×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Това не е Гала, а Спаска


13 Септември 2024, Петък, 18:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Това било рожденното й име

Много от най-известните български звезди, чиито имена мислим, че знаем дори насън, всъщност са избрали да използват псевдоними, за да се утвърдят в шоубизнеса. Тези нови имена не само са ги направили по-разпознаваеми, но често са допринесли и за успеха им, а днес почти никой не знае какво всъщност пише на личните им карти. Един от най-ярките примери е Лили Иванова, чието истинско име е Лиляна Петрова.

Историята разказва, че през 80-те години, когато е била удостоена със званието „Народна артистка“, меломаните с изненада открили, че в списъка липсва името Лили Иванова. Това довело до разкриването на истинското й име, което тя по-късно променила официално. Решението си примата на българската естрада обяснила с това, че Лиляна е нейното минало, а Лили - нейното бъдеще. Тя не искала .никакви връзки с миналото си. Подобна история има и със Софи Маринова, която първоначално се е казвала Софийка. Името й било променено на Софи, след като станала популярна в музикалния свят, защото според нея истинското й име не звучало достатъчно сериозно.

Естрадната певица Мими Иванова, която някога е носила името Мимоза, също е пример за това как промяната на името може да допринесе за по-добро възприемане от публиката. Необичайното име на съпруга й Развигор обаче е истинско. В света на театъра и киното също има множество примери. Стоянка Мутафова получава името си по погрешка. Всъщност тя се е казвала Стояна-Мария, а начинът, по който я познаваме днес, е дело на печатна грешка в афиша за първото й представление. Госпожа Стихийно бедствие решила, че тази промяна ще й донесе късмет, и го носи гордо до края на живота си.

Владимир Карамазов пък не харесва обикновената фамилия Александров, за това си избрал нова от роман на Достоевски. Едва ли ще се сетите кой е Ивайло Стоянов, но няма как да забравите кой е Мариус Куркински - доказателство колко е важно името наистина пасва на личността ти.

Кака Лара, популярна с детското предаване „Милион и едно желания“ е родена като Лазара Златарева. Актриса решила да промени името си, тъй като оригиналното й и се струвало твърде тежко и според нея я състарявало - имидж, който нямаше да се върже с вечното „кака“, което все още носи като прякор. Ути Бъчваров се казва Петър, което според него било скучно и незапомнящо се.Противно на слуховете, истинското име на Гала не е било нито Гълабинка, нито Галина, а просто Галя, което тя официално. променя на Гала. Въпреки това някои нейни познати от детинство твърдят, че тя е родена с името Спаска, което мразела, и е променила официално името си два пъти.

Сценичните имена не само придават уникалност, но често стават и неразделна част от идентичността на звездите. Понякога, какъвто е случаят с Касиел Ноа Ашер, артистите многократно променят имената си, търсейки най-подходящото за своята кариера и личност. Легендарният сатирик Радой Ралин известен със своя хумор, всъщност се е казвал Димитър Стоянов. Той е избрал артистичния си псевдоним с мотива, че в България има много известни Димитровци, но ще има само един Радой.

 

 


В категории: Лайфстайл


20
Коментара
Флагман.БГ Лъжците в зодиака, бягайте от тях Лъжците в зодиака, бягайте от тях 14/04/2025, Понеделник 18:20 0
Малкото коте чака второ
Малкото коте чака второ 14/04/2025, Понеделник 17:04 0
20
Коментара по темата
20.
Тръни ,дървени чехли и може би тревичка
16.09.2024 12:35:58
1
1
Не ,бе жиголо съм,само че ми интересно,защо на бездомниците и нахалниците,вестник Марица ,позволява да ,,коментират,!?
19.
ВЛАДКО
16.09.2024 01:49:27
1
2
А БРЕ НЕ ЛАЙНА АМИ ГОВНА АМИ СЕА КО РАЗБРА В ЛАЙНИНСТАН Е ТАКА
18.
ВЛАДКО
15.09.2024 20:18:44
2
4
ПРОБИВАМЕ ДУПКИ ВСЕКАКВИ
17.
ВЛАДКО
15.09.2024 20:04:25
1
7
КАКА ТИ СПАСКА ГОЛЕМ И ДЕБЕЛ ГО МЛЯСКА
16.
Орагон
15.09.2024 14:44:58
1
6
Егати и тъпашкото име.
15.
ddd
15.09.2024 12:20:52
0
7
Да ви имам заглавията то не били компютри били компоти
14.
У.Ю
15.09.2024 04:01:30
1
13
ШАВРАНТИЯ КАТО ДЪРЖАВАТА СТАВА САМО ЗА ..........
13.
У.Ю
15.09.2024 03:20:14
1
7
ДА БЕ НИЕ ГИ ЗНАЕМ НЕЩАТА НЕ Е ТУЙ АМИ Е ОНУЙ ВСИЧКОТО В БЪЛГАРИЯ Е ОНУЙ
12.
Стенли
14.09.2024 18:57:56
1
18
Добрата ламя Спаска имаше такъв детски разказ
11.
Аз
14.09.2024 18:08:59
2
13
Никой не си избира името. И не името прави човека, а обратното.
10.
Ящна и дащна!!!!
14.09.2024 11:41:27
5
33
Какво значение има как се казваш,важното да живееш достойно и да не използваш чужди хора!
9.
А какво
14.09.2024 11:09:47
2
18
ще кажете за името Инка ?
Имаше такова кафе .
Хубаво беше , като леблебията .
8.
Хахахааа
14.09.2024 10:50:40
1
31
Дали е Спаска ,Галя ,Гала или Галунка -
за Мен е без значение .
Боли ме саксофона .
7.
STANCHO
14.09.2024 07:10:01
5
40
ГАЛЯ СТАВА НА 16 ГОДИНИ А ПРЕДИ ТОВА
Е СПАСКА
6.
Гого
14.09.2024 06:18:02
11
47
Спаске,Спаскее,тъпа патко...
5.
Бивш зрител
14.09.2024 05:09:00
7
30
Истинското и име е Галунка.
4.
Виц
14.09.2024 02:39:55
11
46
НЕ НИ ЗАНИМАВАЙТЕ С ТАЯ ДЪРТА ПРАШКА, МОЛЯ!
3.
Дддддд
14.09.2024 01:14:04
7
19
Въргова.
2.
Дддддд
14.09.2024 01:12:07
3
29
На Мими Иванова истинското име Е
Митра Върхова, не Мимоза !
1.
WWE
13.09.2024 20:26:12
17
14
Каква Спаска бе истинското и Име e Галя по-известна с Псевдонима и Гала
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На Европейското: Всички медалисти на България при мъжете са... На Европейското: Всички медалисти на България при мъжете са... "Армейци" с фурор за България Бургазлии на протест срещу педофилите, садистите и джигитите по пътищата Бургазлии на протест срещу педофилите, садистите и джигитите по пътищата Демонстрантите настояват за по-тежки наказания и за ремонти на пътищата след смъртта на 12-годишната Сияна Лъжците в зодиака, бягайте от тях Лъжците в зодиака, бягайте от тях Ето кои са те  Брутална агресия! Мъже нападнаха с ножове и чукове 12-годишно момче в Бургас (СНИМКИ/ВИДЕО) Брутална агресия! Мъже нападнаха с ножове и чукове 12-годишно момче в Бургас (СНИМКИ/ВИДЕО) Има задържани, но единият от извършителите е избягал и се издирва Времето е откачено: вторник - облаци, сряда - слънце Времето е откачено: вторник - облаци, сряда - слънце Максималните температури ще бъдат между 12° и 14° Спаси ли от фронта Апелативният съд в Бургас украинец, издирван от Киев като мафиот Спаси ли от фронта Апелативният съд в Бургас украинец, издирван от Киев като мафиот МВР, прокуратура и съд в региона са изправени пред нелеката задача да пресяват нуждаещи от закрила от реалната международна престъпност Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Созопол е на прага на голям пробив – предстои превръщането на острова в културна и туристическа дестинация с национално значение Зодиите, които побеждават в игрите винаги Зодиите, които побеждават в игрите винаги Вижте кои са те Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Майка души, дъщеря запушва устата – прецизно планиране, Вайбър-измама и огън в мрака на Витоша -  жестоката истина за една вечер на 18 януари 2024 г.  Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Ченгета налагат глоби на място, при неплащане свалят номерата
Огромна трагедия със строителни работници Огромна трагедия със строителни работници В Полша Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него CBS е извън контрол, на нива, невиждани досега, и трябва да платят висока цена за това, смяна президентът на САЩ Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Протестът е срещу забраната такситата да се движат в бус лентите Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Десислава иска 15 хил.лева Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско През този месец, ще бъдат отстранени наносите в отводнителния канал край пътя в границите на Миролюбово, и водоскока на пътя кв. "Банево" – Изворище Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Унищожен интериор, агресия и мълчание от институциите: свидетелство от екипажа на полет до Африка 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив Кметът Костадин Димитров е разпоредил да се проучи и да се реализира възможността да има повече паркинги без човешка намеса, с паркомати, които приемат плащане с банкови карти Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Вижте тази прогноза  Изгониха го от "Биг брадър" Изгониха го от "Биг брадър" Имал "неподходящ език" и "неприемливо поведение" Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Година на предизвикателства и емоционални кризи
Евгени Минчев Евгени Минчев Не ви е работа дали съм пил и паднал, поне не карам пиян като вашите любимци Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори