×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румънски съд отмени решението на КС за анулиране на президентските избори
  • Въздушната линейка спаси 58 живота
  • Жена пострада при сблъсък на два автомобила край Велико Търново
  • БНБ внася 800 млн. лв. в държавния бюджет
  • “Софиямед” въвежда изкуствен интелект при планиране на лъчелечение
  • „Инстаграм“ пусна приложение - конкурент на „ТикТок“
  • Двама американски разузнавачи са заподозрени за предоставяне на секретна информация на журналисти
  • Гьозтепе отпадна от турнира за купата на Турция след куриозен гол
  • Berliner Zeitung: Позицията на Тръмп за Крим може да разцепи НАТО
  • Напрежението между Индия и Пакистан ескалира след смъртоносно нападение в Кашмир
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тръмп отрязал като с трион САЩ от света и се заговори за ден на разорението


Тръмп отрязал като с трион САЩ от света и се заговори за ден на разорението
След като Доналд Тръмп наложи мита дори на пингвините, но пощади руснаците, в Германия признаха, че това ще предизвика икономическа катастрофа, а борсите се оцветиха в червено
03 Април 2025, Четвъртък, 22:02 ч.
Автор: Флагман.Бг

Няма нужда да се суетим на фона на новите мита, а е по-добре е да седим на брега и да чакаме разлагащият се труп на икономиката на ЕС да доплувам, коментира Медведев

„Денят на независимостта“ за САЩ се превърна в „ден на разорението“ за ЕС, коментира The Economist. След въвеждането на митата изданието посвети корицата си на Доналд Тръмп, като го изтипоса на карикатура, на която се вижда как „реже“ САЩ от останалия свят с трион.

Последиците от въвеждането на митата и реакцията на света носи рекорден спад от 10 години насам на американския долар спрямо еврото, с над 2% (снимка 2).

За Германия въведените мита от 20% са „икономическа катастрофа“, пише пък Bild. За четири години митата може да струват на Германия 200 милиарда евро, а спадът на БВП до 2028 г. ще бъде 1,5%.

Общата щета за ЕС може да възлезе на около 750 милиарда евро.

 

Властите във Великобритания пък признаха, че ще трябва да се повишат отново данъците, за да избегне рецесията. 

Ръководителят на данъчната комисия на украинската Рада Данило Гетманцев пък заяви, че американските мита от 10% върху украинските стоки са „цинизъм от най-висока степен“.

„Няма нужда да се суетим на фона на новите мита на САЩ. По-добре е да си седим на брега и да чакаме разлагащият се труп на икономиката на ЕС да доплува“, коментира заместник-председателят на руския Съвет за сигурност Дмитрий Медведев.

 

Медии в Русия коментира странните мита, наложени от Тръмп на островите Хърд и Макдоналд, като акцентираха на факта, че единствените същества, които ги обитават, са пингвините. 

От Белия дом пък обясниха защо не са въвели мита срещу руснаците. 

Министърът на финансите на САЩ Скот Бесент изтъкна, че не търгуват нито с тях, нито с Беларус. „Те са под санкции“, каза той пред Fox News.
 




В категории: Бизнес


16
Коментара
Почина Зико
Почина Зико 25/04/2025, Петък 09:30 0
Флагман.БГ Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? 25/04/2025, Петък 07:10 0
"Али Реза ряпа да яде"
"Али Реза ряпа да яде" 24/04/2025, Четвъртък 22:00 3
16
Коментара по темата
16.
ПС
04.04.2025 11:02:40
1
2
И от тая "политика" на ЕС си изпатихме най вече ние и румънците.
Бяхме и сме третирани като втора-трета категория хора.
Дано си научат урока. Всъщност, те нямат и друг избор.
15.
J J
04.04.2025 10:52:24
3
5
Тръмп знае абсолютно точно какво прави.
Приказката за "разградения двор" свърши.
Стоки от цял свят влизаха безмитно на американския пазар десетилетия наред.
За сметка на това, американските такива бяха облагани с безумни тарифи, ДДС-та и т.н.
И всичката тази парична маса беше "усвоявана" от европейските бюрократи.
Крадена, раздавана за създаване на мултикултурални общества, етнически диаспори.
Християнска Европа се превърна в заложник на настъпващия ислямски фундаментализъм.
БАСТА.
14.
До 13
04.04.2025 09:05:50
6
15
Точно човек, който няколко пъти фалира, явно не знае изобщо какво прави. Надува едни балони, ама явно и американците са 80% де*или, както казва един професор
13.
_nib_
04.04.2025 08:55:57
5
9
Чета малоумните коментари...
Много празноглавци се кахърят за Тръмп и държавата му...
Няма да се притеснявате...
Човека няколко пъти е фалирал и пак се е издигал.
Знае какво прави.
12.
Хахха
04.04.2025 01:12:38
7
26
Популизма винаги е бил религия на простите!!!! Дайте им на тях кухи, но грандомански лозунги и са готови.
Националсоциализмът се гради на абсолютно същото. Обвинения към целия свят че се отнася зле с германците и мания за трети хилядолетен райх. Мир чрез сила, а след това чрез втора световна война. И също като тогава всичко почва с достлука между Хитлер и Сталин, а сега между Путин и Тръмп, докато в един момент не се обърнат един срещу друг.
Тръмпчо не само намира за нормално да наказва останалия свят с мита, ами го прави с абсурдни обяснения - Канада, че била отговорна за вноса на наркотици в САЩ, а пингвините от антарктическите острови, кой знае защо. Важното е че американските от селските щати си избраха атрактивен президент, който всеки ден да им плещи все нови и нови глупости и да въвежда гениални идеи.
11.
Бат Дончо ще ги съсипе
04.04.2025 00:45:48
9
23
Не вярвам бат Дончо да е толкова тъп, че да не осъзнава, че щетите за ЕС ще са поне колкото щетите за САЩ. Мерките са реципрочни и според мен щетите за САЩ ще са много по-големи. Не разбирам защо ЕС не наложи веднага реципрочни мита, а ще чака до 14.04
10.
Браво комсомолская правда или Блиц
04.04.2025 00:35:58
13
16
Браво вече повече изречения на руки имате отколкото на български в статията за оранжевия кукумицин.
Жа има копейки ооооййй жа има уа.
С.гладките си мозъчета почнахте да осъзнавате ,че червения идиот не може да се бори а целия свят ,инак златна ера те и пресните говна са жълти и като паднеш у селския кенеф и се оцапаш в жълто не значи че си взел златния пояс
9.
Хахо
03.04.2025 23:44:26
23
28
Глупако Медведев! Скоро ще сеете картофи, защото криза в ЕС ще е криза и в Могучая, коятоще засегне и Китай, автоматично! Ако твоята псевдоикономика ще бъде срината и без това е вече срината, налапвай дулото да се свърши с твоите прости алкохолизирани възжделения!
8.
AI Chat GPT
03.04.2025 23:17:30
12
11
ТРЪМП изпълнява плана на говорителя на НСР-Пов Световен Ред фашагата Клаус Шваб(До 2030 НЯМА да притежавате НИЩО ЩЕ бъдете разорени и ЩЕ
бъдете ЩАСТЛИВ
Тръмп също е "фашага германски" родата му са чисти ГЕРМАНЦИ.
Германци ,австрийци са ЗЛОБНИ фашаги мислещи се за нещо ПО ВИСШИ от другите раси и народи
7.
Бай Путин
03.04.2025 23:15:41
14
7
Давай друг,вперьод назад дороги нет....за роди у....сдайся украинский воин....мини на честату Волга...спаси себе.....
6.
Бай Ганьо
03.04.2025 23:12:42
11
21
Адаша Бай Дончо от бялата колиба ще ви занули,обаче мозъците ви в момента отказват....ще го осъзнаете на 4 юли....
5.
Пусть всегда будет Солнце
03.04.2025 23:11:44
21
17
Тръмп няма да умре от естествена смърт много търговци ЩЕ се съюзат и ще го гръмнат тоя проРуски агент "Краснов"
Един ДРОН " DJI 600 " за 5000 $ с 1 кило пластичен експлозив С4 и ще му събират рижата перука от асвалта
4.
Започнах
03.04.2025 22:42:46
5
6
Да харесвам господин 24 часа !
3.
Наведен евроГЕЙ
03.04.2025 22:40:11
23
23
МНОГО РЕВЕТЕ БРЕ....ЛИБЕРАСТИ ДОЛНИ
2.
Хахо
03.04.2025 22:37:56
22
29
На простия перчем не може да му дойде на акъла, че всичко е огледално! Прост перчем! Целия свят налага реципрочни мерки! Тъп до упоритост! Тъп, тъп че вдълбант!
1.
ДАА
03.04.2025 22:35:34
29
39
Предполагаемата щета от 750 милиарда € е значително по малка от реалната щета,причинена от Фон Лайен и другите соросоидни Евро либерали,които управляват(съсипват) Европа ,в размер на 800 милиарда € за превъоръжаване срещу несъществуващ(измислен) враг на Европа в лицето на Русия. Та питам се,защо Евро либералите леят крокодилски сълзи срещу решението на Тръмп да защити собствената си икономика, а не осъзнават,че с безумните си решения ръководството на ЕС ощети общата икономика със 800 милиарда €!?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Георги Панайотов с първа реакция след оставката Георги Панайотов с първа реакция след оставката Помориецът изброи куп важни действия по оста САЩ - България Развитие по скандала с меч и транссексуално лице! Оказа се, че нападателят е... Развитие по скандала с меч и транссексуално лице! Оказа се, че нападателят е... Задържаният има криминално минало Ще влезе ли България в еврозоната скоро? Германия с категорична позиция Ще влезе ли България в еврозоната скоро? Германия с категорична позиция "Има някои статистически въпроси, свързани с инфлацията, които трябва да бъдат изчистени", каза политикът Йорг Кукис Шофьор отнесе 13-годишен велосипедист! Момчето е с комоцио в бургаска болница Шофьор отнесе 13-годишен велосипедист! Момчето е с комоцио в бургаска болница Неприятен инцидент на пътя с. Бата – с. Медово Тежка катастрофа с чужденци на пътя Бургас-Варна Тежка катастрофа с чужденци на пътя Бургас-Варна Всички замесени в инцидента са от съседна Румъния Полицията разплете кражба в Камено, бандитите са трима Полицията разплете кражба в Камено, бандитите са трима Провинилите се имат криминално минало Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? Сравнително топло в страната Земетресение до Несебър Земетресение до Несебър Няма данни за пострадали Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Шри Ланка напуснаха също Мартина и Анна-Мария, след като Елвиса обяви решението си да се отдаде на любовта с Даниела Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков? Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков?  Това е формалната причина да бъде поискана оставката на Георги Панайотов след куп гафове
Почина Зико Почина Зико Театърът в Стара Загора загуби една легенда Израел плаща 1 милион евро кръвнина за убития българин Марин Маринов Израел плаща 1 милион евро кръвнина за убития българин Марин Маринов Предложената сума е максималният размер, който Израел е склонен да плати при такива инциденти Прави икономическо чудо в страната си Прави икономическо чудо в страната си През следващите 30 години Аржентина ще бъде страната с най-висок икономически растеж, уверява президентът Получи 105 млрд. долара от САЩ. За какво отидоха парите? Получи 105 млрд. долара от САЩ. За какво отидоха парите? Имам собствен одит и страната ми документира много точно цялата информация, обяви Зеленски Страшно предупреждение за Турция: Срокът изтече, очаква се бедствие Страшно предупреждение за Турция: Срокът изтече, очаква се бедствие Истанбул е изправен пред сериозна сеизмична заплаха, предупреди японският експерт Йошинори Мориваки Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков За да има мироопазващи сили, трябва Русия да се съгласи, което на практика е невъзможно, коментира дипломатът Любомир Кючуков Карат се за имот Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса Китай и Русия с грандиозен план Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Мъчи го коронавирус Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница
Проф. Александър Кьосев Проф. Александър Кьосев Корабът бавно потъва. Над 30% от българите въобще не четат Виц на деня Виц на деня – Защо TikTok-ърът не ходи на интервю за работа?
– Защото чакаше клипът му да стане виръл и да се пенсионира на 22.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, в училище ми казаха, че съм много разсеян!
- Иванчо, живееш в съседния вход...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жени, не се страхувайте от мишките, страхувайте се от котараците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори