Селяните от Черни връх с втори опит да станат бургазлии
Местен референдум за отцепването на село Черни връх от община Камено и присъединяване към Бургас се провежда днес. До 13 часа до урните бяха отишли близо 200 от имащите право на глас 600 души. За да се признаят за валидни резултатите от общоселското допитване обаче, то в края на изборния ден трябва да са гласували поне толкова избиратели, колкото са участвали на последните местни избори. Като абсолютно стойност това ще рече 503 души.
Казусът с евентуалното присъдиняване на Черни връх към Община Бургас бе разискван през декември от общинските съвети в двата града. ОбС в Бургас изрази готовност да приеме селото в пределите на общината. В Камено обаче местните парламентаристи гласуваха „против“.
Основните мотиви на жителите на Черни връх са, че по този начин ще могат по-лесно да стигат до общинския център. В момента автобусите до селото се движат с рядък интензитет – само два пъти седмично. Това според местните жители им създава сериозни трудности при редовния достъп до медицински и административни услуги. Те смятат, че с присъединяването си към Бургас ще имат всекидневни автобусни линии.
„Хората обаче
не знаят, че транспортът няма да е един
лев и те няма да са квартал на Бургас, а
ще станат съвсем друга категория населено
място, където местните данъци и такси ще им
скочат поне 10 пъти“, прогнозира пред
Флагман кметът на Камено Стефан
Бонев.
Припомняме, че това е втори опит на Черни връх да се присъедини към Бургас. Първият референдум се проведе през 2011 г., когато бяха гласували само 390 души. За да се признаят резултатите към онзи миг бройката им трябваше да е поне 454.
Неграмотни пишман журналисти от "Флагман" направиха пореден опит да напишат статия по местни проблеми. Усилията им обаче отново си останаха напразни, защото когато някой, уважаващ себе си журналист, реши да пише статия за какъвто и да е проблем, той би проучил същия този проблем от всички страни. В случая обаче предполагам, че става въпрос за най-обикновена, платена провокация от името на г-н Бонев, чиито светли идеали стигат до плащане за статии и за гласове, а грижите за общината се свеждат до ниски данъци, отиващи изцяло за гр. Камено. Ако изказаните предположения не бяха верни, то "разследващият журналист" би установил, че на първия референдум гласувалите 390 са от общо 536 избиратели и че един месец по-късно, на местните избори, броят на въпросните избиратели нарасна мистериозно на 627 души.
Не ме интересува дали ще публикувате коментара ми. За мен е важно да знаете, че със статии от този вид излагате само себе си и плюете върху изданието си.