×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как сексът влияе на външния ни вид


Как сексът влияе на външния ни вид
Ключови думи: външен вид, секс
01 Февруари 2023, Сряда, 21:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Ярките оргазми и редовната интимност са пътят към красива кожа, стегната фигура и горящи очи

В секса наистина можете да намерите решение на много аспекти - от облекчаване на стреса до повишаване на самочувствието. Той също има благоприятен ефект върху външния компонент, особено ако говорим за женската красота. Някои експерти казват, че редовният секс действа като хапче за вечна младост. Наистина ли е така?

Как сексът влияе на красотата?
Ярките оргазми и редовната интимност са пътят към красива кожа, стегната фигура и горящи очи. Какво друго влияе на приятните моменти с партньора?

Сексът спасява от бръчки
По време на секс, особено по време на оргазъм, хормонът окситоцин се освобождава в кръвта ни в огромни количества. Жената се чувства по-секси, появява се прилив на сила, светът наоколо цъфти, имунната система работи по-активно и предотвратява развитието на възпаление на кожата, наред с други неща. Има усещане за задоволство и щастие. Лицето грее с усмивка, кожата е изгладена, очите блестят, а бръчките изчезват. И ние се потим от секс, кожата остава хидратирана, което означава, че запазва младостта и красотата по-дълго.

Сексът облекчава стреса
По време на секс тялото се къпе в бета-ендорфини - антистрес хормони, които ви позволяват да се отървете от проблемите и да се насладите на живота. 

Поддържа женското здраве
Сексът подобрява кръвообращението в тазовите органи, позволява ви да преодолеете задръстванията. Освен това има положителен ефект върху функционирането на сърдечно-съдовата система. 

Сексът ви позволява да рестартирате
Когато една жена има оргазъм, тя сякаш се „рестартира“. Това е като да държите натиснати клавиши на смартфона. Следователно, оргазмът е като ново начало, след него можете повече, имате повече енергия.

Сексът засилва любовта към себе си
По време на оргазъм жената освобождава хормона допамин. Дава усещане за щастие и самочувствие. Вътрешният цензор на жената се изключва: тя спира да критикува себе си, външния си вид и се чувства безусловно щастлива. 


Ами ако няма секс?
Ние не препоръчваме случаен секс "за здраве", но липсата на оргазъм е вредна за здравето на жените - това е факт. Обърнете внимание - това е липсата на оргазъм, а не фактът на самия секс. Какво се случва, когато не правим редовен секс?

Смазването се влошава 
Когато няма секс дълго време, имате проблеми с естественото смазване.

Намалено либидо
Колкото по-малко секс, толкова по-малко го искате. Намаляването на либидото води до общ срив и засяга емоционалното състояние на жената.

Менструацията става по-болезнена
А при редовен секс с оргазми, напротив, менструацията става по-малко болезнена. 

Повишен шанс да се разболеете
Според статистиката, жените без секс са по-склонни да страдат от миома и мастопатия. Редовният секс, разбира се, не е панацея за тези заболявания, но може косвено да повлияе. 

Важен момент
Не става въпрос само за секс, защото секс без оргазъм не работи. И правилно е да се каже, че проблемите възникват не поради въздържание, а когато дълго време няма оргазъм. Много е важно жената да не прави секс просто, а да го прави с желание и приятна кулминация. Не заради човека и задоволяването на неговите физиологични нужди, а за собствено удоволствие. В края на краищата редовните оргазми придават смисъл на секса, правят го взаимно приятен и полезен.  

Лора Костова, главен редактор на happy-woman.bg




Коментари
Как страдат различните зодии
Как страдат различните зодии 03/03/2025, Понеделник 12:00 0
Не споделяй тези неща с приятелка
Не споделяй тези неща с приятелка 03/03/2025, Понеделник 11:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Рачев каза кога хвърляме палтата Проф. Рачев каза кога хвърляме палтата По думите му над цяла Европа март се очаква да е по-топло от обикновеното Ексклузивни отстъпки за парфюми в „Жанет“ до 8 март Ексклузивни отстъпки за парфюми в „Жанет“ до 8 март От 1 до 8 март при закупуване на два парфюма клиентите ще получат отстъпка от 20% и за двата продукта 42-годишен загина при катастрофа навръх 3-и март 42-годишен загина при катастрофа навръх 3-и март Забил се е в мантинела и се е обърнал в канавка Почина Митьо Пищова Почина Митьо Пищова Бохемът издъхна в Александровска болница от полиорганна недостатъчност Бургас чества националния празник 3 март Бургас чества националния празник 3 март Стотици се стекоха за официалните събития от общинския календар Хиляди родолюбци на Шипка въпреки студа, а доц. Киселова зове от върха да сме в коалицията на мира (НА ЖИВО) Хиляди родолюбци на Шипка въпреки студа, а доц. Киселова зове от върха да сме в коалицията на мира (НА ЖИВО) Заупокойна молитва в памет на геройски загиналите за свободата на отечеството отслужиха на върха Старозагорският митрополит Киприан и Великотърновския владика Григорий Извънредно! Мъж наръга бившата си в трамвая в София Извънредно! Мъж наръга бившата си в трамвая в София Не е ясно какво е състоянието й Коя звезда дойде по анцуг на лъскавата церемония на наградите „Оскар“ Коя звезда дойде по анцуг на лъскавата церемония на наградите „Оскар“ Адам Сандлър се беше облякъл в суитчър, къси панталонки и маратонки за най-важната нощ на Холивуд Наталия Киселова: Родината ни трябва да е в коалицията на желаещите мир Наталия Киселова: Родината ни трябва да е в коалицията на желаещите мир Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи благодарствен молебен в храм-паметника "Рождество Христово" в Шипка, очакват се не малко политически лица Доналд Тръмп, Чарлз III и редица други световни лидери с поздрав към България Доналд Тръмп, Чарлз III и редица други световни лидери с поздрав към България Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник
Модните престъпления на наградите „Оскар“ 2025, световни дизайнери се хванаха за главите Модните престъпления на наградите „Оскар“ 2025, световни дизайнери се хванаха за главите Вижте кои са звездите, които определено не избраха правилния тоалет за церемонията Размяна на удари между Китай и САЩ? Размяна на удари между Китай и САЩ? Задава ли се икономическа война между гиганти? Макрон и Стармър с ключово предложение! Зеленски каза какво мисли за САЩ Макрон и Стармър с ключово предложение! Зеленски каза какво мисли за САЩ Вашингтон получи признание от Киев Историческа сензация на "Оскарите" Историческа сензация на "Оскарите" Кой е Шон Бейкър - първият носител на четири "Оскара" за един филм Обра точките на 58 години Обра точките на 58 години Салма Хайек е звезда на Холивуд и огромна чаровница Оскари 2025: Кой е големият победител? Оскари 2025: Кой е големият победител? Как премина 97-ата галавечер за наградите на филмовата академия? Михаела Филева зашемети публиката като Веселин Маринов – само потната кърпичка липсваше Михаела Филева зашемети публиката като Веселин Маринов – само потната кърпичка липсваше Шоуто по Нова телевизия стартира ударно – с една от най-емблематичните патриотични песни Цеца Величкович е с разбито сърце Цеца Величкович е с разбито сърце Цеца Величкович – Ражнатович е съкрушена от мъка Почина голям спортист Почина голям спортист Сайтиев е трикратен олимпийски, шесткратен световен и европейски шампион Как депресията влияе на физическото здраве Как депресията влияе на физическото здраве Открити са 79 хронични заболявания
Стефан Тафров, дипломат Стефан Тафров, дипломат В Белия дом имаше конфликт между човек без костюм и костюм без човек Виц на деня Виц на деня Момче се опитва да поведе интелектуален разговор с момиче:
– Обичате ли Шекспир?
Момичето:
– Е, по-скоро сме само приятели…
Виц на деня Виц на деня Във фризьорския салон:
– Косата ви пада. Правите ли нещо, за да я запазите?
– Разбира се. Развеждам се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори