Български изобретения отново не се ползват у нас, а в чужбина - тази бургазлийка смята да промени това
Защо са необходими още юристи на местния парламент, отговаря опитният адвокат Добромира Полименова
Какво трябва и може да се промени на местно ниво, за да бъде здравеопазването в Бургас още по-качествено, а достъпът до него - още по-улеснен. На тази и още много други важни и любопитни теми в сферата на дигиталното управление, на новите технологии и живота като цяло, говорим в подкаста на Флагман Ф-Студио с адв. Добромира Полименова.
Адв. Полименова е известна на цялото юридическо общество не само в Бургас, но и в България. Тя е член на Адвокатския съвет на Бургаската адвокатска колегия и дългогодишен делегат на Общите събрания на Адвокатурата в страната. Била е председател на Училищното настоятелство на ОУ „Братя Миладинови“ в Бургас, както и председател на Обществения съвет на ПГРЕ "Г. С. Раковски" в Бургас, Учредител и член на Сдружения на семейства на деца с увреждания.
Характерът ѝ е искряща сплав, съставена от жизнерадостност, надежда, емоция и желание за работа, която обаче е закалена след тежките удари на живота и сблъсъците с реалността - такава, каквато е тя в най-суровия ѝ вид. Точно той я издига сега пред останалите кандидати за Общинския съвет при настоящия местен вот в Бургас.
Нейната идея е в Бургас, а и в България да се въведе една технология, която идва от нашите земи, но не се използва тук. Става въпрос за изобретение на проф. Ганев, признато с 5 международни патента, за улавяне и преработване на въглеродните емисии. "Такава инсталация вече работи в Швейцария, Румъния започва да инсталира, както и САЩ, където се водят разговори за 200 инсталации в различни градове. Тази технология може да подобри живота на хората и качеството на въздуха, но не на цената на работата на хората, заети в енергодобивната индустрия", казва адв. Добромира Полименова.
Адв. Добромира Полименова е на трето място в листата на коалиция „Граждани за общината” и има реалните шансове с добрите си и реализируеми идеи да се превърне в най-ценния дар за местното самоуправление за следващите 4 години след 29 октомври.
Вижте целия ни разговор с нея в подкаста на Флагман: