Бившата жена на Панайот Рейзи влезе в ръководството на НДК
Държавната компания е с изцяло сменен борд на директорите
Бившата съпруга на екскмета на Созопол Панайот Рейзи - Иванка Веселинова влезе в новото ръководство на Националния дворец на културата, съобщава сайтът сайтът boulevardbulgaria.bg.
Държавната компания е с изцяло сменен борд на директорите, като той е оглавен от Андрияна Петкова Татарова.
Управителният съвет се състои от петима души.
Директорът на Държавна опера-Пловдив Нина Найденова също е сред новоизбраните членове на Съвета на директорите на НДК. Тя се е явила на конкурс в Министерството на културата. Другият нов член на Съвета е Десислав Данов.
Преди седмица са вписани и двама независими членове в колективното управление - Иванка Веселинова и Надя Миронова. Веселинова ще бъде и председател на Съвета на директорите.
Иванка Веселинова и Панайот Рейзи са разведени от 2010 г. Тя е работила като шеф на инспектората на НЗОК от 2018 до 2020 г. и е била член на администрацията на Здравната каса до прехвърлянето си в НДК.
Кариерата ѝ е започнала в МРРБ като шеф на дирекцията за регионално развитие (2001-2009) в периода на управление на кабинетите на Симеон Сакскобургготски и Сергей Станишев.
Между 2009 - септември 2014 г. Веселинова е работила като директор на службата, отговаряща за оперативна програма Околна среда, в Министерството на околната среда и водите. Периодът съвпада с първия мандат на ГЕРБ, целия кабинет "Орешарски" и част от служебното правителство на Георги Близнашки.
Между 2015 и 2018 г. е работила като частен консултант по оценка на проекти за кандидатстване за европейско финансиране - но в края на 2018 отново се връща на висша длъжност в държавната администрация, този път в НЗОК.
Профилът ѝ в LinkedIn показва, че е завършила висшето си образование в УНСС още в началото на 90-те, а през 2003 г. става магистър по право от Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград. Между 2021 и 2023 г. е успяла да завърши и магистратура по обществено здравеопазване и здравен мениджмънт.
Андрияна Петкова е представена от Министерството на културата като специалист по маркетинг, с 14-годишен опит в издаването на списание за дизайн.
"Организирала е и над 30 самостоятелни изложби на съвременно българско изкуство из цял свят, а по същото време е инициирала и наградите "Славяна" за цялостно творчество в живописта под егидата на президента", се казва в информацията, без да се уточнява в кой период са организирани въпросните награди (за тях няма публично достъпни данни).
През 2020 г. тя е създала стрийминг платформа за сценични изкуства, в която има достъп до театрални, оперни, кино, фолклорни и балетни заглавия - 7arts.bg.
Търговският регистър показва, че в последните години тя е участвала в дружества с различен предмет на дейност - от продуцентство, през търговия с фармацевтични стоки, до управление на недвижими имоти и производство на енергия от ВЕИ.
Дружеството зад въпросната платформа 7арт ООД има също толкова "динамична" история. Първоначално е регистрирано под името "Генолайф" ЕООД през декември 2018 г. с предмет на дейност "медицински изследвания, чиято основна насока е изследване и анализ на човешката генетика".
През януари 2020 се преобразува в "Грийн дейс", което декларира като предмет на дейност "Търговия с козметични и други продукти". Три месеца след това отново променя името и дейността си, и така се появява "7арт", което се занимава с онлайн търговия с неограничен достъп на потребителите до аудио-визуални продукти.
Десислав Данов е юрист и специалист по застраховане, а Нина Найденова е била директор на Пловдивската опера. Надя Миронова е преподавател в УНСС в катедра "Управление".
Малката подробност, че е много близка, кръвна роднина на Кръстникът, Иво Карамански. Интересно защо все се пропуска това?
Все пак именно Иво, даде на младата двойка Иванка и Панайот първият бизнес с масло през 90те.
Всеки чиновник - капиталист.
Всеки десен, евро-атлантик - чиновник.
Успешно реализира възможностите които евроатлантическите ценности и предоставят.