×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Байдън казал на Нетаняху да не нанася ответен удар по Иран


14 Април 2024, Неделя, 18:31 ч.
Автор: Флагман.бг

Заявил също, че тъй като иранската атака е причинила минимални жертви и щети, Израел не трябва да отмъщава на Иран. 

Американският президент Джо Байдън е казал на израелския премиер Бенямин Нетаняху по време на телефонен разговор в събота, че САЩ няма да подкрепят израелска контраатака срещу Иран, съобщават американски медии, позовавайки се на свои източници в Белия дом.

Заявил също, че тъй като иранската атака е причинила минимални жертви и щети, Израел не трябва да отмъщава на Иран.  „Получихте победа. Приемете победата“, казал президентът на САЩ на израелския премиер, съобщава NBC. Байдън е подчертал ефективността на съвместните отбранителни усилия, а тъй като атаките на Иран били до голяма степен неуспешни, това демонстрирало превъзходния военен капацитет на Израел, информира CNN.

Също така, според CNN, висш служител на администрацията е разкрил, че Джо Байдън е заявил, че САЩ няма да участват в настъпателни операции срещу Иран. 

Това докладвано изявление идва на фона на повишеното напрежение след ответните удари на Иран срещу Израел.

Според Axios служителят на Белия дом подчерта разбирането на Нетаняху за позицията на САЩ, отбелязвайки признанието на израелския премиер, че САЩ ще се въздържат от настъпателни операции срещу Иран и ще откажат подкрепа за подобни действия.

Дали Нетаняху ще приеме съвета на Байдън остава открит въпрос. Решението на Иран да стреля с оръжия от собствената си територия към Израел значително разпалва дълго тлеещата вражда между двете страни. Вероятно ще има политически натиск отвътре в Израел за някакъв отговор, коментира CNN.

Израел: Отговор ще има

The New York Times план за ответен удар на Израел е отменен вчера, именно след телефонния разговор на Нетаняху с президента Байдън. Военният кабинет на Израел ще се събере днес, за да обсъди как да отговори на иранската атака, според двама израелски официални лица.

"Ще изградим регионална коалиция и ще накараме Иран да си плати по подходящия за нас начин и в подходящото за нас време", заяви центристкият министър от военния кабинет Бени Ганц преди началото на заседанието.

Израелски военен говорител заяви, че ще има отговор след масираното иранско нападение от Иран, но не уточни какъв точно ще бъде той.

"Ще отговорим на Иран с действия, а не с думи", заяви той днес пред иранската емигрантска телевизия "Иран интернешънъл" (Iran International). 

"Всяко действие има противодействие, но не с думи, а с дела", заяви израелската армия в своя публикация на фарси в социалната мрежа "Екс".




3
Коментара
Сподели, че е унижавана
Сподели, че е унижавана 03/03/2025, Понеделник 22:33 1
Флагман.БГ Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход 03/03/2025, Понеделник 21:29 5
Флагман.БГ Те са най-добрите в "Ергенът"... Те са най-добрите в "Ергенът"... 03/03/2025, Понеделник 21:18 0
Флагман.БГ Свлече се като прострелян Свлече се като прострелян 03/03/2025, Понеделник 20:49 0
Зловеща катастрофа в страната
Зловеща катастрофа в страната 03/03/2025, Понеделник 20:40 0
Флагман.БГ Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример 03/03/2025, Понеделник 20:24 0
Флагман.БГ Ад на "Тракия" Ад на "Тракия" 03/03/2025, Понеделник 19:12 1
3
Коментара по темата
3.
!
14.04.2024 22:57:08
1
5
Иран активира Чл. 51, който гласи, че при нападение на лична и неприкосновена територия (каквато е иранското посолство), има законовото право на самозащита като това включва разполагането на военни части, разполагането на система за ПВО, както и нанасяне на ответен удар,
2.
Аууу
14.04.2024 21:56:27
1
3
Бидон и Мяху мяху
1.
Зъболекар в миньорско селце
14.04.2024 20:32:40
1
7
Тези двамата мъпети са за бесилото!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Ние дори днес не празнуваме, а с наведени глави честваме тържествено с благодарност за загиналите, каза Пепи Димитрова Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Автомобилите се отклоняват по обходен маршрут Зловеща катастрофа в страната Зловеща катастрофа в страната Един човек загина, има и ранени Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример Млада българка със заявка да се превърне в световна хегемонка Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза "Шипченската епопея е най-славната страница от нашата история", смята Цанко Цанков Ад на "Тракия" Ад на "Тракия" Верижна катастрофа и 10-километрово задръстване Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Войната в Украйна прояви крехките основи на световния ред и фалшивия патос, че мирът и човешкият живот са висша ценност, каза Румен Радев Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Обвиниха бившия й приятел за умишлено убийство. Извергът й нанесъл множество удари с юмруци и нож в областта на главата, довели до обилна кръвозагуба Поморие тържествено отбеляза 147 години от Освобождението на България Поморие тържествено отбеляза 147 години от Освобождението на България В Банево пресъздадоха Сирни заговезни с шествие и програма (СНИМКИ) В Банево пресъздадоха Сирни заговезни с шествие и програма (СНИМКИ) След края на шоуто  гостуващите танцуваха хора и пяха народни песни
63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Ето какво съобщават от Ватикана Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд 40-годишният германец, който се вряза с колата си в тълпа, е имал и преди проблеми с психическото си здраве, съобщава focus.de Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход Ето какво съобщи ББС Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Откъсването от тази гнусна, ориенталска, мохамеданска империя на злото е това, което се празнува на днешния ден Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Тенденциите да се моделира режисурата и играта на актьорите, според крещенето на тълпата, води само до блудкави продукции Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия "Хората вече започват да се притесняват като излизат на разходка", сподели Яво Божилов Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Продължаване на войната искат тези, които печелят от нея. Не които печелят чест и слава, а които печелят мангизи Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Днес има ключова среща с администрацията си Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? По непотвърдена информация има ранени  
Стефан Тафров, дипломат Стефан Тафров, дипломат В Белия дом имаше конфликт между човек без костюм и костюм без човек Виц на деня Виц на деня Момче се опитва да поведе интелектуален разговор с момиче:
– Обичате ли Шекспир?
Момичето:
– Е, по-скоро сме само приятели…
Виц на деня Виц на деня Във фризьорския салон:
– Косата ви пада. Правите ли нещо, за да я запазите?
– Разбира се. Развеждам се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори