×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Петър Димитров е бургазлията, нокаутирал пешеходец в центъра на града, ще чака присъда в ареста


Петър Димитров е бургазлията, нокаутирал пешеходец в центъра на града, ще чака присъда в ареста
По-рано днес младият шофьор на БМВ се яви пред Районния съд, разтреперен и видимо притеснен, за да поиска прошка и да опита да остане у дома си след престъплението
14 Септември 2023, Четвъртък, 15:37 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимка: Георги РУСЧЕВ

Откакто съм роден, не съм ударил нито едно живо същество, каза пред съда днес младежът

Петър Димитров, който във вторник нокаутира пешеходец в центъра на Бургас след спречване на пътя, ще остане в ареста до началото на делото срещу него. Той е обвинен в хулиганство и ако бъде признат за виновен, може да получи до 2 години ефективно наказание лишаване от свобода - особено предвид факта, че е осъждан съвсем наскоро, през 2021 г., за използване на неистински платежни средства и настоящото престъпление е извършено в изпитателния срок.

По-рано днес Димитров се яви пред Районния съд, за да разбере дали ще бъде пуснат с по-лека мярка, или ще трябва да лежи в ареста на Бургаския затвор. Младежът беше много притеснен, а с него бяха пристигнали семейството му и приятелката му, с която живее на семейни начала от няколко години.

Бургазлия с БМВ нокаутира пешеходец, полицай го неутрализира

„Не казвам, че не съм виновен. Не съм агресивен човек, откакто съм роден досега не съм посягал на живо същество. Нямам дори и капка агресия в себе си. Откакто започнах настоящата ми работа съм може би най-добрият във фирмата. Живея нормално, съвестен гражданин съм, помагам на хора и животни. При старите дела срещу мен винаги съм съдействал на разследващите, не съм се укривал”, каза Петър Димитров в опит да смекчи наказанието, изтъквайки добрите си качества.

Той опита да разкаже пред съдебния състав какво е станало във вторник. Сутринта оставил приятелката си с БМВ-то до работното ѝ място и тръгнал да се прибира към дома си в жк „Възраждане”, откъдето работел и той. На светофара паркирал точно на стоп лентата, а до него спрял друг автомобил, по-назад. Още на зелено отпред минал пешеходецът с инициали Н.А. и пресякъл по диагонал. До тук свърши разказът на Петър Димитров, защото бе прекъснат от съдията с основание, че това няма отношение към настоящото дело.

Фактологията обаче продължава. По думите на Димитров пред полицията, пешеходецът му показал среден пръст, което го извадило извън нерви. Излязъл извън БМВ-то си и ударил шамар. Според свидетели обаче е било юмручен удар, което отговаря и на откритие по ръката на бургазлията рани. Пешеходецът се стоварил на земята и ударил жестоко главата си в бордюра. Текнала кръв, свидетели извикали линейка и човекът бил откаран по спешност в болница. Няма данни агресиралият младеж да е употребил нито наркотици, нито алкохол.

„Искам да се извиня за постъпката си. Съжалявам дълбоко и се разкайвам”, завърши кратката си реч пред Районния съд Димитров.

В крайна сметка, въпреки опитите на защитата да обясни, че деянието не се води тежко престъпление и не би следвало младежът да бъде оставян в ареста, магистратите прецениха категорично, че има опасност да се укрие, да извърши друго престъпление или да избяга от правосъдието, заради което бе оставен в зад решетките. Решението не е окончателно и подлежи на протест пред Окръжен съд.

 


В категории: Темида , Бургас


България Всички новини
Тодор Йосифов: Проблемът с паркирането няма лесно решение, трябва балансиран подход Тодор Йосифов: Проблемът с паркирането няма лесно решение, трябва балансиран подход Паркирането е предизвикателство навсякъде, но Бургас трябва да намери баланс, подчерта председателят на икономическата комисия Брашно, оцет и вряла вода: нищо сложно, но става уникален маслен охлюв Брашно, оцет и вряла вода: нищо сложно, но става уникален маслен охлюв Ето я рецептата Треньор по волейбол свил телефона на наша чалгарка Треньор по волейбол свил телефона на наша чалгарка Хвана го с джипиес, певицата Юнона бие 500 км, за да си го върне Как се източват 250 милиона от ДДС чрез касови бележки от бензиностанциите Как се източват 250 милиона от ДДС чрез касови бележки от бензиностанциите Кабинетът слага край на далаверите чрез промени в закона Мистерия! Откриха мъртъв граничен полицай в хижа Мистерия! Откриха мъртъв граничен полицай в хижа Една от версиите за смъртта му е задушаване от газов отоплителен уред Общинският съвет даде висока оценка на Бургаския държавен университет Общинският съвет даде висока оценка на Бургаския държавен университет Председателят на ОбС Михаил Хаджиянев поднесе поздравителен адрес на ректора проф. д-р Христо Бозов И НАТФИЗ стъпва в Бургас, ОбС даде зелена светлина И НАТФИЗ стъпва в Бургас, ОбС даде зелена светлина Според проучванията на Академията, в Бургас и региона има сериозен интерес към театралното и филмовото образование Румен Радев призова Европа да подкрепи САЩ за мир в Украйна Румен Радев призова Европа да подкрепи САЩ за мир в Украйна Според президента, всяко военно решение на конфликта ще бъде обречено   Тодор Стамболиев спечели нов мандат като омбудсман на Бургас Тодор Стамболиев спечели нов мандат като омбудсман на Бургас Той ще е начело на институцията още 4 години, след като спечели доверието на общинските съветници в конкуренцията на три дами Бургаски таланти сред отличените в XI Национален литературен конкурс „И децата покоряват светове“ Бургаски таланти сред отличените в XI Национален литературен конкурс „И децата покоряват светове“ Млади творци от Бургас блестят с успехи в престижния конкурс
Връща се в Барселона Връща се в Барселона Това е клубът на живота му Коя е тази мистериозна и защо се яви така в съда Коя е тази мистериозна и защо се яви така в съда Това е скандалната експолицайка Симона Радева  Отиде си мъжът, който се хвърли върху лимузината на Кенеди в опит да го спаси Отиде си мъжът, който се хвърли върху лимузината на Кенеди в опит да го спаси Хил си замина от този свят на 93-годишна възраст Владимир Путин предложи сделка на САЩ Владимир Путин предложи сделка на САЩ От Москва искат да си сътрудничат с Вашингтон относно залежите от редкоземни метали в Русия Макрон след срещата с Тръмп: Мирът не трябва да означава капитулация за Украйна Макрон след срещата с Тръмп: Мирът не трябва да означава капитулация за Украйна Вярвам, че президентът Путин иска да сключи мирно споразумение, заяви американският президент на съвместен брифинг с френския си колега Бъдещият канцлер на Германия втвърди тона към САЩ, изключва „сглобка“ с крайнодесните Бъдещият канцлер на Германия втвърди тона към САЩ, изключва „сглобка“ с крайнодесните Последните неокончателни резултати показват, че следващият Бундестаг ще се състои от пет партии "Разглезен старец" "Разглезен старец" Роналдо е критикуван Земетресение при съседите от... Земетресение при съседите от... Гърция Три години след началото на войната в Украйна Урсула фон дер Лайен с важна новина за Киев Три години след началото на войната в Украйна Урсула фон дер Лайен с важна новина за Киев Ако продължите с настоящия темп на реформите, ще се присъедините към 27-те преди 2030 година, уверява председателката на Еврокомисията Почина внезапно Почина внезапно Тъжна новина в Съединените американски щати
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Започва да става параноично всеки назначен да му се търси връзка с Пеевски Виц на деня Виц на деня Двама канибали вечерят.
Единият казва:
- Мразя тъща си!
Другият.
- Нищо, нищо... яж само гарнитурата!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, когато се усмихвате, в мен се появява голямо желание да ви поканя при мен!
- Аууу... голям Дон Жуан сте Вие...
- Какво говорите? Зъболекар съм...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Производителите на 3D принтери, умоляват клиентите да не печатат 3D принтери!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори