Доналд Тръмп налага на Китай мита от 104 на сто от утре
Това се случва след като Пекин реши да обложи американските продукти с 34%
САЩ ще наложат допълнителни мита на Китай, като ставките за китайския внос ще достигнат 104 процента. Това обяви днес Белият дом, цитиран от световните агенции.
Митата ще влязат в сила утре, 9 април, в 00:01 часа Източноамериканско време (04:01 часа по Гринуич), съобщава бТВ.
Миналата седмица американският президент Доналд Тръмп обяви, че новите мита за китайския внос ще достигнат 54 процента от 9 април, като заплаши да вдигне ставките с още 50 процента, ако Китай предприеме ответни мерки, припомня Франс прес.
Пекин реши да обложи американските продукти с 34 процента от четвъртък, 10 април, и се зарече, че няма да оттегли ответните си мерки.
Продължават световните реакции на митата на стоки, обявени от американския президент Доналд Тръмп. Фондовите пазари днес бяха по-спокойни.
Президентът Доналд Тръмп отхвърли предложението на Брюксел за взаимно премахване на мита върху промишлени стоки. Вместо това поиска Европа да внася повече енергия от американски енергийни източници.
Брюксел отхвърли предложението за увеличен внос на енергийни източници, защото не иска да е зависим от един доставчик.
Европа остава отворена за диалог, но няма да отстъпи от стандартите за внос, като при храните.
А основните фондови пазари в Европа и Азия отчетоха печалби и леко възстановяване след турбулентния понеделник.
Глобалната търговска война освен, че срина борсите, доведе и до сериозен спад на долара спрямо еврото. Доларът скочи, след като Тръмп спечели изборите в Америка, но след обявената война на митата, американската валута започна драстично да пада.
„Евровите облигации ще имат по-висока доходност от американските облигации, ще имат по-голямо търсене, а те се купуват в евро, съответно по-голямо търсене на евро спрямо долара“, заяви финансовият експерт Макс Баклаян.
Но дори ако икономическата война се задълбочи, е малко вероятно еврото да замени долара като водеща световна валута. И една, макар и временна полза от войната на митата - заради временната стагнация петролът също поевтиня значително. Така на колонките у нас бензинът и дизелът спаднаха с няколко стотинки през последните дни.
Днес литър бензин се продава средно за 2,52 лв., а дизелът – 2,54. Поевтиняването от Нова година насам е с около 10-12 стотинки.


















▣ Тръмп: „След митата ми звънят да молят за сделка – Целуват ме по задника“
"Знам много добре какво правя. Знам какво правя и вие знаете какво правя."
https://tinyurl.com/2hdkwm5b
Доналд Тръмп на вечерята на Републиканския национален комитет спомена как „след митата ми се обаждат и молят за сделка“.
Както той характерно заяви:
„Тези държави ми се обаждат, умират да сключат сделка... Целуват ме по задника.“ Да, те умират от желание да сключат сделка. „Моля, моля, сър, нека се споразумеем. Ще направя всичко.“
https://twitter.com/mrjeffu/status/1909771554164236786
President Trump on the tariffs: "These countries are calling me, kissing my ass, they are dying to make a [trade] deal...'please please sir let me make a deal, I'll do anything, I'll do anything sir.'"
Japan is one of the countries that recently called.
▣ "Съобщава се, че Китай планира най-малко 6 ответни мерки срещу митата на САЩ"
https://halturnerradioshow.com/index.php/news-selections/world-news/china-reportedly-planning-at-least-6-retaliatory-measures-against-us-tariffs
Доклади, идващи от Китай, твърдят, че Китайската комунистическа партия (ККП) планира най-малко шест (6) ответни мерки срещу митата на САЩ.
1) Ответни увеличения на митата върху селскостопански продукти на САЩ, включително соя и сорго.
2) Забрана на вноса на домашни птици от САЩ в Китай
3) Спиране на китайско-американското сътрудничество по въпроси, свързани с фентанил
4) Мерки за противодействие в сектора, свързан с услугите
5) Забрана на вноса на американски филми в Китай
6) Проучване на ползите от интелектуалната собственост на американски компании, опериращи в Китай
По отношение на позиция №2, внос на домашни птици, това е голямо. МНОГО американски доставчици на пиле като Tyson и Perdue изпращат цели пилета в Китай, за да бъдат заклани, опаковани и изпратени обратно в САЩ за продажба.
Старите преработвателни фабрики, които са извършвали тази работа тук в САЩ, вероятно отдавна са изчезнали.
Ако Китай забрани вноса на домашни птици, тогава цялото това пиле НЕ МОЖЕ да бъде преработено. Почти незабавен недостиг на пиле и пълна нулева наличност за продажба ще избухне в супермаркетите в цяла САЩ.
По отношение на точка #6 по-горе, разследване на „ползите“ от интелектуалната собственост на компании, работещи в Китай, това изглежда говори за чисто закон, който Китай прие миналия месец.
Китай прие закон, който казва, че страната може да конфискува всички права на интелектуална собственост на компании и техните продукти, в името на националната сигурност и конкретно го споменава като инструмент за противодействие на митата!
Накратко, Китай очевидно планира търговска война със Съединените щати от доста време. Приемането на Закона за противодействие на чуждестранните санкции доказва това.
И.не забравяйте понеже сте рядко прости че след търговските войни почват истинските.
И тоя.рижав некадърник фалирал казино във Вегас като нищо ще нападне китай или Иран и ще подпали в името на Изсраел трета световна .
Пред него лгбт дружинката на байдън са като малки деца верно извратеняци,изфъщели извратени болни мозъци но страхливи никога не биха дръпнали спксъка за разлика от психясалия паток.