Продават цех за риба в с. Атия, собственикът виси с 4 ипотеки
Рибната фабрика в с. Атия излезе на публичен търг след като собственикът й ЕТ "Формозо - Димитър Кюмюрджиев" задлъжня с 4 ипотеки към „Райфазенбанк” и „Райфайзен лизинг” АД. Още едно дело между едноличния търговец и банката ще се гледа на 16 февруари в Бургаския административен съд, с председател Вела Стайкова.
Цехът за производство на рибни продукти е обявен за 400 200 лева. Той се състои от три сгради. Едната постройка е триетажна и е със застроена площ от 305 квадратни метри, където са складовите помещения. Тя представлява бившия военен стол в селото. Другата сграда е двуетажна, а третата е на едно ниво.
Успоредно с имотите, Делян Николов е обявил и техниката на фалиралия търговец. На търг са линия за солозамразяване на риба, плотове от неръждаем метал и други машини.
През 2009
година ЕТ "Формозо - Димитър Кюмюрджиев" попадна на прицела на Европейската
служба за борба с измамите (ОЛАФ). Тогава основните нарушения, които се
разследваха, бяха свързани с използване на техника втора употреба и договори с
доставчици, които неправомерно са завишавали офертните цени на оборудването. Созополската фирма спечели
един проект по САПАРД за 199 хил.лв.
Това е
едно от помещенията. Снимката е публикувана от частния съдебен изпълнител Делян
Николов
Едноличният търговец стопанисваше и години наред плажа Созопол- Буджака
ЕТ "Формозо - Димитър Кюмюрджиев" е една от 40 956-те фирми в региона, които не се пререгистрираха и отпаднаха от регистъра на Агенцията по вписванията. Бесове.бг алармира вече, че тепърва много кредитори ще изгорят от дерегистрацията на длъжниците си , дори и да има образувани изпълнителни дела срещу тях. Според юристи, това са мъртви фирми, които не могат да сключват сделки, не могат да имат активност и съответно да плащат задължения. Ако обаче кредиторите поискат пререгистрация, след нея автоматично започва процедура по несъстоятелност и ликвидация. Така кредиторът ще трябва да плаща такси, без да знае дали длъжникът му има някакви активи, които да продаде и да получи парите си.
Единствено за едноличните търговци не е нужна подобна тромава процедура по събиране на борчовете, тъй като те отговорят с имуществото си и като физически лица.