Психологията на мисълта: Как това, за което мислите, влияе на живота ви
Мислите, по-голямата част от които изобщо не забелязваме, всъщност могат да контролират събитията в живота ни
По-голямата част от хората вярват, че животът се влияе от действия, а не от мисли: малко хора вярват в „магически“ утвърждения и мантри. Но какво ще стане, ако го погледнете от гледна точка на психологията? Ето как това, което мислите, влияе на живота ви.
Мислите, по-голямата част от които изобщо не забелязваме, всъщност могат да контролират събитията в живота ни.
Но възможно ли е да ограничите мислите и, като промените посоката им, да промените живота към по-добро? Нека разберем.
Как това, което мислите, влияе на събитията в живота ви?
На мнозина изглежда, че мисълта е вторична и възниква само във връзка с някакво действие, но в действителност не е така. Мисълта може да контролира действията, които извършваме.
Правилното отношение е половината от успеха в почти всеки бизнес. Ако настроението ви е под нулата, има голям риск дори при идеални условия нещо пресилено да попречи на изпълнението на плановете. Какво можем да кажем за реалния живот, в който по-скоро трябва да се сблъскате с много препятствия?
Лесен експеримент
Преди някое събитие се настройте положително, колкото и илюзорни да са надеждите за положителен резултат. Ще видите, че ще намерите на какво да се зарадвате, дори ако събитието наистина е ужасно.
Възможно ли е да се влияе на живота със силата на мисълта?
И така, разбрахме как мислите влияят на живота ни. Но мнозина се интересуват от обратния въпрос: възможно ли е да се влияе върху живота чрез силата на мислите?
За съжаление, в обичайния футуристичен смисъл, едва ли е възможно да се контролират събитията в живота с помощта на мисли. Едва ли под прозореца ви ще се появи куфар с пари и спортна кола, за която отдавна мечтаете, ако си ги представите.
Но е възможно частично да повлияете на събитията от собствения си живот с помощта на мисли и настроения. Опитайте се да не се фокусирате на негативни събития и мисли и дори по-добре - не мислете за тях изобщо. Това ще ви позволи да не се лутате в бездната на меланхолията и монотонността. Опитайте се винаги да поддържате положително отношение: да се надявате на най-лошото със сигурност е практично, но не е твърде забавно.
Както можете да видите, влиянието на мислите върху събитията в живота е двусмислено. От една страна, определени мисли и нагласи могат да повлияят на възприемането на дадено събитие, но от друга страна е възможно да контролирате собствения си живот с помощта на мислите. Естествено, не напълно и не в смисъла на научнофантастичните филми.
автор: Лора Костова, happy-woman.bg
Това четохте ли го преди да го публикувате? Дано, не! Защото ако сте го чели и все пак сте го пуснали така - вярно сте много тъпи...
А иначе в тази публикация няма нищо, което да се разбира.