Страшно ще е, ако не излъчим достойни народни представители, обяви премиерът
Да се гласува повече с разум, отколкото с емоции, зове Гълъб Донев преди вота в неделя
„Независимо с какво се опитват да ви сплашват - с машините, с видеонаблюдението, с бомбените заплахи по имейл, не е страшно да се гласува. Страшно ще е да пропуснем възможността да излъчим достойни хора, които да ни представляват. Защото предстоят важни управленски решения, които няма накъде повече да се отлагат във времето.“ Това обяви служебният премиер Гълъб Донев в началото на правителственото заседание днес в присъствието на медиите.
„Разбирам хората, които се чувстват подведени, огорчени и обезверени. Те вероятно ще бъдат мотивирани в избора си от негативни емоции. Но добре знаем, че когато преобладава ефектът на емоциите, обикновено се стига до дефект на избора. Затова е нужно да вземе връх разумът. По-добре е пет пъти да обмислим, преди да избираме, вместо пет пъти да избираме без резултат. Мислете кой искате да ви представлява в 49-ото Народно събрание, на кого ще делегирате решенията, от които ще зависи как ще живеем в България“, каза още Донев.
"Впрочем, тези, които не гласуват, също избират. Когато не гласувате, отново участвате във формирането на крайния резултат. Не продавайте гласа си и не се отнасяйте с безразличие към явлението "купен вот"! Това е предизвестена кражба. Политиците, които купуват гласа ви днес, утре ще откраднат от правото ви на по-добър живот. И още нещо, вотът за парламент не е хазартна игра. Нямаме по-важно занимание тази неделя от прякото участие в поредните парламентарни избори", добави служебният министър-председател.
Гледайте тук:
Таквоз жувотну ни същиствува!
Достойни хора, които действително биха представлявали народа, нито някога биха били допуснати до такива позиции, нито дори самите те биха искали да си мърсят ръцете. На този етап в регресията на България, дори се съмнявам че такива личности могат дори да се намерят... Но и да се намерят, а дори и случайно, някак си, да се изберат, те ще бъдат моментално смазани. Няма какво да се заблуждаваме. Това е положението.