Русия поиска незабавно свикване на Съвета за сигурност на ООН!
02 Май 2014, Петък, 17:55 ч.
Киев атакува Славянск, в Одеса се водят боеве на площада
Русия иска незабавно свикване на Съвета за сигурност на ООН във връзка с операцията в Славянск. Това стана ясно преди минути в разпространено официално обръщение. Във втората си нота от Министерство на външните работи настояват международната организация да се намеси веднага заради бойните действия в Славянск.Сутринта авиация атакува Славянск, няколко хеликоптера бяха свалени от защитниците му.
Димки, хвърлени бутилки, гранати и всякакви други предмети - така изглежда към момента ситуацията в Одеса. Един човек е загинал. Към центъра на града прииждат все повече и повече радикали от "Десен сектор" и футболни запалянковци, които влизат в стълкновения с проруски активисти. "Нещо страшно е. Боевете се преместиха на улица "Дерибасовска". Чуват се изстрели, но не знаем откъде идват. По земята има следи от кръв и коктейли Молотов. Мои колеги видяха да извозват труп, мъжът е бил прострелян в главата", разказва кореспондентът на LifeNews в Одеса.
По думите му и от страна на ултрасите и от проруските активисти има много ранени. Хвърлят парчета от тухли, гранати, ръчни бомбички. Преди около половин час мъж бе откаран в болница с пукната от хвърлена бутилка глава, съобщава ntv.ru.
В категории:
Политика






Шокираща стрелба в Нидерландия
22/04/2025, Вторник 22:00
0

Хищник със стряскащо нападение в...
22/04/2025, Вторник 21:40
1

Катастрофа и задръстване в София
22/04/2025, Вторник 21:24
1

Стана ясно дали Путин ще присъства на погребението на папа Франциск
22/04/2025, Вторник 21:03
2



Двама ранени при стрелба в търговски център
22/04/2025, Вторник 20:48
1

Невиждано: Отбор игра с 8 души цял мач и победи
22/04/2025, Вторник 20:24
3







Екзекутираха мъж в Китай
22/04/2025, Вторник 19:24
3

