×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро
  • Поне 24 индийски туристи загинаха при стрелба в Кашмир
  • Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в Ямбол
  • Отиде си журналистката Даниела Кънева
  • Поне 10 убити и над 100 ранени след нощна бомбардировка в Киев
  • СОС отхвърли искане на кмета метростанция да се казва "СК ЦСКА"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полкът ''Азов'' е възстановен и се завърна на фронта


17 Август 2023, Четвъртък, 21:41 ч.
Автор: Флагман

Украински бойци удържаха отбраната в завода „Азовстал“ в Мариупол почти два месеца през пролетта на 2022 година 

Полкът "Азов" който защитаваше Мариупол се е завърнал на фронта, обяви шефът на дирекция "Планиране" на Националната гвардия на Украйна полковник Николай Уршалович.

"Легендарната бригада със специално предназначение „Азов“ е възстановена и вече започна изпълнението на бойни задачи в района на Серебрянското горско стопанство", заяви Уршалович, цитиран от РБК - Украйна. Серебрянското горско стопанство се намира в Луганска област, пише Offnews.bg.

"Бойците на Азов, добави полковникът, надеждно държат позициите си и нанасят съкрушителни поражения на противника в жива сила и техника".

Украински бойци, в това число и тези от полка „Азов“, удържаха отбраната в завода „Азовстал“ в Мариупол почти два месеца през пролетта на 2022 г. В средата на май защитниците на "Азовстал" по заповед на командването и ръководството на Украйна напуснаха територията на завода и бяха пленени.

През септември хората, които ръководеха отбраната на "Азовстал", включително командирът на Азов Денис Прокопенко, бяха изпратени в Турция при обмен на военнопленници между Русия и Украйна. Те трябваше да останат в Турция до края на войната под домашен арест под покровителството на президента Реджеп Таип Ердоган. Въпреки това през юли 2023 г. командирите на "Азов" се върнаха в Украйна на борда на правителствен самолет на Чехия заедно с Владимир Зеленски, който беше на посещение в Турция. Русия обвини Турция и Украйна в нарушаване на споразумението за освобождаването на обйците.

През юли командирът Прокопенко се срещна с личния състав на полка. Пресслужбата на "Азов" съобщи тогава, че Прокопенко ще се върне към служебните си задължения след като премине през рехабилитация. В четвъртък в телеграм каналите се появиха кадри как бригадата "Азов" ликвидира руската пехота в необозначен участък от фронта на Запорожкото направление.


В категории: Войната в Украйна


10
Коментара
"Али Реза ряпа да яде"
"Али Реза ряпа да яде" 24/04/2025, Четвъртък 22:00 2
Получи интересен приз
Получи интересен приз 24/04/2025, Четвъртък 21:40 1
Карат се за имот
Карат се за имот 24/04/2025, Четвъртък 21:21 0
Подиграваха му се и реши да...
Подиграваха му се и реши да... 24/04/2025, Четвъртък 21:00 1
Китай и Русия с грандиозен план
Китай и Русия с грандиозен план 24/04/2025, Четвъртък 20:47 2
Фрапиращ инцидент в България
Фрапиращ инцидент в България 24/04/2025, Четвъртък 20:18 0
Мъчи го коронавирус
Мъчи го коронавирус 24/04/2025, Четвъртък 20:00 1
Много грозен побой в страната
Много грозен побой в страната 24/04/2025, Четвъртък 19:48 1
Прави интересен ход
Прави интересен ход 24/04/2025, Четвъртък 19:21 0
10
Коментара по темата
10.
Слава на героите !
18.08.2023 10:56:34
2
5
Давайте,Момчета!
9.
Азов до 8
18.08.2023 07:48:45
2
5
Не можах да разбера ,личен съвет за вазелина ли даваш?
8.
Тамън
18.08.2023 06:52:44
7
7
Им минаха задниците от последната среща с руснаците на тия тил ток командоси,сега вече са подготвени ,носят си вазелин!
7.
западни СМИ
18.08.2023 03:18:50
6
9
"Зеленски заедно с най-известния неонацист в Украйна"
https://thegrayzone.com/2023/08/16/zelensky-ukraines-notorious-neo-nazi/
Но нови кадри, публикувани от Зеленски, показват как лидерът открито си сътрудничи с фашистки идеолог, който някога обеща да "поведе белите раси по света в последен кръстоносен поход... срещу водения от семитите Унтерменшен".
Видео от Телеграм канала на Зеленски:
https://t.me/V_Zelenskiy_official/7371
"Как мога да бъда нацист?" попита Зеленски в навечерието на руската инвазия, посочвайки еврейското си наследство. "Как може народ, загубил осем милиона живота си в борбата с нацистите, да подкрепи нацизма?"
Може би въпросът трябва да бъде зададен отново на украинския президент след почитта, която той отдаде на най-висшия неонацистки идеолог на страната си.
Еврейският руски олигарх Роман Абрамович "уреди" освобождаването на нацистите от Азов, всички помнят това. Навярно заедно със Зеленски служат в английския МИ6 и са големи приятели. Зеленски има израелски и британски паспорт.
6.
bht
18.08.2023 03:11:01
4
4
И сега ще шпионират за руснаците.
5.
Жълтопаветен еврогейпарадчик
18.08.2023 01:13:33
11
13
Някой вярва ли ? Едва ли ?! Само един истински олигофрен може да повярва....
4.
ХХ
18.08.2023 01:01:07
5
6
Няма лошо!
Руснаците си го заслужават!
Никой не ги караше да подкрепят Путин; който размени азовците за приятел, а не Пригожин.
3.
ХХ
18.08.2023 00:55:52
3
2
В Луганск или в Запжрожие?
2.
Това част от пропагандата
17.08.2023 23:49:00
12
17
на Укрите ли е? Да повдига бойния дух? Щото укрите търпят повсеместни загуби, а контраофанзивата им се изразява в преместване от левия в десния окоп?
1.
Бандера
17.08.2023 22:16:16
13
19
Чакам ги скоро при мен!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Шри Ланка напуснаха също Мартина и Анна-Мария, след като Елвиса обяви решението си да се отдаде на любовта с Даниела Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков? Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков?  Това е формалната причина да бъде поискана оставката на Георги Панайотов след куп гафове "Али Реза ряпа да яде" "Али Реза ряпа да яде" Златева каза за олимпийските шампиони Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Случаят се пренасочва към Отдел „Културно-абсурдни инциденти“ при Столична община Фрапиращ инцидент в България Фрапиращ инцидент в България Младеж си спретна гонка с полицията Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Иван Иванов съобщи, че в момента ВиК Варна работи по проект за захранването на града от друг водоизточник Много грозен побой в страната Много грозен побой в страната 42-годишен мъж посегна на баща си Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Димитър Николов: Всички одобрени за саниране блокове в Бургас ще са със скелета от 1 юни Премиерът Росен Желязков пък призна, че програмата за енергийна ефективност се е забавила почти фатално, но но увери, че се работи активно Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Посланикът на България в САЩ подаде оставка! Завръща се в Поморие? Георги Панайотов зае поста през 2022 г Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Министър Мирослав Боршош и кметът на Велико Търново обявиха кога ще се проведе важно изложение Събитието е без аналог на Балканите
Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков За да има мироопазващи сили, трябва Русия да се съгласи, което на практика е невъзможно, коментира дипломатът Любомир Кючуков Карат се за имот Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса Китай и Русия с грандиозен план Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Мъчи го коронавирус Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница Прави интересен ход Прави интересен ход Меси ще е парламентьор между Интер Маями и Модрич Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Израелските сили за отбрана признаха, че по погрешка са стреляли по обект на ООН Жена бе отнесена на пешеходна пътека Жена бе отнесена на пешеходна пътека Неприятен инцидент в Пловдив Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Климатичният истерик подготвял безредици по време на протест Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Над 460 души вече са напуснали доброволно страната
Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Няма как Европа да признае руски статут на завзетите територии – това събаря целия международен ред Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Подсъдимия, защо открадна кравата?
- Господин съдия, тя ме погледна, аз я погледнах... и някакси... просто ей така се случи... съдбата ни събра!
Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Бабо, как са доматите?
- Абе като зетьовете - изглеждат хубави, ама ще разбереш какви са, чак след като ги вземеш!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинската сила не е в това да надвиеш другите, а в това да надвиеш себе си – в тишината, в избора да замълчиш, когато можеш да крещиш, и да простиш, когато имаш право да съдиш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори