Шефът на МВФ: България стои добре за членство в еврозоната
При присъединяване към еврозоната инвеститорите в България ще могат да се чувстват по-спокойни
Не виждам голям риск пред перспективата за членство на България в еврозоната. Настроени сме положително към способността на България да понижи инфлацията. България стои по показател дълг. Мисля, че страната е в добра форма да направи следващата стъпка. Това коментира в интервю за БНР Пол Хиберс, изпълнителен директор на МВФ.
„В момента най-вече проблемът е инфлацията. Надявам се, че властите ще се справят и ще успеят да доведат инфлацията до нива, които отговарят на изискванията за приемане на еврото. А също така може би и някои други регулаторни изисквания по отношение на законите, които трябва да бъдат приети, и тогава ще може да се премине към еврото“, коментира Хиберс. МВФ очаква тенденцията за спад на инфлацията да продължи. „Тя вече понижи доста значително нивата си – от над 10% през 2022 г. до малко над 8% като средна стойност за тази година. И при положение, че до края на годината тя се понижава допълнително, в момента очакваме инфлацията за 2024 г. да бъде 3%. Това е много по-ниско ниво от преди няколко години“, каза Хиберс. Той допълни, че България не трябва да се отпуска и трябва да продължи с политиката за поддържане на нисък дефицит под 3%.
„При присъединяване към еврозоната инвеститорите в България ще могат да се чувстват по-спокойни да инвестират тук, защото страната има евро, което дава елемент на стабилност на финансовата ѝ система. В тези случаи инвеститорите може да са склонни да инвестират по-лесно. А това може да стабилизира капиталовите потоци“, коментира още Хиберс предимствата на членството. Той изтъкна и факта, че България ще получи пълноправно място в Европейската централна банка и ще може да участва във взимането на решения.
Не се налапаха , не се накрадоха.
Все едно чета правителствената пресслужба страната е в добра форма, готова е да приеме еврото, да бъдем приети в Шенген, бащите на Конституцията Пееф и Ристьо ще спечелят нобелова награда за най-добри юридически промени. Инфлацията е на ниски нива, икономически растеж ,България е Швейцария на Балканите . Добре че са промяната иначе как щяхме да надминем азиатските тигри по ръст на доходите и покупателна способност.
– CH41 – Глюкоза, серум
– CH58 – Урея (Урея BUN), серум
– CH26 – Креатинин, серум
– CH01 – Пикочна киселина, серум
– CH14 – Билирубин, общ
– CH51 – Общ белтък, серум
– CH04 – GOT/ASAT/AST
– CH03 – GPT/ALAT/ALT
– CH37 – Алкална фосфатаза
– CH40 – GGTP
– CH07 – Амилаза, серум
Изследванията, свързани с COVID-19, които Синево предлага на своите пациенти, са подходящи за диагностика и проследяване на инфекцията. Също така тези тестове помагат да се оцени общото състояние на пациента чрез изследване на ключови лабораторни показатели, които могат да бъдат променени в хода на инфекцията със SARS-CoV-2 вируса.
Редовното изследване на няколко кръвни показателя е един от най-важните начини да следите цялостното си физическо състояние. Тестването на рутинни интервали може да Ви позволи да видите начина, по който тялото ви се променя с течение на времето, и да Ви даде възможност да вземате информирани решения за Вашето здраве.
Обикновено Вашият лекар ще Ви препоръча да си правите рутинна кръвна работа поне веднъж годишно, приблизително по същото време като Вашия годишен физически преглед.
Но това е минимумът, който можете да направите за себе си. Има няколко основни причини, поради които може да искате да си правите кръвни изследвания по-често от веднъж годишно:
Изпитвате необичайни, постоянни симптоми. Те могат да включват всичко – от умора до необичайно наддаване на тегло или болка.
Искате да оптимизирате здравето си. Познаването на нивата на различни кръвни показатели, като холестерол, може да Ви позволи да промените диетата или фитнес плана си, за да сведете до минимум нездравословните навици (за които може дори да не осъзнавате, че са нездравословни).
Искате да намалите риска от заболяване или усложнения. Редовните кръвни тестове могат рано да установят предупредителните признаци на почти всяка болест. Много сърдечни, белодробни и бъбречни заболявания могат да бъдат диагностицирани с помощта на кръвни тестове.
Били сте болни или в момента сте болни от вирусна, бактериална или друга инфекция. Рутинните кръвни изследвания ще Ви помогнат да следите състоянието си и да вземете мерки за предпазване от усложнения.