×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Геомагнитни бури удрят Земята в следващите дни
  • Пеевски разкритикува и работата на НАП
  • Бившият министър на енергетиката не се е явил в офиса на Европрокуратурата въпреки призовката
  • Истанбул се готви за поредния протест след ареста на Имамоглу
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефът на руската борба: Да идем с танкове в Париж 2024


19 Юни 2023, Понеделник, 18:00 ч.
Автор: Флагман

Михаил Мамиашвили обяви, че делегацията на страната трябва да отиде с танкове на олимпийските игри в Париж 2024, ако руските спортисти бъдат принудени да участват под неутрален флаг

Президентът на руската федерация по борба Михаил Мамиашвили обяви, че делегацията на страната трябва да отиде с танкове на олимпийските игри в Париж 2024, ако руските спортисти бъдат принудени да участват под неутрален флаг в отбора на бежанците във френската столица. Това е една от възможностите, обсъждани от МОК с цел допускане на състезатели от Русия до XXXIII лятна олимпиада.

"Нямам друг коментар за това, освен че тези, които го предлагат, трябва да бъдат изпратени на едно добре познато място - заяви шефът на руската борба, цитиран от R-Sport.ru. - Ако искат да ни видят на олимпийските игри през 2024 г. като отбор на бежанците, тогава трябва да идем с танкове в Париж. Няма друг вариант."

Почетният президент на руския олимпийски комитет Александър Жуков е друг от спортните функционери в Русия, който намира участието при подобни условия за "немислимо". Освен шеф на РОК (2010-2018) той е и бивш първи зам.-председател на държавната Дума.

"Това е просто неприемливо. Те няма да могат да разрушат руския спорт, просто е невъзможно. Такива изисквания и условия може да бъдат диктувани само под политическо напрежение", каза Жуков пред ТАСС.

От международния олимпийски комитет все още не са обявили как и дали изобщо ще допуснат до участие спортисти от Русия и Беларус на игрите в Париж 2024. В началото на тази година се разгоря гореща дискусия около евентуалната възможност представители на двете страни агресори срещу Украйна да бъдат допуснати само ако изрично декларират, че не подкрепят войната, и също така, ако не са свързани с военизирани спортни клубове.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Бургазлийка с бисер в "Ергенът" Бургазлийка с бисер в "Ергенът" 24/03/2025, Понеделник 22:00 0
Показа се по бельо в САЩ
Показа се по бельо в САЩ 24/03/2025, Понеделник 21:49 0
Флагман.БГ Имението се тресе: Новият ерген е... Имението се тресе: Новият ерген е... 24/03/2025, Понеделник 21:30 0
Флагман.БГ Влюбена е лудо? Влюбена е лудо? 24/03/2025, Понеделник 21:03 0
Флагман.БГ Харчи си парите ударно Харчи си парите ударно 24/03/2025, Понеделник 20:48 0
Флагман.БГ Каза за Шарапова Каза за Шарапова 24/03/2025, Понеделник 20:33 0
Флагман.БГ Намеси се в сложна ситуация Намеси се в сложна ситуация 24/03/2025, Понеделник 20:21 0
Флагман.БГ Няма спирка Няма спирка 24/03/2025, Понеделник 20:14 0
Флагман.БГ Получи смъртни заплахи Получи смъртни заплахи 24/03/2025, Понеделник 20:03 3
Флагман.БГ Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) 24/03/2025, Понеделник 19:40 1
Много са щастливи
Много са щастливи 24/03/2025, Понеделник 19:24 0
Очите им светнаха
Очите им светнаха 24/03/2025, Понеделник 19:00 0
8
Коментара по темата
8.
1
20.06.2023 07:04:23
1
4
Очевидно на Залужний му е писнало и отговори на Путин с видеото. Медиите, които раздуваха дезинформационната кампания обаче, не се коригираха.

Колкото ГРУ, СВР и разузнавателното направление на ФСБ, които се провалиха с докладите, че украинците ще посрещат руските войски с цветя, се коригираха, толкова и руските медии ще се коригират.

Путин едва ли се надява да провали офанзивата на ВСУ с дезинформацията за ген. Залужний, но защо пък кремълските медии да не "нагадят".

Това сега ще има контраефект сред руските войски, които се отбраняват. Командването на руските войски вече задейства оперативни резерви, за да преотврати пробив на първата линия на отбраната.

22-ра Отделна гвардейска бригада на спецназа на ГРУ, която превзе Мариупол, и 45-а дивизия на ВДВ са в окопите на първата линия като класическа пехота - пробивът на дезинформацията едва ли ще ги мотивира.

Оше по-малко вероятно ще ги мотивира контракампанията на контрадезинформатори като Алексей Арестович, бивш съветник в офиса на президента на Украйна Владимир Зеленски, който обяви в предававето на Марк Фейгин - "ФЕЙГИН LIVE", че командването на ВСУ вече готви втора и трета офанзива.

Ако в първата офанзива, в която украинците воюват мотивирано и самомотвержено, понасяйки много загуби поради превъзходсвото на руската армия във ВВС, и ген. Залужний е на предната линия в Запорожие, за втората, която командването на ВСУ планира за октомври, вече ще разполага с F-16.

Посланието на контрадезинформатора Арестович с инфото за втората и третата офанзива очевидно е провокация към Кремъл - "Няма защо да изпращате разведки от ГРУ и СВР да рискуват, ето ние ви казваме кога ще атакуваме Крим - през октомври, а кога Донецк и Луганск - през декември.".

Важно за Путин обаче ще бъде Посланието на ген. Залужний и украинските войски. Главнокомандващият на ВСУ ген. Залужний му отговори за дезинформацията, работейки над военни карти на праднета линия в Запорожие, а украинските войски с натиска по направлението към Мариупол, единственият стратегически успех за Путин в СВО. Ако украинците си върнат Мариупол, което е цел на първата офанзива, Путин може да загуби войната.

Путин не е професионален военен, но е върховен главнокомандващ и вероятно не трябва да очаква, че ще спечели войната с дезионформационни кампании срещу главнокомандващия на ВСУ.

Активирането на дезинформационната кампания срещу ген. Залужний е знак, че в Кремъл са се притеснявали от офанзивата на ВСУ. Как иначе - вместо да щурмуват Киев, руските войски отбраняват населения пункт Пятихатки на територия, обявена за руска, където 128 бригада на ВСУ разби 429 полк на руската армия
В същото време ген. Залужний провокира Путин - "Ето, не съм в чужбина, на предната линия съм, действай с ГРУ". Всъщност дали ген. Кирил Буданов, шефът на ГУР, когото също след "раняване" руските медии в дезинформационна кампания изпращат в чужбина, няма да открие знакова руска цел
7.
Зеленски
20.06.2023 06:33:04
1
4
Одят къде одят пак намоя ше кацнат
6.
Немо
19.06.2023 20:55:46
4
14
Мамашвилка! Дано да ви останат танкове и армия, защото Киевска и Черниговска области бяха по-близо до Париж обаче мнооо стратегически спринтирахте на обратно та в Черниговска и Харковска области украинците са на руката граница от миналата година та затва руската Белгородска област се евакуира че обстрели, нахлуване на руските доброволци от украин армия иииии така стана от сърагически спринтове.
https://youtu.be/TWpj3Y1_lwE
Пък и много желязо и войска загубихте.
5.
Абдал Ал Сабах Иб Се Рахат
19.06.2023 20:32:56
6
10
На такива в нашият край му викат щом си пехливанин значи си или какаланин или моканин.Значат едно и също.На този в училище в час по география е ясно , че са му писали ИКИ с връзки . Кажете на човечеца ,че Париж не се намира около Бахмут, а много далече.
4.
4.
19.06.2023 20:31:32
2
12
Щом ще ходят с танкове до Париж, да питат украинците за посоката. Или поляците.
3.
Немо
19.06.2023 20:09:20
7
12
Няма проблем - организационния комитет ще вземе предвид вашето желание!
Ще направят в Париж въртележка с танкчета, вместо с кончета и като отидете на екскурзия за да гледате игрите, ще се повозите.
2.
Su67
19.06.2023 18:48:46
10
11
2500km she imat li nafta tez tankove
Kyiv --->paris
1.
anonymous
19.06.2023 18:20:46
14
21
ми те са пробваха в Киев с танкове да идат ама ги избомбиха набързо :)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще си изпати ли Радостин Василев заради заплахите към доц. Киселова, проф. Михайлова скастри и двамата Ще си изпати ли Радостин Василев заради заплахите към доц. Киселова, проф. Михайлова скастри и двамата Поведението му е недопустимо, но и председателката на парламента не биваше да се бърза с обявяването за разпадане на групата на МЕЧ, каза бившата депутатка Намеси се в сложна ситуация Намеси се в сложна ситуация Водещият бе потърсен като джокер в "Стани Богат" Получи смъртни заплахи Получи смъртни заплахи Александра Гърдева с разтърсваща изповед Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Дъщеря й я надмина по красота (СНИМКИ) Мария показа как изглежда наследничката й Има политици, които помагат с чисто сърце на "Левски" Има политици, които помагат с чисто сърце на "Левски" Мажоритарният собственик на "сините" Наско Сираков каза, че клубът дължи много пари на Васил Божков Космически ли са цените на пътищата? Шефът на АПИ с лоша новина за тол таксите Космически ли са цените на пътищата? Шефът на АПИ с лоша новина за тол таксите Има пари в бюджета за 50 км магистрали, изчисли инж. Йордан Вълчев и каза кога ще има аутобан от София до Варна  Закопа ги Закопа ги Косара с любопитни думи за новия ерген и "старите пушки" в предаването След гафа: Министър Пешев освободи изпълнителния директор на БСТ След гафа: Министър Пешев освободи изпълнителния директор на БСТ Ето какво решиха от ММС Отряза Капките Отряза Капките Въпреки че в шоуто за звездни имитации Рачков и Геро отправиха официална покана към своя колега да застане до тях на грандиозния финал на стадион „Васил Левски“ Разкриха причината за смъртоносните взривове с 4 трупа край Елин Пелин Разкриха причината за смъртоносните взривове с 4 трупа край Елин Пелин Съдебно-техническа експертиза сочи летните жеги като основен фактор за трагедията в склада за пиротехника
ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа Изстрелът е бил от израелски танк Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до  мира в Украйна Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до мира в Украйна Двете страни не бързат да разкриват съдържанието на разговорите Показа се по бельо в САЩ Показа се по бельо в САЩ Геня е бивша муза на Гришо Заплаха ли е за Ердоган Имамоглу? Въпреки протестите се очаква властта да си назначи кмет на Истанбул Заплаха ли е за Ердоган Имамоглу? Въпреки протестите се очаква властта да си назначи кмет на Истанбул Арестуваният градоначалник на 16-милионния мегаполис вероятно няма да може да се кандидатира за президент, след като му отнеха дипломата Харчи си парите ударно Харчи си парите ударно "Джоуи" се наслаждава на финансовата си свобода Ад в Суми след ракетен удар, 65 са ранените Ад в Суми след ракетен удар, 65 са ранените 14 деца са пострадали, а от руска страна твърдят, че е поразена военна цел  Няма спирка Няма спирка Джокович с нов рекорд Много са щастливи Много са щастливи Безос и Лорън Санчес ще вдигат сватба във Венеция Всички смятат, че това предаване е тъпо, но се завръща в ефир Всички смятат, че това предаване е тъпо, но се завръща в ефир От 21 март всеки ентусиаст на възраст над 18 години, който иска да се предизвика и да промени живота си драстично, а може би завинаги, иска да стане част от голямото семейство на „Фермата“ и да изживее едно незабравимо приключение, може да се запише за кастинг на fermata.btv.bg до 30 април Почина един от най-значимите шпиони от времето на Студената война Почина един от най-значимите шпиони от времето на Студената война Олег Гордиевски е бивш офицер на КГБ и е предавал тайни на Великобритания
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня Двама канибали вечерят.
Единият казва:
- Мразя тъща си!
Другият.
- Нищо, нищо... яж само гарнитурата!
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде е жена ти, не се е мяркала доста време!?!
- А, напусна ме... запознала се с някакъв в интернет!
- Еее, лоша работа...!
- Еми, аз съм си виновен. Можеше да пусна интернет вкъщи още преди пет години!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "При нас клиента винаги е прав"
чичо Манчо - шофьор на маршрутка.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори