×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Илон Мъск все пак се нуждае от старите медии, които толкова недолюбва


21 Октомври 2023, Събота, 21:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Идеята, че трябва да разчитаме и да се доверяваме на социалните мрежи повече, отколкото на тях, е погрешна

Социалната медийна платформа, наречена Twitter, беше чудно място, където журналистите можеха да се правят на знаменитости, а знаменитостите - на журналисти. Един вид борса, в която интелектуалният капитал може да се разменя за социален капитал и обратното – репортерите със синя отметка за верификация в социалната мрежа можеха да станат готини и популярни; Гари Линекер (легендарен английски футболист – бел. прев.) можеше да се разглежда като виден политически коментатор.

В ребрандираната платформа на Илон Мъск, сега именувана Х, този свят се разпада бързо, пише колумнистката на Financial Times Джъмайма Кели. Сините отметки вече не се печелят от компанията, когато тя счита акаунта ви за такъв „от обществен интерес“, а се купуват от всеки, който поиска. И не само, че тези платени акаунти са подсилени от алгоритмите на платформата за по-голяма видимост и по-голям брой думи за техните публикации, но те вече могат да изберат да позволяват само на други „верифицирани“ потребители да отговарят.

Може би ще кажете, че е за добро. „Сините отметки“ – както унизително бяха наричани хората със старите верифицирани акаунти и включващи не само журналисти и футболисти, но и учени, политици и други обществени фигури – имаха твърде голямо влияние. Техните добродетелно сигнализиране и морален пиедестал бяха вредни; техният уютен консенсус се нуждаеше от пробиване.

Въпреки че самата аз имах един от тези стари верифицирани акаунти, пише авторката, изпитвам известна симпатия към това мнение. Но необузданата дезинформация, която избуя след последните ужаси в Близкия изток, показва колко по-лоша е новата версия на платформата на Мъск.

Разжалването на старата гвардия на Twitter не беше заявената цел на промените на Мъск. Вместо това той уж се опитваше да направи платформата „най-точният източник на информация за света“. Но чрез усилване на гласовете на всеки, който иска да плати 8 долара (на месец - бел. прев.), той заглушава гласовете на тези, които не искат – включително много от онези, които работят за това, което той нарича „стари медии“.

Мъск води явна война срещу „старите медии“ от известно време. „Вестниците просто съобщават за това, което са прочели вчера в X“, написа 52-годишният мултимилиардер в края на септември. „Вече не чета много тази медийна пропаганда“, пише той в друга публикация. „Просто получавайте моите новини от X – много по-незабавни, с истински експерти по темата от световна класа и тонове хумор.“ Той също така реши да премахне заглавията от новинарските линкове, твърдейки, че това ще „подобри значително естетиката“ и предложи: „Най-доброто нещо е да публикувате съдържание в дълга форма на тази платформа.“


В категории: Бизнес , Политика


Флагман.БГ "Аз не опипвам жени" "Аз не опипвам жени" 28/03/2025, Петък 22:00 1
Пенсионира се?
Пенсионира се? 28/03/2025, Петък 20:48 0
Бедствено положение в...
Бедствено положение в... 28/03/2025, Петък 20:24 0
Чу ужасна новина
Чу ужасна новина 28/03/2025, Петък 20:03 0
Полицай с голям гаф
Полицай с голям гаф 28/03/2025, Петък 19:33 1
Тази супа е чудна
Тази супа е чудна 28/03/2025, Петък 19:24 1
Флагман.БГ "Ще получа разрез на сърцето" "Ще получа разрез на сърцето" 28/03/2025, Петък 19:00 5
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо доц. Киселова заличи група, избрана от народа? Тя се оправда, че нямала такава сила Защо доц. Киселова заличи група, избрана от народа? Тя се оправда, че нямала такава сила Страхувате ли се, че може да излезе запис, от който да стане ясно, че някой ви е упражнил натиск, пита я водещият на „Панорама“ Зрители изригнаха срещу въпрос в "Стани богат" Зрители изригнаха срещу въпрос в "Стани богат" Питането сякаш беше прекалено трудно за 10 бона Ще има ли повишение на сметките за ток при либерализация на пазара Ще има ли повишение на сметките за ток при либерализация на пазара Енергийният министър Жечо Станков обясни, че евентуалната разлика ще бъде покривана от фонд, където ще влиза свръхпечалбата на дружествата Митничари с огромна находка Митничари с огромна находка Украинка скри пари и накити за над 200 бона Самоубиецът от Малко Търново е синът на бившия областен управител на Бургас Самоубиецът от Малко Търново е синът на бившия областен управител на Бургас 42-годишният Мартин Константинов сложи край на живота си след смъртоносен скок Втора жертва на насилника от Ямбол проговори, заплашил да й избие зъбите, ако не затвори телефона Втора жертва на насилника от Ямбол проговори, заплашил да й избие зъбите, ако не затвори телефона Неин роднина помолил Хюсеин да я изпрати до вкъщи от заведението, в което работела, но побойникът я нападнал на улицата Започва ремонт за сградата на ОДМВР Бургас за 5,87 млн.лева Започва ремонт за сградата на ОДМВР Бургас за 5,87 млн.лева Очаква се реалните строително-ремонтни дейности да стартират през май 2025 г., а финалът е планиран за 30 юни 2026 Злодеят, който уби майка си и скри тялото й в куфар, осъден Злодеят, който уби майка си и скри тялото й в куфар, осъден Наложено му е наказание от 8 години лишаване от свобода при строг режим Полицай с голям гаф Полицай с голям гаф Стреля по погрешка "Ще получа разрез на сърцето" "Ще получа разрез на сърцето" Венци Стефанов култов за футбола в България
Банков обир завърши с убийство на нападателя Банков обир завърши с убийство на нападателя Полицайка го гръмна в главата  "Аз не опипвам жени" "Аз не опипвам жени" Депардийо заяви, че не е насилник Полицай разстреля млад крадец Полицай разстреля млад крадец Екшънът стана на Балканите Пенсионира се? Пенсионира се? Форд излиза в заслужена почивка? Шокиращи кадри от Мианмар и Тайланд, над 140 са загиналите при земетресението Шокиращи кадри от Мианмар и Тайланд, над 140 са загиналите при земетресението  Рухнали са мостове и религиозни храмове Бедствено положение в... Бедствено положение в... Хърватия Чу ужасна новина Чу ужасна новина Семейна трагедия за Маркиньос Германското разузнаване тръби за нападение на Русия срещу НАТО, Европа била беззащитна Германското разузнаване тръби за нападение на Русия срещу НАТО, Европа била беззащитна Експертът по сигурността Йордан Божилов не отрече думите на ген. Залужни, че чл. 5 от договора на НАТО не работи и каза, че страните от ЕС не може да се защитят Трагедия до България Трагедия до България Ужасна новина в Турция В две несебърски училища ученици засадиха растения В две несебърски училища ученици засадиха растения „Искаме нашето училище да бъде не само място за знания, но и за грижа към природата“, споделиха шестокласниците от Свети Влас
Димо ГЯУРОВ Димо ГЯУРОВ В България извира от руски шпиони Виц на деня Виц на деня Първи учебен ден. Учителката:
-Ако някой иска да каже нещо, да вдигне ръка.
Петърчо вдига ръка:
-Кажи Петърчо.
-Проверявам как работи системата
Виц на деня Виц на деня -Парите или живота!
-Баце, аз съм женен. Какви пари, какъв живот.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Правилото за успешна връзка е да си имате доверие. Второто правило-трийте съобщенията.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори