×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Асен Василев в шах! Десислава Атанасова го обвини, че източва държавните дружества


Асен Василев в шах! Десислава Атанасова го обвини, че източва държавните дружества
Фантасмагориите на Кирил Петков пък отдавам на 8000-те метра височина, на които съпредседателят на ПП-ДБ лети без въздух, коментира Десислава Атанасова
17 Ноември 2023, Петък, 09:44 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Протестът срещу БФС на футболните фенове в София не трябваше да бъда разрешен, коментира тя

Държавните дружества са източени от Асен Василев. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ председателят на ПГ на ГЕРБ – СДС Десислава Атанасова. Години наред, откакто той е министър на финансите, се точат, добави тя. 

Делян Добрев е в САЩ на форум, на който ще оповести всичко, което се случва в България по отношение на „Лукойл“, на заобикалянето на санкции, за което съобщи „Политико“, заяви депутатката. 

Аз съм тук, за да говоря за дерогацията, а не за ДПС, сопна се тя на водещите. Защо да не вземат и те отношение, след като са избрани от българските граждани и подкрепят това управление, попита Атанасова. 

Защо трябва да се съобразявам с тезата на Кирил Петков, каза тя, след като журналистката Мария Цънцарова припомни, че съпредседателят на „ПП-ДБ“ призовал партньорите си от управляващата (не)коалиция – ГЕРБ да си направят коалиция с ДПС. 

„Кой е той – един съпредседател на една парламентарна група от 33 човека? Очевидно не сме партньори, защото те правят следното – не внасят нито един законопроект, без да са уведомили другата страна за това“, заяви шефката на парламентарната група на ГЕРБ-СДС. 

„Кирил Петков не е приятел на истината. Вчера каза, че Борисов му е звънял да подкрепя Васил Терзиев. Подобни фантасмагории отдавам на 8000-те метра височина, на които съпредседателят на ПП-ДБ лети без въздух“, коментира тя. 

Депутатката с неохота коментира бунтът на футболните фенове и вандалските им действия в сърцето на София, заради които се наложи полицията да използва водни оръдия. 

„Ужасно е да говорим за едно футболно дерби или изобщо за футбола в България и да го свързваме с масови арести, с бой, с кръв, с огън, с премерени или непремерени полицейски сили, защото отговорност на органите на реда, на местната власт е за това да се провежда или не един протест“, каза тя. 

„За този се е знаело доста отдавна – още докато се прехвърляше между различни градове в България това домакинство. Беше ясно, че ще има напрежение и смятам, че мерките, взети от Столичната община, са абсолютно недостатъчни. Може би изобщо не трябваше този протест да бъде разрешен, защото феновете с право протестираха. Всъщност той бе, за да може те да се забавляват, заради своите любими отбори...“, заяви Атанасова. 

Протестът бе срещу ръководството на БФС, прекъсна я водещият Златимир Йочев.

И това също, каза тя. „Смятам, че всеки има право да протестира и съвсем правилно протестираха. Може би не трябваше да е около самия национален стадион. Може би по-добре бе нужно да се прецени дали ще има провокации“, подчерта депутатката. 

„Знаете, че Бойко Борисов е човек, който е пленен от футбола. Той има отношения. Аз не съм нито футболен фен, нито разбирам от тези процеси в БФС, но съм сигурна, че след това, което се случи, най-нормалното нещо е някой да си тръгне“, добави тя. 

„През 2013 г. кръвта бе аргумент Борисов да подаде оставка. Оставката на първия кабинет на ГЕРБ, в който бях министър и аз, бе защото имаше превишаване на полицейски правомощия и един човек бе окървавен. Този кадър обиколи и социалните медии, и емисиите на всички телевизии. Премиерът каза тогава, че не иска да управлява, когато има кръв по улиците“, припомня Атанасова. 

„Само че през 2020 г. стандартът изглеждаше различен, защото тогава си спомняме боят под колоните на Министерския съвет, превишените правомощия на полицията, разбитите и окървавените глави на студентите, а вашето правителство не подаде оставка“, уточни обаче водещата. 

„Не, стандартът е един и същ. Тези събития не доказват обратното, защото това, че някой си е превишил правомощията, всеки си пое отговорността“, изтъкна бившият здравен министър. 

„Ние видяхме и как се къртят павета, за които впоследствие някои имаха претенции, че са единствения символ на София. Двойните стандарти и в политиката, и по отношение на морала, станаха като твърде много. Някои се определиха сами за добрите сили. Някои се назоваха умни и красиви. В крайна сметка не само времето ги опровергава...“, добави тя. 

А вие взехте, че направихте сглобка с тях, прекъсна я тоново Йочев. 

„ПП-ДБ и „Спаси София!“ са една обща група, но Борис Бонев се кълне от сутрин до вечер, че никога няма да говори с ГЕРБ и да участва в управление с нас, включително и в Столичната общества, а месеци наред тези хора, които ни чегъртаха, управляват благодарение на нас“, заяви Атанасова. 

„Бонев е единственият им кандидат. Категорично няма да го подкрепим“, подчерта тя. 

„Много е важно София да има дясно управление и да не се формира коалиция „Лукойл“, която наблюдаваме в парламента в момента“, изтъкна шефката на ПГ на ГЕРБ-СДС.  

„Не оценявам това управление като сглобка, а като единственото възможно евроатлантическо и се обръщам към колегите от „Демократична България“, тъй като те могат да оценят това, което им казвам. Демонстрацията да се гласува с БСП и „Възраждане“ не е в плюс за евроатлантическото мнозинство, което имаме с това правителство. Ние си поставихме някои приоритети и жалони, от които няма да мърдаме. За съжаление голяма част от тях не са изпълнени. Ние не сме в Шенген, не сме и в еврозоната“, призна тя. 

„Партньорските отношения означават единство. Между нас трябва да има диалог, не само защото има опасност правителството да падне. Няма да позволим единствената възможно за евроатлантическо мнозинство да бъде пренебрегната, но няма и да разрешим някой с 33 народни представители да счита, че има обществено доверие“, каза още Десислава Атанасова. 


В категории: Политика


Изгониха го от "Биг брадър"
Изгониха го от "Биг брадър" 14/04/2025, Понеделник 14:20 1
Заби колега
Заби колега 14/04/2025, Понеделник 13:40 2
Флагман.БГ Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 14/04/2025, Понеделник 13:00 0
10
Коментара по темата
10.
На тази кукумявка
17.11.2023 14:06:33
16
3
Защо и викат Деса общата
9.
Мюнхен
17.11.2023 13:39:29
17
10
Най малко има право да говори г-жата с имоти придобити “официално”за жълти стотинки…..
Престъпници…..
8.
Чукча писател
17.11.2023 10:55:54
28
22
Пак се прочу с въпиющата си некомпетентност това политическо недоразумение, наречено председател на ПП ГЕРБ.
7.
ХХ
17.11.2023 10:49:17
10
10
До 2

"... след проект, представен и защитен( както е навсякъде в Европа)." - абе про'с'так неграмотен, Европейският парламент си построи сграда за 1 милиард евро по цени 2000г в Страсбург без никакъв търг и прочие.
6.
Къде го чукаш, къде се пука
17.11.2023 10:47:55
9
31
Умнокрасивите чакат Кьовеши да удари Борисов, а тя пък хока сегашният вътрешен министър Калин Стоянов и правителството на Кирил Петков, свалено с вот на недоверие през лятото на 2022 година.
И, не, разследването на Европейската прокуратурата ,не е за „парите от магистрала Хемус“, а за крупна далавера на правителството на Кирил Петков, което опита първо да отмъкне едни 62 милиона евро от Плана за възстановяване и устойчивост-ПВУ, а после да измами и Европейската комисия.
5.
Ха ха
17.11.2023 10:40:37
27
19
Хормоналният регулатор на Тиквун, обвинява някого че " "източва",като това е нейното основно задължение....
4.
13
17.11.2023 10:19:29
24
19
Става, става, но защо е облечена като от пазара в Каблешково?!
3.
Сезгин
17.11.2023 10:13:44
27
12
"Шефке с тия цайси се'шсе"
2.
Деса общата
17.11.2023 10:09:49
38
30
Истината е, че педалетките не ви дават да крадете. 1млр. за общините само след проект, представен и защитен( както е навсякъде в Европа). Свърши се с безразборното даване на пари и безотчетност. За това скочиха всички от депесаро-герберастката мафия.
1.
Ставри
17.11.2023 10:05:06
32
22
Умирам си Десито да ми извърти един мазен м***т.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Елена Папаризу идва на Spice Music festival 2025 Елена Папаризу идва на Spice Music festival 2025 Още звезди се присъединиха към програмата на фестивала Известен бизнесмен, собственик на клубове в Слънчев бряг изгоря, снимаха го с висока скорост Известен бизнесмен, собственик на клубове в Слънчев бряг изгоря, снимаха го с висока скорост Мобилни камери на КАТ засекли лек автомобил „Мерцедес“ да се движи по АМ „Струма“ със скорост от 130 км/час Откриха третото издание на мащабния национален форум по образование EduBurgas Откриха третото издание на мащабния национален форум по образование EduBurgas Събитието се провежда в Конгресния център на Морска гара и е организирано от РУО-Бургас и Община Бургас Калашников и още 7 оръжия са открити при полицейска акция в сараите на „Бояна" Калашников и още 7 оръжия са открити при полицейска акция в сараите на „Бояна" Сигналите за проверката са подадени от политическа партия и водещият се за собственик на имота Данаил Папазов Извънредно! Мъж падна от антена на мобилен оператор в Бургас Извънредно! Мъж падна от антена на мобилен оператор в Бургас Няма данни за състоянието на човека, работил е по поддръжката на съоръжението, намиращо се между кварталите Рудник и Черно море Мамината рецепта за вкусни триъгълници е готова за норматив Мамината рецепта за вкусни триъгълници е готова за норматив Вкусът е истински разкош с всяка хапка Заби колега Заби колега Певицата Гери-Никол се хвана с известен инфлуенсър и модел Среден успех "Много добър 5" да освобождава от матура, предлагат учители Среден успех "Много добър 5" да освобождава от матура, предлагат учители Той трябва да е поддържан през последните 3 гимназиални класа Търсят се за работа много пенсионери – причините не са само финансови Търсят се за работа много пенсионери – причините не са само финансови В препрaбoтвaщaтa прoмишленoст, oбрaзoвaниетo и здрaвеoпaзвaнетo гладът за кадри е изключително висок Спипаха у нас пакети с кока с облика на Путин Спипаха у нас пакети с кока с облика на Путин Кокаинът е бил предназначен за българския пазар
Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско През този месец, ще бъдат отстранени наносите в отводнителния канал край пътя в границите на Миролюбово, и водоскока на пътя кв. "Банево" – Изворище Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Унищожен интериор, агресия и мълчание от институциите: свидетелство от екипажа на полет до Африка 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив Кметът Костадин Димитров е разпоредил да се проучи и да се реализира възможността да има повече паркинги без човешка намеса, с паркомати, които приемат плащане с банкови карти Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Вижте тази прогноза  Изгониха го от "Биг брадър" Изгониха го от "Биг брадър" Имал "неподходящ език" и "неприемливо поведение" Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Година на предизвикателства и емоционални кризи Докато правехме секс, стъпваше върху лицето ми Докато правехме секс, стъпваше върху лицето ми Димитри Пайе ще се изправи пред правосъдието, обвинен в насилие и тормоз от гаджето си Лариса Ферари Лоши новини за мигрантите - Мерц обяви кампания за депортиране Лоши новини за мигрантите - Мерц обяви кампания за депортиране Изплашен за властта си, бъдещият канцлер пое курс към ограничаване на миграцията и кампания по депортиране 17-годишен нацист уби родителите си, за да открадне пари за атентат срещу Тръмп 17-годишен нацист уби родителите си, за да открадне пари за атентат срещу Тръмп Той е свързан с екстремистката група "Орденът на деветте ангела", чийто идол е Хитлер Почина нобелов лауреат Почина нобелов лауреат Писателят е издъхнал в перуанската столица Лима, където живееше от няколко месеца, далеч от обществения живот
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Корупцията въобще не е това да хванем няколко корупционера Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори