8 фрази, които могат да провалят връзката ви
Думите имат значение
Случвало ли ви се е да изречете нещо, което е толкова злобно, толкова грубо, толкова нехарактерно за вас, че в момента, в който думите напуснат устата ви, ви се иска да можете да ги изтръгнете обратно от въздуха, преди да стигнат до ушите на човека, на когото ги казвате?
Разбира се, че имате. Кой не е оставял емоциите си да надделеят над него по време на спор – и не е казал нещо, за което моментално съжалява? Когато това се случи, тази стара поговорка сякаш винаги се носи над главите ни с големи, мигащи, неонови букви, подигравайки ни се в ретроспекция с болезнена простота: Думите имат значение.
Ето 8 фрази, които могат да навредят на една връзка
1. "Това е твоя вина"
Обвинението е токсично, подхранва презрение и възпрепятства основната отговорност за любящите взаимоотношения.
2. "Знаех си, че ще кажеш това."
Сякаш е вашата половинка е като прочетена книга.
3. "Трябва да се дължи на хормоните ти"
Да обвинявате половинката си, че има хормонален дисбаланс, когато не се държи по начина, по който смятате, че трябва да се държи, е чудесен начин да компрометирате доверието и да навредите на връзката си.
4. "Искам раздяла/развод" (но не го мислите)
Разбираемо е да помислите за напускане на връзка, когато сте дълбоко наранени или ядосани. Но да повдигате развод или раздяла само за да изразите мнението си, да бъдете чути или да се опитате да накарате партньора си да разбере колко сте разстроени, не е добра идея.
Заплахата за напускане може да предизвика каскада от несигурност в партньора ви, отивайки право в сърцето на най-дълбоките страхове на много хора от привързаността. Това прави ясната комуникация и конфликтите по-лоши, а не по-добри. Най-добре е да отделите време, за да се успокоите. След това се върнете и се опитайте да изразите себе си по-ефективно.
5. "Караш ме да се чувствам..."
Когато кажем на партньора си, че е отговорен за нашата болка, резултатът винаги е да отвръщаме, да не сме съгласни или да накараме другия да греши. Изводът: Това твърдение създава конфликт, вместо да помага за разрешаването на обстоятелство.
6. "Млъкни!"
Никой не обича заповедническия тон.
7. "Ти си откачен, имаш нужда от помощ."
Това е не само грубо, но и невярно в повечето случаи.
8. "Как можа да направиш това?"
Всеки вариант на "Защо направи това?", "Какво си мислеше?" и "Как можа да си толкова глупав?" Това са обвинения, маскирани като въпроси. Ние поддържаме силни взаимоотношения, като искрено задаваме въпроси от любопитство, а не като съдим или обвиняваме. Попитайте "Какво се случи?" а не "Наистина ли? Отново?"
Как можа без слюнка да ми вкараш в задния двор