×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как туристи с дете щяха да останат без лятната си почивка на морето


Как туристи с дете щяха да останат без лятната си почивка на морето
Хората си запазили хотел на Българското Черноморие още през февруари чрез онлайн платформа
30 Юни 2024, Неделя, 11:42 ч.
Автор: Флагман.БГ

Четири дни преди настаняването от хотела ги информират, че няма да могат да ги приемат

Хотелиер едва не провали лятната почивка на семейство с дете и техните приятели. За случая разказа в ефира на телевизия Bulgaria ON AIR основателят на платформата „Ние, потребителите“ Габриела Руменова.  

„Хората си запазили хотел на Българското Черноморие още през февруари чрез онлайн място за пазаруване. Четири дни преди настаняването (което започва този уикенд – б.а.), от хотела ги информират, че няма да могат да ги приемат. Причината – проблем с топлата вода и затваряне за ремонт на клирото, в което са техните стаи.“, обобщи Руменова и уточни, че на потърпевшите туристи не било предложено нито алтернативно настаняване, нито друг вид компенсация.  

Наложило се тя да се обади от името на потребителите с нарушени права и да преговаря с хотела, като напомнила на представителя на рецепцията, че ако не успеят да осигурят артернативно настаняване в духа на партньорските отношения с клиентите им и професионалното и отговорно изпълнение на дейността си, ще трябва да възстановят заплатените суми с 30% неустойка. Според офертата потребителят би дължал такава при анулиране по негова инициатива до 30 дни преди настаняването.

„Времето за реакция беше малко и за да спасим почивката на хората, паралелно преговаряхме и с платформата, от която бяха закупени ваучерите. От там реагираха много бързо – предложиха няколко оферти, но това е в последния момент и цените вече не бяха в същия диапазон, трябваше да се доплаща. Същевременно, от хотела отказваха да върнат парите по начина, по който бяха платени, бавеха се.“, разказа още Руменова. И добави: „Знаете, всеки спестява през цялата година средства за почивката през лятото и няма възможност в последния момент да извади още толкова, за да плати отново за друго място.“

С диалог казусът бил решен за часове – хотелът настанил туристите в апартамент с две отделни стаи и ваканцията на хората към момента тече безпроблемно, според обратната връзка от тях.

Съвети на „Ние, потребителите“ при покупка на ваучери за настаняване и евентуални проблеми:

•    Задължително направете регистрация в платформата, за да имате писмена история на всички свои покупки и създадените във връзка с тях документи.
•    Запознайте се внимателно с условията на платформата и нейната отговорност при неуредици.
•    Настоявайте за писмен договор и общи условия, които уреждат правата и задълженията на свете страни в най-често срещаните ситуации, включително при анулиране.
•    Ако се стигне да отмяна на резервация, прочетете отново подробно какво дължи виновната страна и настоявайте за спазване на предварително договорените условия.
•    При анулиране на резервацията от страна на хотелиера, обсъдете с него възможността да съдейства да бъдете настанени на друго място, при сходни условия.
•    В случай че не уредите казуса доброволно, следващата стъпка е да се обърнете към институциите.

 


В категории: Животът


2
Коментара по темата
2.
Владимир Владимирович
30.06.2024 15:07:44
1
7
Флегми, нямате ли редактор който да преглежда какво пускате. Бивали толкова грешки от бързо писане, не от невежество.... Преди да изпляскате текст, проверявайте...
1.
555
30.06.2024 11:51:42
1
13
Ако не се лъжа, хотелът е в Китен и е със сменен собственик.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Как „БългарияЕър” съсипа кариерата на млад бургазлия и го остави без багаж на улицата в Амстердам Как „БългарияЕър” съсипа кариерата на млад бургазлия и го остави без багаж на улицата в Амстердам Забавяне от над 3 часа доведе до изпуснат два пъти прикачващ полет и редица неудобства Контра репортаж от Хърватска показва масово недоволство от въвеждането на еврото Контра репортаж от Хърватска показва масово недоволство от въвеждането на еврото Искам да ми плащат толкова, колкото ми обещаваха по телевизията", заявява млада жена пред камерата В училището в Свети Влас се състоя интересен интердисциплинарен урок В училището в Свети Влас се състоя интересен интердисциплинарен урок Преподавателят на третокласниците госпожа Колева преподаде необходимите знания по изключително интересен и достъпен начин – с  помощта на мултитъч екран Рачков се ръси здраво за красивата и секси Виктория Рачков се ръси здраво за красивата и секси Виктория Брюнетката обича луксозния живот и актьорът й угажда САС потвърди присъдите доживотен затвор за убийството на Евгения Чобанова САС потвърди присъдите доживотен затвор за убийството на Евгения Чобанова Съпругът ѝ и неговият баща остават зад решетките, но решението подлежи на обжалване Семейство спечели дело срещу НЗОК за отказ да заплати чернодробна трансплантация Семейство спечели дело срещу НЗОК за отказ да заплати чернодробна трансплантация Операцията е извършена на 18-годишния им син с помощта на дарители   ГЕРБ издига Дянков за председател на Фискалния съвет ГЕРБ издига Дянков за председател на Фискалния съвет Той е единствената кандидатура за шеф на институцията Професор Рачев: Отдавна не бях виждал... Професор Рачев: Отдавна не бях виждал... Цяла България замръзнала Драма с агресивни кучета в Казанлък Драма с агресивни кучета в Казанлък Животните нахапаха 2 жени Борислав Гуцанов: Няма как БСП да е в управлението и да се стигне до малко увеличение на пенсиите Борислав Гуцанов: Няма как БСП да е в управлението и да се стигне до малко увеличение на пенсиите "В управляващата коалиция надделя разумът", посочи политикът
Бъфет продаде 50% от портфолиото си, да се готвим ли за криза? Бъфет продаде 50% от портфолиото си, да се готвим ли за криза? На обща стойност от близо 150 млрд. долара, серията от продажби е прецедент в кариерата на легендарния финансист Ватиканът с последна информация за състоянието на папата Ватиканът с последна информация за състоянието на папата Франциск се лекува в римската болница „Джемели“, където беше приет на 14 февруари Макрон ще предупреди Тръмп да не проявява слабост пред Путин Макрон ще предупреди Тръмп да не проявява слабост пред Путин Очаква се срещата да е в понеделник, за да обсъдят ситуацията в Украйна ФБР има нов директор ФБР има нов директор Смята се, че Каш Пател е верен сподвижник на Тръмп Володимир Зеленски с важен ход Володимир Зеленски с важен ход Точно сега американският президент е много разочарован от украинския лидер, отбеляза съветникът по националната сигурност на САЩ Майк Уолц Виталий Кличко с извънреден коментар за Украйна Виталий Кличко с извънреден коментар за Украйна Не счита, че избори за президент са подходящи преди края на войната Деликатен проблем в САЩ Деликатен проблем в САЩ Вдигна се цената на важна хранителна стока Терор в Израел! Три автобуса взривени Терор в Израел! Три автобуса взривени Експлозиите са в в Бат Ям, южно от Тел Авив Шокира всички Шокира всички На корта в Катар Тази целувка му струва 11 бона в евро и... Тази целувка му струва 11 бона в евро и... Рубиалес избегна затвор
Владислав Горанов, бивш финансов министър Владислав Горанов, бивш финансов министър Политическата класа прояви разум, за да създаде смисъл Виц на деня Виц на деня - Какво е "Женски радости"?
- Дънките ти падат, а сутиена ти стиска.
Виц на деня Виц на деня Момиче при зъболекаря:
- Ако знаети колко ме е страаааах! Предпочитам да родя, вместо да ми вадят зъб.
Зъболекарят:
- Ама хайде решавайте по-бързо, че да знам кой инструмент да използвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори