×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Експлозия разтърси района на руското консулство в Марсилия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Който приеме еврото, пичели! Или как да победим евроскептицизма с един удар


Който приеме еврото, пичели! Или как да победим евроскептицизма с един удар
Да гледаш как някой дребен партиен функционер се опитва да влезе в словесна схватка с Камата ще е спектакъл, за който бих платил билет!
24 Февруари 2025, Понеделник, 21:00 ч.
Автор: Стефан МИНЧЕВ

Има човек, който може да обори всички предразсъдъци и да вкара България в Еврозоната със същата решителност, с която навремето вкарваше голове

Във време, когато светът прилича на маса за покер, около която трима големи играчи – САЩ, Русия и Китай – раздават картите, без да питат дребните риби какво мислят, България е в деликатна позиция. Като малка, но горда държава, ние трябва да решим дали да останем в периферията или да се включим по-активно в европейското семейство. Еврозоната е следващата логична стъпка, но голяма част от народа ни, опарен от минали икономически катастрофи, гледа на нея с подозрение.

Ако питате правителството как ще убеди обикновения българин, че приемането на еврото няма да доведе до финансов Армагедон, най-вероятно ще получите отговор, напомнящ на банкова информационна листовка – сложен, сух и абсолютно неразбираем. В същото време евроскептиците от „Възраждане“ шетат из социалните мрежи, излязоха и на улицата, нагнетяват страх и вещаят края на света.

А истината е, че от времето на Аспарух и следващите ханове, през Симеон, Асеневци и всички други наши средновековни царе, както и по време на петте века османско иго, българите сме се справяли и без левове. Самият Левски никога не е имал и пукнат лев в джоба. Просто такава валута по негово време още не е съществувала. Тоест, през 12 от 13 века съществуване сме харчили, каквото успеем да докопаме. И все сме си тук.

Но има едно гениално, просто и сигурно решение на проблема с недоверието! Има човек, който може да обори всички предразсъдъци и да вкара България в Еврозоната със същата решителност, с която навремето вкарваше голове. Дами и господа, представям ви: Христо Стоичков!

Правителството трябва просто да го наеме, както вече направиха хитроумните маркетолози от „Кауфланд“. И да се сътвори едно кратко видео, в което Камата гледа зрителя в очите и произнася легендарната, но леко модифицирана като за този казус фраза: „Който приеме еврото, пичели!“. Никакви сложни обяснения за инфлация, монетарна политика или Европейската централна банка. Само Стоичков и неговият безспорен авторитет.

Това трябва да е началото. Кампанията може да бъде развита стратегически – Христо с фланелка с номер 8, изброяващ 8 предимства от членството в Еврозоната. Телевизионни спотове, билбордове, TikTok видеа – навсякъде един и същ, непробиваем като стена аргумент: „Който приеме еврото, пичели!“.

Защото, нека бъдем честни – обикновеният българин, независимо дали е на село, в града или в емиграция, обича Христо Стоичков. Вярва му повече, отколкото на който и да е икономист, политик или финансист. А ако някой от „Възраждане“ посмее да го обвини в предателство, да го обиди или нападне публично… о, това би бил най-забавният сблъсък в новата ни история! Да гледаш как някой дребен партиен функционер се опитва да влезе в словесна схватка с Камата ще е спектакъл, за който бих платил билет!

Още от жанра:

Влизането ни в Еврозоната отпада заради повишените заплати и пенсии?

За кого гласуват ромите

Нужни ли са днес "Рейгъномика" и "Тачъризъм"?

България преди 100 години - тогава или сега сме по-добре?


В категории: Политика


Флагман.БГ Бургазлийката в "Ергенът" с разтърсващи думи Бургазлийката в "Ергенът" с разтърсващи думи 24/02/2025, Понеделник 22:33 2
Флагман.БГ Тя е романтичка Тя е романтичка 24/02/2025, Понеделник 22:03 0
"Разглезен старец"
"Разглезен старец" 24/02/2025, Понеделник 22:00 0
Земетресение при съседите от...
Земетресение при съседите от... 24/02/2025, Понеделник 21:33 0
Призна за сериозна драма
Призна за сериозна драма 24/02/2025, Понеделник 21:24 0
Флагман.БГ "Лошо му е" "Лошо му е" 24/02/2025, Понеделник 21:21 1
Мощна излагация в "Ергенът"?
Мощна излагация в "Ергенът"? 24/02/2025, Понеделник 20:40 0
22
Коментара по темата
22.
до 18
24.02.2025 23:57:47
0
0
а да знаеш нещо за доходите на тези домакинства?
21.
Стигнахте дъното...
24.02.2025 23:33:59
17
1
И започнахте да копаете още... от там ли намерихте тоя цървул...дето се пише автор на пасквила...питал ли е ,,интелекта " рекламното лице на бахур, саздърма...че го включва в тази тема...а ве боо...кл...& ци , колкото и да ви плащат да драскате на тази тема...вашата няма да стане...не 70%...а 90% от обикновените хора не искат €. ... цървул.....тръгнал с,, историята" да дава примери..ПРЕДАТЕЛИ!!!
20.
Завръщане в миналото
24.02.2025 23:27:47
13
1
Статията се пуска,защото розовия от НН и зарзавата от Гроб са се договорили да влизаме.Ще има минивиденови изпълнения,ще изгърмяли банки.Въпросът е този път да не им се разминава и всички,които ни убеждават колко е хубаво да си получат заслуженото.За политиците трепане,а за такива мухльовци като тоя Минджев и всякакви други фейсбук паляци публично полагане.
19.
Прост народ,бедна държава
24.02.2025 23:19:38
2
18
А бре тъпунгери продажни, та ние сме с евро от 30 години!
Левът е вързан към еврото, преди това към марката, какво искате към рублите или към донгите да се вържем, или да освободим курса и да се включи печатницата на левчета, както при Виденовата зима?!?
Възраждане трябва да се забрани като партия, а вождовете и към бай Ставри!
Чл. 44. (2) от Конституцията на Република България!!!
18.
Ами
24.02.2025 23:15:40
23
1
Ами.прочетете статистиката.Тока навън за домакинствата е 36 цента киловат.Е в българия нее 72 стотинки нали.Това е само един пример.Всичко ще се изравни но няма да има кой да плаща такива заплати че хората да живеят
17.
ТБС
24.02.2025 23:05:48
21
2
Мухахаха, как ще ме убеди точно или пък пенсионер с 500 лева пенсия. Кой имбецил го е мислил това. Камата като започне да живее в гарсониера с 500 лева, тогава може да ми говори през реклами.
16.
Моше
24.02.2025 23:00:16
23
3
Герболяка си изпуска нервите аххаха оставка 70% не искат евро и не да от никоя партия . Оставка
15.
Moshe №2 е от мангалите в Максуда
24.02.2025 22:33:03
6
27
Докарани с автобуси от копейките ли са за рИферендум бре 2.Moshe?!?
Те са неграмотни и за 50 лв. от Костя може и референдум за приемане на рублата ще поискат!
Видяхме ги на видеата, Възраждане НН са заели за случая електората на ДПС НН !!!
Та този 1 млн, за Костя Копейкин е мечта несбъдната, а и Костя е пинтия, няма да се изръси за "избиратели" :))))
14.
Айн цу цвайнцу дрън
24.02.2025 22:27:43
23
4
Кажи беееее айн цу цвайнцу дрън.....да в наеба и жените аааа....?!
13.
Един поет
24.02.2025 22:25:55
28
6
Само че след приемането на еврото трябва дв изпълним и едни много деликатни изисквания от Брюксел до 2030, зв които се мълчи. Поне 7% трябва да минат през дъгата, 3% трябва да станат многополови, 1% да са с тежки сексуални извращения - зоофили, содомисти, некрофили, копрофили
12.
Мафията е против еврото
24.02.2025 22:20:02
2
29
Ганя Копейкин защо си смени потурите с Армани, а иска да върне цървулите?
Абе Костя, хората доматите с колците не консумират бре продажник, същия си като соросоидните НПО-та и ПП-ДБ, наследници на комунистическата номенклатура и ДС!
Имаме прекрасна опозиция – ПП и Възраждане ще се изтрепят в зала, чудесна аргументация за един пълен управленски мандат.ППДБ и "Възраждане" са двете страни на една и съща монета,една мафиотска майка ги е ражзала!
11.
Мамата на стоичков от Кюдристан
24.02.2025 22:02:30
30
3
Специално за българите моят син е изобретил нова валута: Левро. Всички ще бъдат доволни
10.
Други
24.02.2025 21:53:51
32
4
Не,не искам евро,а ти Кауфландски палячо марш от тук
9.
Дедо ви
24.02.2025 21:52:57
27
7
Пак се опитва с тази статия да ви настанят от страната на булката, джендърите ще са доволни от задното проникване, останалите дето сме повече хич няма да ние кеф... Стив Ханке ко каза... не ви трябва евро ще се наджендърите до задника и по навътре
8.
Онуфри
24.02.2025 21:51:35
5
26
РусоробИпедерубладжия :
Абе ний живей в Европа,ама тя не замръзна,не фалира и Сармат не ни пратиха,и кадировцелюби не ни асвабадиха,ама ши заминем за руспия ако приемити еврото.
Шегичка бееее на магарешки се качваме за руспия не заминаваме и за рублиРобертоКавали не връткаме .
Женките си в Холандия на витрината пращаме но в руспия никога.
7.
Онуфри
24.02.2025 21:41:11
35
14
ДА ВИ СЕРА НА ЕВРОЗОНАТА,МИРИЗЛИВА
6.
хм
24.02.2025 21:29:28
34
11
Ако приемаме еврото за да се включим активно в семейството на Лайен, не благодаря! По простата причина че активното участие ще ни осигури да сме от женската страна в леглото на такова "семейство"
5.
Не бе !
24.02.2025 21:29:27
33
13
Има ли друга държава, освен окаяната България, която ще приема еврото в близките няколко години ?

И отговорът е НЕ !
Никой друг освен бг мафията не желае да влиза в еврозоната.

НЕ БЕ ! НЕ ИСКАМЕ !
ИСКАМЕ РЕФЕРЕНДУМ !
4.
XX
24.02.2025 21:28:08
36
7
Трябва да си пасивен гей с майка к'ва да правиш реклама на еврото... Че после колко псувни ще си отнесете...
3.
???
24.02.2025 21:17:19
28
10
Флагман умишлено ли е написано в заглавието на статията - пичели, вместо печели или е допусната грешка? Ако е второто моля поправете я, защото не е сериозно това!
2.
Moshe
24.02.2025 21:16:27
37
17
1 милион българи искат референдум , никъде не е записано в ЕС ,че се приема евро.

Защо Дания,Швеция, Унгария,Чехия и Полша не искат евро ?

Айде отговорете гении ?
1.
Жълтопаветен еврогейпарадчик
24.02.2025 21:03:50
38
23
Статията е уникална простотия! Как може да публикувате такива брътвежи
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Четирима от обвиняемите след протеста на „Възраждане“ остават в ареста Четирима от обвиняемите след протеста на „Възраждане“ остават в ареста Петият - непълнолетен, остава под наблюдението на Детска педагогическа стая Изгониха карнобатската готвачка от Hell`s Kitchen Изгониха карнобатската готвачка от Hell`s Kitchen Заради провал на вечерните резервации Тоника номинираха и бургазлийката Тоби, но шеф Ангелов не се върза и нарече козлодуйката лисица със заешко сърце Бургазлийката в "Ергенът" с разтърсващи думи Бургазлийката в "Ергенът" с разтърсващи думи Тя сподели за раздалата с бившия си мъж Тя е романтичка Тя е романтичка "Ергенът" съвсем леко започна да се превръща в "Бизнесменът", но участничката Косара се намеси 15-годишният Антон Марков спечели купата по кикбокс и сложи в малкия си джоб хиляди европейски бойци 15-годишният Антон Марков спечели купата по кикбокс и сложи в малкия си джоб хиляди европейски бойци Ученикът от АЕГ "Гео Милев" надви конкуренцията и се представи страхотно на най-мащабното състезание в историята на българския кикбокс Британец изби два зъба на охранител в Боровец Британец изби два зъба на охранител в Боровец Хулиганът е 41-годишен Призна за сериозна драма Призна за сериозна драма Атанас Колев: Смятах, че ще умра до някоя кофа за боклук от цироза Чужденци се млатиха здраво в Банско Чужденци се млатиха здраво в Банско Щракнаха белезници на шестима Финансистка, тренирала бокс, нокаутира седем професионални готвачи за място в Hell`s Kitchen Финансистка, тренирала бокс, нокаутира седем професионални готвачи за място в Hell`s Kitchen Тя веднага се лепна за мъжете и на тях очите им изтекоха, коментира Марина, а Надя от Карнобат добави, че била прекалено надута Мощна излагация в "Ергенът"? Мощна излагация в "Ергенът"? Николов стана богат и в предаването...
Бъдещият канцлер на Германия втвърди тона към САЩ, изключва „сглобка“ с крайнодесните Бъдещият канцлер на Германия втвърди тона към САЩ, изключва „сглобка“ с крайнодесните Последните неокончателни резултати показват, че следващият Бундестаг ще се състои от пет партии "Разглезен старец" "Разглезен старец" Роналдо е критикуван Земетресение при съседите от... Земетресение при съседите от... Гърция Три години след началото на войната в Украйна Урсула фон дер Лайен с важна новина за Киев Три години след началото на войната в Украйна Урсула фон дер Лайен с важна новина за Киев Ако продължите с настоящия темп на реформите, ще се присъедините към 27-те преди 2030 година, уверява председателката на Еврокомисията Почина внезапно Почина внезапно Тъжна новина в Съединените американски щати Шокиращо: Жена наби бившия си мъж, използвайки... Шокиращо: Жена наби бившия си мъж, използвайки... Се*с играчка Над 30 души са ранени при катастрофа между два автобуса Над 30 души са ранени при катастрофа между два автобуса В Германия Почина голямо име в музиката Почина голямо име в музиката От този свят си отиде Роберта Флек Доналд Тръмп – апокалипсисът на Прогреса Доналд Тръмп – апокалипсисът на Прогреса Как един оранжев тиранин заличи напредъка на човечеството – от дамските превръзки в мъжките тоалетни до правото на мъжете да раждат Два коктейла "Молотов" избухнаха в двора на руското генерално консулство Два коктейла "Молотов" избухнаха в двора на руското генерално консулство Тази атака идва на фона на продължаващото напрежение, свързано с украинско-руската война  
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Започва да става параноично всеки назначен да му се търси връзка с Пеевски Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо си толкова подозрителен към мен!
- С теб не може по друг начин.
- Е, бива ли за всеки мъж, в гардероба, да виждаш мой любовник...
Виц на деня Виц на деня - Извинете, колко струват тези обувки?
- 200 лева.
- Ужас! А другите?
- Ужас и половишна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Шофьор реши да провери нощно време със запалена клечка кибрит има ли бензин в резервоара му. Имало.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори