×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП издига Петър Кънев за шеф на парламента?


БСП издига Петър Кънев за шеф на парламента?
Ще заложа на този кандидат, която е по-убедителен като се представи пред Националния съвет, каза Румен Гечев
10 Ноември 2024, Неделя, 14:10 ч.
Автор: Флагман.Бг

Социалистите все още не са решили дали бургаския депутат да бъде номиниран за високия пост, но вече се подписаха под искане за касиране на изборите

"БСП - Обединена левица" няма да подкрепи кандидатурата на ГЕРБ-СДС за председател на парламента. Това обяви Мая Манолова по време на Националният съвет на БСП. 

Важни решения трябва да се вземат на "Позитано" 20 в рамките на днешния ден. "БСП - Обединена левица" ще имат своя кандидатура за председател на Народното събрание, като на този етап се спрягат две имена, съобщава БНТ. Първото е на конституционалиста Наталия Киселова, а второто е на Петър Кънев.

Мая Манолова каза, че и двете кандидатури са изключително подходящи, но в крайна сметка коалицията ще вземе решение кого да издигне. Разбира се, очакват подкрепи от останали политически формации в Народното събрание за тяхната кандидатура.

Малко по-рано Румен Гечев пък заяви, че ще заложи на този, която е по-убедителен като се представи пред Националния съвет. Предварително няма как да се вземе решение, тъй като и двете кандидатури са добри, коментира той.

„Мисля, че са високи шансовете, тъй като двете големи партии - първите, не могат да се разберат и шанса да няма избори е, ако се обърнат и признаят няколко от по-малките партии. Най-опитната е БСП", коментира депутатът. 

По темата за "санитарния кордон" около Делян Пеевски, като за такъв настояват от ПП-ДБ, от "БСП - Обединена левица" нееднократно са заявявали, че това всъщност е едно прикриване на гузна съвест, тъй като точно ПП-ДБ управляваха заедно с ДПС, според социалистите.

Още едно важно решение днес трябва да се вземе, а именно кой ще бъде и председател на парламентарната група на "БСП - Обединена левица". В предишното Народно събрание това беше Борислав Гуцанов.

Мая Манолова каза още, че ще настоява да се внесе конституционна жалба относно това да се преброят абсолютно всички бюлетини от отминалите предсрочни парламентарни избори, да се отворят всички чували, а една от първите законодателни инициативи да бъдат промени в Изборния кодекс, като се въведат с така наречените изчислителни центрове - идея, която и назад във времето е била прокарвана.

Националният съвет на БСП заседава в момента. Социалистите вече се подписаха под искането на "Има такъв народ" за частично касиране на изборите. Според коалицията, ако ще има касиране на тези избори, трябва да бъдат направени "съществени промени" в Изборния кодекс. Вече има и подписка за сезиране на Конституционния съд за връщане правата на президента.


В категории: Политика


Биха му шута
Биха му шута 17/04/2025, Четвъртък 07:39 0
Ще падне ли правителството?
Ще падне ли правителството? 17/04/2025, Четвъртък 07:30 1
Тъжна вест във футбола
Тъжна вест във футбола 16/04/2025, Сряда 22:00 0
Нафтата подписа с...
Нафтата подписа с... 16/04/2025, Сряда 20:03 0
12
Коментара по темата
12.
*********
11.11.2024 01:29:14
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
Глупост
10.11.2024 18:38:20
0
5
Няма никакъв шанс.
10.
Бай....
10.11.2024 18:04:18
0
3
Ех.... защо не беше Велко Кънев !....
9.
И какво се оказа?
10.11.2024 16:54:33
0
6
Май няма да е Кънев, а ще е Киселова. А тая статия е само пълнеж явно
8.
Що така бе флагман?
10.11.2024 16:50:58
0
4
Обаче флагман колко услужливо махнаха Киселова от информацията :-))))
7.
Между него и Киселова ще се избира
10.11.2024 16:48:01
0
8
Между Петър Кънев и Наталия Киселова ще се избира. Като прочетете нещо във флагман, винаги търсете и друг източник! Доц. Наталия Киселова е „доктор“ по Конституционно право и преподавател в Софийския университет „Св. Климент Охридски" и очевидно е по-добрият избор от дяланият камък Кънев
6.
Има такава Държава
10.11.2024 16:40:38
0
2
Либерастията във БГ Парламент достига всеки път нови висоти.
БГ Парламент е ИМАЛ за председатели такива лица като ПКП Цвета Йараянева бивша надзирателка в цех за поцинковани кофи в Кърдцали
Пиян професионален завършен алкохолик от ромски произход
без образование като Вежди
Рашидов
РАБФАКпартизанска роднина Цеца ка Цачева
Мъжеловец с лакирани нокти Йордан Соколов
Росица Кирова съдружничка на
НАРКОбоса ТАКИ и Косовски наркобос търговец на турски хероин Байрам Цури
5.
До 3
10.11.2024 16:04:36
1
5
Е поне бяхме в крак с евроатлантическитецености имахме председател ГЕЙ кросдрсър с лакирани нокти СДСаря юрист Йордан Соколов известен в софийските гей vip среди като Данчето
4.
Ямбол и селата
10.11.2024 16:02:43
0
10
Този НИКОГА
3.
Bkp To6o partizana
10.11.2024 14:56:28
0
6
Mikata zaikova po dobre sa spravq
2.
Дънки номер 14 има ли?!
10.11.2024 14:44:25
1
18
Само педофил не е бил председател на НС.
1.
Пю
10.11.2024 14:31:12
1
9
А дали ще може да влезете в парламента изобщо а?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще падне ли правителството? Ще падне ли правителството? Депутатите гласуват днес Слънчева прогноза: Температурите ще достигнат до... Слънчева прогноза: Температурите ще достигнат до... 26 градуса в части от страната Пламна защитена местност до София Пламна защитена местност до София От властите съобщиха, че няма опасност за съседни обекти 20-годишната Теодора от Бургас изчезна безследно, близките й молят за помощ 20-годишната Теодора от Бургас изчезна безследно, близките й молят за помощ Била е с момче на нейната възраст и ръст, с което мислим че са, защото я е уговарял да избягат, разказва сестрата на издирваното момиче Теменужка Петкова: Никога не сме били по-близо до еврозоната, покриваме критериите Теменужка Петкова: Никога не сме били по-близо до еврозоната, покриваме критериите Според финансовия министър търговската война няма да окаже голямо влияние върху икономиката на страната ни Възможни ли са нови избори заради замяната на Доган с Пеевски? Социолог заговори за електорални щети Възможни ли са нови избори заради замяната на Доган с Пеевски? Социолог заговори за електорални щети Това скъсява хоризонта на управление, коментира Геновева Петрова Направи обръщение към българското общество Направи обръщение към българското общество Рамазанов иска да носи още спортна слава на България, той е един от тримата ни настоящи олимпийски шампиони Митрополит Арсеник в крайна сметка размисли за зарята Митрополит Арсеник в крайна сметка размисли за зарята „Нося ви фактурата...” Трагедия край Пловдив! Жена загина, а дете е ранено Трагедия край Пловдив! Жена загина, а дете е ранено Тежката катастрофа е станала на Околовръстния път Нафтата подписа с... Нафтата подписа с... Диагонал от чужбина се присъединява към "Нефтохимик"
Биха му шута Биха му шута Даниел Бачорски приключи с Кухнята на ада Тъжна вест във футбола Тъжна вест във футбола Почина национал на Габон Сръбският парламент избра ново правителство Сръбският парламент избра ново правителство Депутатите взеха решение да гласуват поименно Сподели, че никога няма да... Сподели, че никога няма да... Лилиън е порн* модел "Бомба" в имението с розите "Бомба" в имението с розите Ергените хванаха бас, който не изглежда от най-джентълменските Направи разтърсващо признание Направи разтърсващо признание Бил е жертва на тормоз като дете Крах на петрола: Саудитска Арабия под натиск, търси изход в златото и мините Крах на петрола: Саудитска Арабия под натиск, търси изход в златото и мините Цените на петрола падат, ОПЕК+ увеличава добива, а Рияд губи позиции Раздаде за ден 10 000 апартамента Раздаде за ден 10 000 апартамента Севернокорейският лидер Ким Чен Ун отбеляза завършването на третата фаза от мащабен жилищен проект Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Той ги убивал напълно съзнателно с коктейл от медикаменти Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Израелската актриса Гал Гадот е включена в "черния списък" на страната
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори