5 начина, по които вие рушите връзката си
Колко пъти сте приключвали връзка, признавайки, че вината е във вас, а не в партньора ви? Колкото и болезнено да звучи, понякога вие самите сте причината връзката ви да се провали.
Хората притежават его. То е двигателната сила, която ни тласка да действаме по определени начини. И като същества, притежаващи его е много трудно да се обърнем към себе си и честно да признаем грешките си. Не всеки човек е способен на тази сила. По-лесно е да обвиним другите, да търсим грешките в тях, да се убеждаваме, че ние сме прави, а те не. Тези нагласи в много случаи се пренасят и във връзките. Замислете се колко често сте си признавали грешките пред себе си и пред партньора си. Ето и 5 от основните начини, по които рушите връзката си без да го съзнавате.
1. Не понасяте семейството на партньора си и не го криете.
Може да имате своите причини да не харесвате семейството на партньора си. Вариантът те да са непоносими е напълно възможен. Но ако не съумявате да се справите с този междуличностен проблем и постоянно сте в конфликт с тях, търсейки задължителна подкрепа от партньора си, това ще се превърне в огромен проблем с времето. Ако държите на половинката си и искате връзката ви да остане е важно да бъдете дипломатични в тази нелека ситуация.
2. Винаги сте жертвата.
Тази нагласа е токсична за отношенията. Да сте жертвата и да сте в позиция на постоянно мрънкане, оправдаване, несъгласие с партньора си е нещо, което отравя отношенията бавно, но сигурно. Освен всичко това, ако винаги играете жертвата във всяка ситуация, това ще накара партньора ви да изгуби уважението си към вас. А когато това се случи ще е по-трудно да отстоявате себе си, мнението си, желанията си. Ще бъдете пренебрегвани и това ще ви накара да потънете в тъга и нежелание да се стараете във връзката си.
3. Не умеете да управлявате гнева и болката си.
Крайните емоции могат да са червен флаг за всеки от нас. Когато някой се гневи лесно, а яростта му е неуправляема, силна, избухваща и го прави склонен да казва болезнени неща, за които впоследствие съжалява, бихте ли се замислили да продължите да имате връзка с него? Вероятно през главата ви ще започнат да преминават мисли, претеглящи положителните и отрицателните страни на подобни отношения. А сега помислете какво минава през главата на партньора ви, ако вие имате проблем с управлението на гнева. Отговорът е повече от ясен.
4. Винаги сте прави.
Незачитането на мнението на партньора е съществено погрешно в една връзка. Конфликтите ви достигат до една и съща задънена улица. Не успявате да решите проблемите си, защото настоявате на своето без да изслушвате партньора си. Задължително искате да печелите всеки спор и не си замълчавате, докато той не се съгласи с вас или просто не замълчи пръв. Подобно поведение със сигурност отблъсква и кара партньорът ви да се отдалечи от вас емоционално, а впоследствие и физически.
5. Омаловажавате нуждите и интересите на партньора си.
Ще разрушите връзката си, ако демонстрирате пълно неуважение към нуждите на партньора си. Ако само вашето мнение и вашите цели са приоритет, ще го нараните и отблъснете. Не одобрявате интересите му, дори си позволявате да ги критикувате, да ги осмивате – така го карате да се чувства не просто пренебрегнат, а отблъснат. Такова поведение подсказва сериозен егоизъм, в който другият няма никакво значение. Напълно нормално би било той да си тръгне, усещайки, че не е приет такъв, какъвто е.
източник: az-jenata.bg