×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Румен Радев: Никога не казвам на моите шофьори да карат по-бързо


Румен Радев: Никога не казвам на моите шофьори да карат по-бързо
Законът за движение по пътищата трябва да се спазва, защото той е написан с кръв, призова Румен Радев
17 Май 2024, Петък, 15:20 ч.
Автор: Флагман.бг

"Кой и как е виновен, при какви обстоятелства - това следва да изяснят компетентните органи", коментира държавният глава за катастрофата с кортежа на Кирил Петков 

"Инциденти е имало през всички години, откакто я има службата. Не намирам основание в момента да има промени в ръководството на НСО. Нека всички компетентни органи да установят реалните причини и тогава ще говорим." Така президентът Румен Радев коментира тежкия инцидент с автомобил на службата за охрана на властта, станал снощи при Аксаково, при който загина един мъж, а жена е в болницата в тежко състояние, цитиран от БНР.

Радев говори пред журналисти в Бургас по актуални теми от дневния ред на страната.

За тежката катастрофа президентът добави: "Аз никога не казвам на моите шофьори да карат по-бързо, те са високо подготвени професионалисти и не им се мешам в работата".

"Кой и как е виновен, при какви обстоятелства - това следва да изяснят компетентните органи. Но искам да призова още веднъж - Законът за движение по пътищата трябва да се спазва, защото той е написан с кръв. И особено трябва да се спазва от политиците, които трябва да дават пример за спазване на закона и в политиката, и в живота, и по пътищата", коментира още Румен Радев.

Относно свиканото извънредно заседание на Народното събрание идната седмица Радев изрази мнение, че трибуната ще бъде употребена с предизборни цели.

Парламентът нито работи, нито осъществява контрол, каза още Румен Радев.

"Вие помните, че на фона на всички налепи промени в Конституцията, които бяха извършени, имаше и много гласове, които казаха, че има поне едно положително нещо и това е, че парламентът остава да работи през цялото време и да осъществява контрол върху изпълнителната власт.Парламентът видяхме - нито работи, нито осъществява контрол. Видяхме го в случая с основателните претенции на академичната общност - нито има контрол върху изпълнителната власт, нито парламентът ще заседава, за да актуализира бюджета, така че да се удовлетворят техните законови искания.Това, което за съжаление най-вероятно ще се получи, е парламентът да бъде употребен за предизборна трибуна", завърши държавният глава.


В категории: Политика


Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
Каза тежката си дума
Каза тежката си дума 17/04/2025, Четвъртък 19:24 0
Флагман.БГ Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 18:33 1
Унгария забрани гей парадите
Унгария забрани гей парадите 17/04/2025, Четвъртък 17:35 1
15
Коментара по темата
15.
Капитана
17.05.2024 22:02:06
1
7
Толкова си куха лейка, че даже не знаеш какво лафиш.Мухльо, аудито прави ляв завой, не десен и се включва навреме само, че няма как да предвиди ниско летящия обект от НСО в неговото платно.Казах ли ти, че си куха лейка?
14.
От2 до 5
17.05.2024 21:10:58
4
2
Айде тия "епитети " си ги запази за себе си "специалист"!
Как директора ще даде грешна информация ,нали му е докладвано и после е на място,нали се вижда посоката на движение точно както е описана от свидетели .Аудито прави опит да се включи в главния път т.е да завие на дясно и тези от Нсо го удрят в лявата шофьорска врата и за това е загинал водача !Какъв дебил трябва да си да не ти стане ясно!Отиди си върни книжката в Кат и само с придружител по улиците или хващай пътя за Ирак!
13.
Киро и Найо са закъснявали за купон
17.05.2024 19:04:26
3
16
Сборището на Провалените Педали с Пудели е по-важно от хората, особено ако не са техни избиратели!
ПП-ДБ били с друго ДНК, явно визират пуделско, крадливо и корумпирано по презумпция!
Дано бъдат наказани тези чуждестранни измекяри!!!
12.
На Простото не му е сефте,друг да е виновен
17.05.2024 18:59:11
1
18
Kак професионален шофьор, при това от НСО, при наличието на неблагоприятни метеорологични условия в зоната на кръстовище преди началото на населено място, е карал със скорост вероятно много над 100 км/ч? Кое точно е обуславяло необходимостта от това да се кара с толкова висока скорост и да се поставя в риск животът и здравето на гражданите?!?
Направи ми впечатление ,че предната седалка на колата на НСО е счупена и е отишла напред, това ясно показва, че този, който се е возел отзад е бил без колан. Защо г-н Кирил Петков и ПР-ът му си позволяват да нарушават ЗДвП и не са си поставили коланите? По спомен преди време именно г-н Петков обяви война на войната по пътищата?
11.
Украинци в Бургас
17.05.2024 18:57:27
17
2
Боко каза че локойл обират всички български шофьори с по 1 лев на литър. Пък неговите кметове взимат дарения от Руснаците и хич не им дреме.
10.
До7коментар
17.05.2024 18:19:14
15
7
То пък Боко Тиквата пращи от мозък но за в негова полза,а хората кучета ги яли!Аз съм прост и вие сте прости затова се разбираме ама не съвсем аз съм тарикат и правя вас на глупаци не го ли разбрахте????
9.
Бургазлията
17.05.2024 17:45:53
2
5
Офффф ...
Света вода ненапита!
8.
Бургазлията
17.05.2024 17:33:20
17
9
HCO ca прости мутри , пазванти!
Тях не ги интересира кой им е насреща скачат и го бият , не ги интересира , че пътя се ползва и от други водачи , газят наред закона ги пази.
В случая 100%са карали с превишена скорост , но съм абсолютно убиден , че загиналият се е включил в движението неспазвайки знака стоп, а и може би е забранен завоя , който е искал да направи!
Абсолютен атентат за пореден път срещу кола в която са лидери на ПП ДБ.
7.
Капитана
17.05.2024 17:28:11
2
25
Допълнение - само съжалявам, че вместо нещастния човечец със старото Ауди не е бил нещо от рода на ЗИЛ,ГАЗ,КАМАЗ и тн. да се размаже простия Киро заедно с цялото НСО!
6.
ВаряБоб.с.лук
17.05.2024 17:19:27
4
11
Тия уроди от нСО карат бетер бакшишите.Ей апчета с малък мозък,вземе да се вземете в ръце?обли мозъци?!?карат с 300 постоянно ...Как да спре??обли мозъци като тоя дето карат,урудииииииии
5.
Капитана
17.05.2024 16:42:20
5
26
Номер 2 ти или си умствено изостанал или имаш градинска лейка вместо глава.Нали ти е ясно, че директора на ОДВР-Варна няма как да го потвърди това нещо, освен ако не бил там лично или да има запис от камера?Като как точно кой видя, че човека не е спрял на стопа?Щото местни хора живеещи там твърдят съвсем други неща.Като например, че колата на НСО е летяла по пътя с над 120км/ч, при ограничение 50 и то В НАСРЕЩНАТА ЛЕНТА за да успее да вземе завоя с тази скорост, човека когато е бил на стопа не е видял никаква кола, защото не е имало такава 60м до завоя, излиза успява да влезе в неговата лента и камикадзето от НСО го блъска с бясна скорост!Айде да почнете да мислите с тези глави вече!
4.
Случаен минувач
17.05.2024 16:36:05
1
22
Видяхме го и твоя кортеж на събора на Петрова нива , как избутваше колите към гората ...всички сте за затвора.
3.
*********
17.05.2024 16:09:24
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
2.
N 1 in Bulgaria
17.05.2024 16:08:55
27
8
Какво да каже президента ,НСО са ангажирани основно с опазване живота и здравето на поверените им лица ,както и отговарят пред военен съд,отделно имате пресен пример какво се случи в Словакия !
От оповестената информация от органите в гр.Варна директора заяви ,че този лек автомобил не е спрял на знак STOP и деректно е опитал да се включи в главния път!!!Вие разбирате ли колко тежко нарушение е това ,което е все едно да премине жп прелез на забранено и влака да помете автомобила!Ако вместо НСО беше някой ТИР или автобус и дори с нормална за града скорост 50км/ч да го удари странично и то точно в шофьорската врата ,какво според Вас ще се случи!?Тук определяща е не само скоросттта ,а и Масата на автомобила както се видя от репортажа джип WV TOUAREG и ако е брониран е над 2тона !!!Сами преценете за каква сила на удара става въпрос!!!Така ,че хора които нямат понятие от ЗдвП и фичини сили ,нека не търсят под вола теле!!!!!
1.
Възмутен
17.05.2024 15:51:02
0
30
Преди малко мина кортежа му по околовръстния път на Сл.бряг и шофьора му не караше бавно както говори той!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални  Каза тежката си дума Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие Така децата ще почиват от 1 до 6 май включително Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година След мащабната работа през последните години в ж.к. „Възраждане“ и Централната градска част, обновяването на ключови улици продължава с пълна сила Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Следващата седмица валежите ще са интензивни, с гръмотевици Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Той и тийнейджърът, които били на гости вчера в дома на убития Атанас, са имали предходен конфликт с него Край на евтинджоса: Тему и Шейн вдигат цените след Великден Край на евтинджоса: Тему и Шейн вдигат цените след Великден Митата на Тръмп ударили тежко компаниите
Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Жена избяга гола от истински ад  - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Приемният ден ще се състои на 23 април 2025 г. (сряда) от 16:00 до 18:00 ч. ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти Въпреки спада с 38% на незаконните влизания на мигранти в ЕС миналата година до най-ниското ниво от 2021 г. насам, имиграцията остава изключително чувствителен въпрос сред 27-те държави-членки на блока Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Дори да имат сертификат, няма да бъдат признати като дами Какво крие тази кифла от Ергенът Какво крие тази кифла от Ергенът Имала е връзка с милионер и 4 пластични операции
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори