Правят бързи печалби от имоти
Строителните предприемачи предлагат различни схеми на плащане
Някои успяват да реализират бързи печалби от сделки с имоти като инвестират в жилища в строеж. В началния етап на строителството купувачите имат най-голям избор от апартаменти - по отношение на етаж и изложение. Освен това цените са много по-ниски отколкото на завършените апартаменти.
Строителните предприемачи предлагат различни схеми на плащане - от минимална първоначална сума (10-20%) в начален етап на изграждането, до например 50% при Акт 14. Преди Акт 14 купувачите не могат да разчитат на ипотечно банково кредитиране. Но хората, които имат налични пари, могат да ги вложат в имот “на зелено”, за да генерират доходност от 15-25% след една-две години. При завършване на апартамента купувачът може да го продаде на цена, която е с 15-20% по-висока, защото и самият строителен предприемач продава по-скъпо останалите завършени жилища в сградата.
Пазарът на имоти е един от най-динамичните тъй като е в пряка зависимост от редица фактори, основните от които икономически. До 2022 г. на всеки продавач се падаха средно по трима купувачи, а днес съотношението е едно към едно с лек превес на купувачите. Това показва, че пазарът е много по-балансиран. Част от купувачите търсят имот за семейството си. Но има и много купувачи със заделени спестявания, които искат да придобият имот с инвестиционна цел и да ги предпазят от високата инфлация.
В София най-много сделки с имоти има в кварталите с по-сериозно ново строителство като например “Люлин”, “Овча купел”, “Манастирски ливади”, “Кръстова вада”, “Малинова долина” и “Банишора”. Повечето купувачи предпочитат ново строителство, а причините за това са много. Например използваните материали, по-красивия външен вид на сградата и общите части, често строителните предприемачи подобряват и заобикалящата среда, като например оправят тротоара пред сградата. Но разбира си, има и хора, които предпочитат старото строителство. Например, ако държат да имат отделна кухня, е добре да се насочат към старото строителство. Има и квартали, където предлагането на ново строителство е ограничено и, ако човек държи да купи жилище там, трябва да избира между наличното предлагане на стари апартаменти, предава Труд.
Построй си го, изкарай едни 2-3 милиона за малка кооперация с 2000кв.м. РЗП, събери от купувачите между 10-30% първа вноска чак до Акт 14, ама няма да ти стигнат до следващото актуване.Ако нямаш капитал,ще трябва да дърпаш бизнес кредит, както повечето фирми работят и да си заложиш задника и всеки ден да се занимаваш с майстори кретени и също такива фирми по техническите части. Половин година си изпили нервите и в общината докато изкараш разрешителните. Другите десетки проблеми няма да се хабя да ти ги описвам,няма и да стигне времето.
Че и дивиденти щял да иска, хаааа , твоят дивидент е, че ще си вземеш жилището на 20% до 30%, по-евтино отколкото ако го вземеш след Акт 14(15 и 16) .
Компетенцията ти тук е на ниво квартални приказки и надлъгвания с комшията.
Най-евтиното и супер не качествено строителство
сега!
Така ще си избера и качествени материали , а не боклуци , каквито обикновено се използват.
След това ако ще инвестирам в тяхната фирма би следвало да имам дивиденти, а не да ми искат още пари след това.
Статията описва начин грабеж , а не бизнес.