×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Таксите в университетите – между 115 и 1450 лв.


Таксите в университетите – между 115 и 1450 лв.
Само 8 са ВУЗ-овете, които ще искат повече пари от възпитаниците си наесен
08 Април 2014, Вторник, 09:22 ч.

Основните български университети няма да променят таксите си за следващата учебна година

Основните български университети няма да променят таксите си за следващата учебна година, става ясно от проект за постановление на Министерски съвет, качен на страницата на МОН.
Само 8 са ВУЗ-овете, които ще искат повече пари от възпитаниците си наесен, съобщава bTV. Ако постановлението бъде прието, таксите в държавните университети ще се движат между 115 и 1450 лева.
Най-евтино излиза ученето на специалности в областта на педагогиката и администрацията, а най-скъпо е за тези, които са избрали медицината и изкуствата,съобщават от Profit.bg.
Софийски университет "Св. Климент Охридски" няма да променя таксите си. Най-малко ще плащат бъдещите висшисти, които следват задочно туризъм, администрация, икономика – 115 лева на година. От 340 до 500 лева варират таксите в социалните и филологическите специалности, а медиците ще внасят по 925 лева. Без промяна е и заплащането за полагане на кандидатстудентски изпит – 30 лева. По 50 лева за първи изпит и по 30 лева за всеки следващ ще дават кандидатите да учат в УНСС. Икономическият университет също ще иска от студентите си такси като тазгодишните. Те ще варират между 462 и 670 лева в зависимост от формата на преподаване и направлението.
Столичният Технически университет е определил таксите си между 150 и 650 лева, като най-скъпи са редовните магистърски програми, а най-евтино излиза следването на задочниците бакалаври. Медицина, стоматология и фармация са направленията, които държат едни от най-високите такси. Между 900 и 950 лева излиза следването на бъдещи доктори. Нито един от медицинските университети в страната обаче не е увеличил таксите за българите.
В Националната художествена академия са определени 970 лева за годишна такси на младите творци, а в Националната спортна академия – от 350 до 840 лева. Най-скъпо без съмнение е образованието в НАТФИЗ. Специалностите в областта на актьорството и режисурата ще се заплащат по 1450 лева на година, колкото и през тази. Между 20 и 50 лева повече дават записаните в Държавната музикална академия "Панчо Владигеров".


В категории: Животът


Коментари
Флагман.БГ Не му върви срещу Джокович, защото... Не му върви срещу Джокович, защото... 30/03/2025, Неделя 22:03 0
Ужасна вест от Мианмар
Ужасна вест от Мианмар 30/03/2025, Неделя 21:23 0
Шокиращ финал
Шокиращ финал 30/03/2025, Неделя 21:20 0
Най-злобните зодии
Най-злобните зодии 30/03/2025, Неделя 21:00 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ „Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ Песента на Диди и Мони от бургаския дует „Парадокс“ дебютира в класацията и едва не я оглави Геро с деликатна грешка в ефир, Рачков взе за мезе Фънки Геро с деликатна грешка в ефир, Рачков взе за мезе Фънки "Таралежко" е жури на "Като две капки вода" тази вечер Кола се запали в движение в голям роден град Кола се запали в движение в голям роден град За щастие няма пострадали Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Ето какво се случи на разговор за туризма Хубава работа, ама българска - или защо регистърът за педофили сам по себе си не е панацея Хубава работа, ама българска - или защо регистърът за педофили сам по себе си не е панацея Педофил си отвори детски парти център в София, ще спрат ли подобни безумия? Треньорът на Нафтата с много важно изказване Треньорът на Нафтата с много важно изказване Кадеду: Феновете и клубът направиха всичко за нас, но... Летният туристически сезон ще бъде открит официално в Бургаско Летният туристически сезон ще бъде открит официално в Бургаско Мирослав Боршош с визита в Бургас днес Сменя Русия с... Сменя Русия с... Австралия Губят му се 10 минути Губят му се 10 минути Димитров с шокиращо признание Протест в Пловдив Протест в Пловдив Граждани настояват за справедливост за убийството на Митко
Макрон с призив към Нетаняху Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Кой печели от войната в Украйна? Търговци на органи забогатяват на гърба на измамените бойци Пленен войник в Курска област твърди, че командирът раздавал медицински полици за лечение във Франция, а се оказва, че с тях давали съгласие за донорство Малък самолет падна върху къща Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района   Отиде си голямо име в киното Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Таксиметров шофьор вози жени без пари в... Германия Смъртоносна атака срещу Харков Смъртоносна атака срещу Харков Загинали са двама човека Ужасна трагедия в Англия Ужасна трагедия в Англия Трима души загинаха при пожар, включително малко дете! Подозира се умишлен палеж 19-годишен герой с разтърсващ разказ за огнения ад в Кочани 19-годишен герой с разтърсващ разказ за огнения ад в Кочани Момчето спаси човешки животи, рискувайки своето здраве Тръмп се ядоса на Путин! От Белия дом обмислят тежък ход срещу Русия Тръмп се ядоса на Путин! От Белия дом обмислят тежък ход срещу Русия Вашингтон натиска за прекратяване на кръвопролитието в Украйна
Божидар БОЖАНОВ, депутат Божидар БОЖАНОВ, депутат Пеевски не може да звънне на Кьовеши, както на Сарафов и Гешев, за да бъде смачкано разследване. Виц на деня Виц на деня - Защо си в толкова лошо настроение?
- Ами точно влизах в морето на Малдивите и...
- И какво?
- И ми звънна алармата за събуждане.
Виц на деня Виц на деня - Вашият син ме нарече крава!!!
- Ох, госпожо... милион пъти съм му казвал да не съди за хората по външния им вид.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако булката е богата - расата няма значение... ако е много богата и полът няма значение.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори