×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Китайци инвестират милиард евро, ще произвеждат ток у нас


Китайци инвестират милиард евро, ще произвеждат ток у нас
На кого ще продават китайците тока остава загадка
05 Декември 2013, Четвъртък, 18:15 ч.
Автор: Флагман.бг

Парите са за ВЕИ и възстановяване на 200 километра стари пътища

Китайска фирма, работеща в областта на възобновяемите енергийни източници (ВЕИ) ще инвестира в българската икономика над 1 млрд. евро. Компанията се е отказала от гарантираните преференциални такси за произведена енергия. За рекордната инвестиция съобщиха днес от НЕК. Енергията, произведена от вятър, ще се реализира в пълен обем на свободен пазарен принцип и държавата в лицето на НЕК няма ангажимент за нейното изкупуване, допълват от компанията.

НЕК и китайският инвеститор са подписали предварителен Договор за присъединяване на енергийния проект, който предвижда изграждане на централи за производство на енергия от вятър. В държавния бюджет се предвижда, от данъци и такси, да постъпят над 100 милиона лв. при внос на техническото оборудване, необходимо за изграждане на централите за производство на енергия от вятър. Финансовите постъпления за общините, от местни данъци и такси, ще възлизат на над 5 400 000 лв., твърдят от НЕК.

"Инвестиционното намерение на китайския държавна фирма показва международното доверие, с което се ползва държавата в лицето на НЕК и респективно "Български енергиен холдинг" ЕАД. Водещ мотив за инвестицията е добрия инвестиционен климат, стабилната и предсказуема данъчна политика на страната", коментират от НЕК. "Подписването на този договор е добър знак за Българо-китайското икономическо сътрудничество и бележи важен етап в развитието му", се казва още в съобщението. Предвижда се изграждането на подстанции и съпътстващи кабелни мрежи, а също така на 200 км нови пътни трасета и рехабилитиране на съществуваща общинска пътна инфраструктура.

Освен инвестицията по същество, фирмата възнамерява да вложи собствени средства и в социални проекти за възстановяване и изграждане на обществено значими сгради - детски градини, училища, паркови зони и прилежащата им инфраструктура. След изграждането им те ще бъдат предоставени безвъзмездно за ползване от общините и жителите им. В процеса на изграждане и експлоатация на инвестицията ще бъдат наети над 750 души.


В категории: Бизнес


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
читател
06.12.2013 11:57:47
0
0
Не бе чочо, няма световен заговор срещу България - просто рушветите от Димитър Николов до Сергей Станишев са толкова много, че на никой не му се плащат. Плюс това от чалгаджии инженери не стават..
1.
чочо
05.12.2013 19:24:00
0
1
стига с тези измишльотини от 10 години всеки месец излизат статии как китай, корея, япония, ОАЕ или някоя друга икономическа сила щяла да инвестира в бг милиарди... пълни глупости никой никога няма да инвестира в нашата мафиотска държава, защото има сили които няма да го позволят
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нещата, за които нито една жена не трябва да се извинява Нещата, за които нито една жена не трябва да се извинява Не се извинявайте за амбициите си! Имате право да се борите за мечтите си Какви качества дразнят мъжете: жените ги намират за положителни Какви качества дразнят мъжете: жените ги намират за положителни Ето кои са те  Сърцеразбивачките на зодиака: Кои жени разбиват сърцата на мъжете и коя го прави най-добре Сърцеразбивачките на зодиака: Кои жени разбиват сърцата на мъжете и коя го прави най-добре Вижте кой заема първо място Всички домакини полудяха по това пилешко филе с къри – рецепта с несравним вкус Всички домакини полудяха по това пилешко филе с къри – рецепта с несравним вкус Ето я тайната  Фалшива разпродажба: Мошеници примамват с кафе машина Philips от "Технополис" за смешна сума Фалшива разпродажба: Мошеници примамват с кафе машина Philips от "Технополис" за смешна сума Нова, но добре разработена схема за измама привлича хиляди потребители 14-годишен българин с коктейл "Молотов" е арестуван в Солун 14-годишен българин с коктейл "Молотов" е арестуван в Солун Гърция бе завладяна от стачки и протести на годишнината от трагедията в Темпи Бургас може да пусне летящи таксита до Созопол Бургас може да пусне летящи таксита до Созопол В тази посока работят много усърдно Община Бургас, авиобизнесът и летището, за да бъде изградена необходимата инфраструктура, регулация и организация на работа 62% от младите българи готови да бранят родината си във война 62% от младите българи готови да бранят родината си във война Проучването е на Центъра за изследване на демокрацията Разкриха второ наркодепо край Пловдив с половин тон марихуана Разкриха второ наркодепо край Пловдив с половин тон марихуана Преди 2 дни в складова база между две села в района бяха открити над 205 кг дрога Защо Зеленски е по-бруталната версия на българските кукли, сложени от "глупавия" Байдън Защо Зеленски е по-бруталната версия на българските кукли, сложени от "глупавия" Байдън Тази война е обедняване за едни, прекалено много пари за други и смърт за глупавите и бедните
САЩ и Русия имат един господар и ще си поделят земята на предците ни САЩ и Русия имат един господар и ще си поделят земята на предците ни Всички,които днес се наричат украинци - са поукраинчени от Ленин и Сталин   Фалшива разпродажба: Мошеници примамват с кафе машина Philips от "Технополис" за смешна сума Фалшива разпродажба: Мошеници примамват с кафе машина Philips от "Технополис" за смешна сума Нова, но добре разработена схема за измама привлича хиляди потребители 14-годишен българин с коктейл "Молотов" е арестуван в Солун 14-годишен българин с коктейл "Молотов" е арестуван в Солун Гърция бе завладяна от стачки и протести на годишнината от трагедията в Темпи Защо Зеленски е по-бруталната версия на българските кукли, сложени от "глупавия" Байдън Защо Зеленски е по-бруталната версия на българските кукли, сложени от "глупавия" Байдън Тази война е обедняване за едни, прекалено много пари за други и смърт за глупавите и бедните Изкуствен интелект съживява Лувъра, говорим си с Мона Лиза Изкуствен интелект съживява Лувъра, говорим си с Мона Лиза Можем да задаваме въпроси на Наполеон и Рамзес Кой е човекът в Белия дом, попитал Зеленски защо не носи костюм? Кой е човекът в Белия дом, попитал Зеленски защо не носи костюм? Президентът на Украйна се появи на срещата в Белия дом в черен панталон и блуза, върху която бе изобразен гербът на страната му Остаря, стана на 31 Остаря, стана на 31 Джъстин Бийбър със сигурност е най-голямата тийн звезда на своето време Зеленски пристигна във Великобритания и отсече: Американската подкрепа за Украйна е от критично важно значение Зеленски пристигна във Великобритания и отсече: Американската подкрепа за Украйна е от критично важно значение Президентът ще участва в свикана от Стармър среща на върха с редица европейски лидери Мария Захарова: Тръмп отрезви Зеленски Мария Захарова: Тръмп отрезви Зеленски Самият Путин все още не е направил официален коментар за срещата в Овалния кабинет Двама банкови служители превеждат на клиент 77 000 000 000 000 евро вместо 269 евро Двама банкови служители превеждат на клиент 77 000 000 000 000 евро вместо 269 евро Клиентът е можел да купи банката около 516 пъти
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Не мога да повярвам, че съм го нарекъл диктатор Виц на деня Виц на деня Малкото крокодилче пита:
- Тате, а някога ще имам ли пари?
- Ще имаш, сине.
- А кога?
- Когато станеш портфейл.
Виц на деня Виц на деня Тича Айшето към Асан с малкия Асанчо на ръце и крещи:
- Асанеее, детето глътна патрон!
- Ма, не го сочи към мене, ма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Свестните мъже са като червеите, само да се покажат и някоя кокошка ще ги клъвне...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори