Съдия Вълков и адвокат Бинев излизат сухи от аферата с 12-е дка до Несебър
Шефът на Административния съд в Бургас Атанас Вълков може да се измъкне сух от повдигнатите четири обвинения срещу него, след което да заведе контрадело срещу Прокуратурата за набеждаване в престъпление. Това узна Бесове.бг от запознати с кухнята на най-зрелищния арест в историята на бургаската магистратура. Софийският градски съд е върнал на Прокуратурата обвинителния акт заради непълноти и противоречия в част от доказателствата, както и заради неясно формулиране на четвъртото обвинение - за пране на пари. Това е станало още в края на август, но оттогава държавните обвинители боксуват и очевидно следствието не може да напредне и на йота разстояние да събере годни доказателства. „Скоро допуснатите нарушения няма да могат да бъдат отстранени – от една страна такава е нагласата, просто отшумя моментът, в който съдия Атанас Вълков трябваше да бъде отстранен, той вече не представлява интерес, в противен случай при толкова явно извършени престъпления от негова страна и от страна на майка му Руска, би трябвало съдът вече да се е произнесъл“, каза ни източникът.
Атанас Вълков бе арестуван на 31 март м.г. и откаран под конвой в Софийския следствен арест. Няколко месеца по-късно бе пуснат, но още преди да се е прибрал у дома, мярката му за неоклонение бе променена отново в задържане под стража и с него допълнително се изгавриха като го качиха обратно в самолета за София.
Четири
обвинения, повдигнати Софийска градска
прокуратура са затова, че е съставил 18
броя неистински частни документи, въз
основа на които майка му Руска е станала
собственик на няколко имота в района
на Несебър. Същото така, че е съставил
и три официални фалшиви документа, и е
преправил четвърти. Третото обвинение
е за пране на пари при осъществяване на
три сделки с имущество, четвъртото е
за престъпление по служба.
От юни
2011 год. бившият председателят на
Административния съд в Бургас е
окончателно на свобода, след като
Софийският апелативен съд отказа да
разгледа искането на прокуратурата да
му се наложи по-тежка мярка за неотклонение.
Вълков остана с мярка за неотклонение
"подписка" още на предходната
инстанция - Софийския градски съд /СГС/.
Въпреки че след излизането му от ареста, съпругата му Катя му роди трето дете, семейството напълно се е изолирало от външния свят. Контактният по природа съдия, известен със снобския си нрав и влечение към изкуството и светските изяви, се е изолирал и се среща с точно определен кръг от хора – не повече от десетина.
Атанас Вълков провали кариерата си заради фалшиви документи, с които майка му е придобила 12 дка имот до Несебър. Белезниците му щракнаха в момент, в който е уговарял продажбата им за 2 200 000 евро. За представяне на протоколи от 1953 и 1955 година Вълков е използвал стара пишеща машина и чай, а за полагане на печата е използвал компютърна програма „Фотошоп”. При претърсването в офиса на съдията бяха намерени две пишещи машини и множество копия на документи. Сред документите е открита и лична карта на Георги Ненков, роднина на обвиняемия, издадена през 2009 г., въпреки че той бил починал през 1992 г. За престъплението, за което съдията е привлечен като обвиняем, той можеше да получи от 1 до 6 години затвор. Същото се отнася и за адвоката му Иво Бинев. Бинев е близък приятел на Вълков. Той е представлявал в съда т.нар. наследници на имота, разбира се с фалшиви пълномощни. Според справка в имотния регистър на 29 април 2010 г. имотът от 12-е декара е бил ипотекиран в собствената му фирма „Бинев консулт“. Пет месеца по-късно ипотеката е заличена.
Няма как да си журналист, за да питаш някой да станел и да разкажел какво знае, при положение че има номер на дело, дати и събития и показания на хора, които са пряко замесени.
ако сте само клюкарска агенция и не смееш да вдигнеш телефона в качеството си на журналист на прокурора и да го питаш, защо държи човек 4 години в ареста без доказателства, ами ти не си никакъв журналист а най-обикновен драскач и преписвач.
Иначе анонимно - и баба знае.
А за журналистите - само дела за клевета в съда.
Понеже бургаските "журналисти" са на повикване, никой не смее и да напише как по делото "Гранити", държат хората по 4 години в ареста без доказателства, и не ги пускат на погребенията на семействата им.
Прокурор Ангел Георгиев
Прокурор Емил Христов
Комисар Милен Димитров
и СИЕ учстваха в убийството на собственика на Гранити и сега прикриват следи.
Касабова, ако си поне малко разследващ журналист ще напишеш за това. Полицейски сводки и баба знае как да преписва.