НФСБ изпревари двойно ДСБ, СДС и РЗС-то на Яне Янев, ГЕРБ води БСП с 1%
Протестите реанимираха незаслужено потъващата в забвение допреди месец „Атака“
Партията на телевизия СКАТ – Националният фронт за спасение на България е почти удвоил електората си само за един месец. През февруари за нея са изразявали готовност да гласуват 0,9% от избирателите, а сега – 1,5%. Така формацията на Валери Симеонов вече е шеста политическа сила в страната, като оставя далеч след себе си РЗС, ДСБ и СДС, които имат между 0.7 - 0.8% подкрепа. Ако не направят нещо по-ярко, сините ще влязат в историята след 12 май. Това показват данните от изследване на "Галъп", публикувано в неделния брой на в. "Преса". Допитването е направено след оставката на правителството на ГЕРБ между 7 и 12 март сред 1013 души чрез пряко интервю по домовете.
Начело е ГЕРБ с 1 процент преднина пред БСП. Преди месец двете партии бяха с изравнени сили. В момента те привличат над две трети от активните гласоподаватели и ако тази тенденция се запази, те ще имат над 70% от местата в бъдещия парламент, се казва в изследването.
Влиянието им обаче спада за сметка на дела на избирателите, които декларират, че няма да гласуват. Този дял е 42.1 на сто при 37.6% преди месец.
Трета политическа сила в проучването е сепаратистката организация ДПС с 5.2%. При движението също е отчетен спад от 2 на сто. Ако ДПС остане още един мандат извън властта, то ще се маргинализира съвсем, защото е създадено, за да обогатява Ахмед Доган и свитата му, а не да защитава правата на българските турци. Когато не могат да се правят обръчи от фирми и да се раздават финансови порции в държавата, ДПС-водачите по естествен път губят стимул за политически занимания и защита на човешки права. Така българските турци ще получат свободата да избират и гласуват за различни партии, съобразно техните програми и платформи, а няма да живеят в тоталитаризъм, заробени от една-единствена партия.
"Бързата оставка на Борисов изненада мнозинството гласоподаватели и те все още търсят интерпретация на този внезапен за тях акт, независимо че 58% го одобряват", се посочва в изследването.
Двама от всеки петима гласоподаватели биха искали да се появи нова значима партия на протестиращите, като един от всеки пет декларира готовност да гласува за нея.
Протестите в страната са извършили и нещо негативно – те са върнали шансовете на „Атака” да влезе в следващия парламент, като за месец-два рейтингът на партията е нараснал 4 пъти. Ако изборите бяха днес, партията на Волен Сидеров щеше да събере 5% при едва 1.2 на сто през февруари преди протестите.
Отлив има от партията на Меглена Кунева. При 4,8 на сто преди месец "България на гражданите" събира 3 на сто доверие и е на границата за влизане в парламента.
Оценките за поведението и действията на президента Росен Плевнелиев в създалата се ситуация са преобладаващо положителни – 55%, но по отношение на личния му рейтинг мнението е раздвоено.
При политиците продължава да води еврокомисарят Кристалина Георгиева с 50%, следвана от Плевнелиев с 44 на сто и столичният кмет Йорданка Фандъкова - 39 процента.
Следват Георги Първанов с подкрепа 34 на сто спрямо 33 месец по-рано и бившият министър на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова с 30% при процент по-малко през февруари.
Докато преди месец Бойко Борисов и Сергей Станишев са били с равно доверие- 29 на сто, през март лидерът на ГЕРБ събира 28%, а председателят на БСП - 25 процентни пункта.
то е ясно че българите са подлоги иначе нямаше да сме на това дередже .Може ли
БСП ГЕРБ ДПС всичките да си вадят кирливите ризи които са 100% истина и простият и тъп български народ да гледа и пак да гласува за тях
всеки който гласува за която и да е партия от досега управляващите е нейна подлога тези партийци КРАДЪТ ВАШИТЕ ПАРИ ПОСЛЕ РЕВЕТЕ ЧЕ ПАРИ НЯМА МИ КАК ДА ИМА КАТО ГЛАСУВАТЕ ЗА ТЯХ !!!!!!!
che povecheto bylgari nqmat gram mozak v glavite si I NERAZBIRAT CHE PARTIITE QDAT PIQT I EBAT ZA VASHA SMETKA SHIBANI PODLOGI OSAZNAITE SE VECHE