„Червеният пират” заплашва министри и съдии след смъртта на Мартин Нотариуса
Зачестяват заплахите му, плаши с бомби и директори на училища, разкри директорът на ГДБОП главен комисар Явор Серафимов
Мартин Божанов не е между живите от близо един месец, но заплахите срещу съдия Владислава Цариградска не спират. Те дори зачестяват. През последните седмици подобни закани са отправени и срещу вицепремиера Мария Габриел, както и към различни министри. Това каза в интервю за Нова телевизия директорът на ГДБОП главен комисар Явор Серафимов.
„Считаме, че всички тези сигнали се подават от едно и също лице. Има предположения кое е то – известно е с псевдонима „Червения пират”. Това е български гражданин, със скитнически начин на живот, който успява да се добере до имейлите на публични лица. Освен това отправя и бомбени заплахи срещу училища. Смятаме, че скоро ще бъде открит. В момента се издирва активно”, добави той.
Според него става въпрос за психически неуравновесен човек, който, "следейки новините, намира вариант да отправя заплахи към тези лица".
Шефът на ГДБОП отрече от ръководената от него служба да е изтичала информация във връзка с разследвания срещу Мартин Нотариуса. След разкритията на бившия вътрешен министър Бойко Рашков, Серафимов все пак каза, че е възможно Божанов да е имал контакти в ГДБОП.
Той съобщи, че при проверката са разкрити поне трима прокурори и съдии, които се споменават във връзка с Божанов. Те се споменават в сведенията на подалите сигнал. Добрите познанства на Мартин Божанов с тези лица е подпомагало изходът на делата, подчерта шефът на ГДБОП.
Пет сигнала са постъпили в ГДБОП срещу Нотариуса във времето, когато вътрешен министър е бил Бойко Рашков. Те са насочени за извършване на проверка към ГДБОП. Един от тях е от Антикорупционния фонд, други три - от Адриана Симеонова, бившата съпруга на Божанов и един - от Евгени Симеонов, настоящият съпруг на г-жа Симеонова, уточни Серафимов.
„Най-общо сигналите са за търговия с влияние, имотни престъпления, принуди и заплахи от страна на Божанов и групата, която той вероятно е ръководил. Извършени са проверки и материалите са предоставени в Софийската градска прокуратура”, той.
Главният комисар говори и за Пепи Еврото, като изтъкна, че още през 2021 г. в ГДБОП е имало сигнал срещу него за търговия с влияние, а през ноември същата година е получен друг от Антикорупционния фонд и в него са посочени данни за обвързаността на бивши и настоящи служители на МВР с охранителната фирма "Делта Гард".
„Бих определил сигнала като многопластов, с различни сюжети в него. Един от тях е историята около Илия Златанов, собственикът на "Изамет", който е осъществил контакт с Петър Петров. Според Златанов Петров е бил добре запознат с обстоятелствата около делото срещу него и срещу немалък хонорар му е обещано да си възвърне собствеността върху отнети имоти", добави Серафимов.
Той потвърди, че има замесени магистрати. Това е установила проверката.
"Може би пак са споменати 3-4-5 човека, които са в съдебната система и са в много добри отношения с Петър Петров. Те са на различни нива, като се започне от Районна прокуратура, през Градска, до Спецпрокуратурата, която към онзи момент още съществува", подчерта шефът на ГДБОП.
Той обясни, че "публично известни са станали някои снимки от посещението на г-н Сарафов в така наречения клуб за магистрати". "Считам, че този клуб е посещаван от много хора. В самия сигнал не се посочва Сарафов да е бил редовен гост, но в последните материали, които бяха излъчени, има такива твърдения. Мисля, че това е споменато в материалите, които сме предали във Върховната касационна прокуратура", заяви Серафимов.
"В нашата проверка се стига до "клуба на "Осемте джуджета". Именно там са проведени срещите. Там Златанов е бил заведен от негови познати, за да се срещне с Петров. Той е бил посредникът. Нямам данни с кого другиго се е срещнал, но самият Златанов е казал, че там е виждал различни хора, които чакат едва ли не на опашка, за да им бъде помогнато за различни проблеми. В хода на тази проверка самият Петров също е бил призован и се е явил като свидетел", каза още той.
Според него Пепи Еврото е напуснал България, но това не е станало по легалния начин. Най-вероятно с фалшиви документи или през зелена граница е излязъл от страната ни.
В „Тази сутрин“ по бТВ пък Петромир Кънчев от Инициатива "Правосъдие за всеки" пък каза, че още след последните дни на Иван Гешев като главен прокурор е образувано наказателно производство срещу Петьо Еврото.
„Прокурор Зартова го описа като „патер фамилия на семейството“. Под семейството тя имаше предвид магистрати и най-вече административни ръководители на прокуратурата, които срещу суми пари са извършвали съответни услуги – да ударят някого, да оправят някого“, обясни Кънчев.
Той изтъкна, че специалният прокурор, натоварен със задачата да разследва временно изпълняващия длъжността на главен прокурор Борислав Сарафов - Даниела Талева, е изискала досъдебното производство за връзки в аферата "Осемте джуджета", което беше прекратено миналата година.
„Именно главата на това семейство е бил ударен от Районната прокуратура, която към онзи момент е по-близка до Иван Гешев. Докато градската прокуратура като че ли е по-близка до другото заведение – „Осемте джуджета“, заяви Кънчев.
„Наставайки разривът между двете заведения (клуб SS и „Осемте джуджета“) започва едно голямо напрежение, именно и покрай разследването. Проблемът е, че районният прокурор вижда, че са намесени магистрати, споменават се инициали, които съвпадат и с имена, които Любена Павлова беше разкрила директно в свои медийни участия. За да се смачка всичко това, то бива иззето от градската прокуратура, която е компетентната да разследва магистрати“, добави той.
„Интересно е има прокурор, който бива санкциониран, вместо да бъде подкрепен в усилията си за разкриване на престъпни деяния във висшите етажи. Той освен че има дисциплинарни производства, се образува и наказателно производство срещу него“, заяви Кънчев.
„Там е прокурор Йордан Петров, който прекратява впоследствие преписката в прокуратурата. Това е същият прокурор, който разпитва Владислава Цариградска по сигнала за заплахи срещу нея. Явно в Софийска градска прокуратура работят двама прокурори Кирилова и Йордан Петров. Това са имената, които постоянно изникват някъде, когато става въпрос за по аферата за „Осемте джуджета“, а след това и за Нотариуса“, каза още той.
СЪДия
Цариградска(Варнанлийка) омъжена за Плевенски крими бос крадец на лукс автомобили и събирач на дългове-заложни къщи.
На СВАТБАТА на СЪДийка с плевенския криманял КУМ на сватбата се оказва бургаския подземен бос Митьо Очите(скромен търговец на рапани)
Отново за пореден път имаме пример за съвместяване на Правосъдната система в едно цяло с Подземния крими свят
БРАК по СМЕТКАТА с отчитане на % от страна на младоженеца
Изтеклите записи между членове на енергийната комисия от ГЕРБ и ДПС който тайно и цинично се договарят за да задължат България за следвашиия близо половин век с 50 милиарда долара. Главни действащи лица са Делю Факрурата и няколко други депутатаи от ГЕРБ и ДПС който се договарят тайно и изненадващо да вкарт предложение за определяне на фирма за строител на седми и осми блок на АЕЦ. Това да е петък , когато много от депутатите си пътуват за местата. Така и става -Желязков изненадващо предлага в петък нова точка (избор) Предложението е прието само с един глас повече. Тактиката на най -голямата корупционна група (ГЕРБ/ДПС) се оказва успешна, но за България ще бъде още една баздънна дупка където ще изчезват възможностите за едно по добро жизнено равнище на българското общество.
Впрочем, още през 2019 г. вече имаше индикации , че правосъдната система в България е в положение "аха да се оправи напълно", така че на споменатата дата всичко беше оправено!
Странно, но сред сегашната бъркотия, която показа пълният батак на същата тази система, не се чуват гласовете на същите тези, защото "не бивало да се пречи на разследването"!
Един няма ли да събере кураж да каже, май сбъркахме , и ЕК сбърка, време е пак да се наложи контрол и наблюдение на калпавата ни феодално конструирана правосъдна система !