×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румънски съд отмени решението на КС за анулиране на президентските избори
  • Въздушната линейка спаси 58 живота
  • Жена пострада при сблъсък на два автомобила край Велико Търново
  • БНБ внася 800 млн. лв. в държавния бюджет
  • “Софиямед” въвежда изкуствен интелект при планиране на лъчелечение
  • „Инстаграм“ пусна приложение - конкурент на „ТикТок“
  • Двама американски разузнавачи са заподозрени за предоставяне на секретна информация на журналисти
  • Гьозтепе отпадна от турнира за купата на Турция след куриозен гол
  • Berliner Zeitung: Позицията на Тръмп за Крим може да разцепи НАТО
  • Напрежението между Индия и Пакистан ескалира след смъртоносно нападение в Кашмир
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Осло скърби с рози


Осло скърби с рози
Между 100 и 150 хил. души се събраха на "шествието на розите" в Осло
26 Юли 2011, Вторник, 12:53 ч.

Норвегия не помни подобен митинг от края на Втората световна война

Десетки хиляди рози, вдигнати към небето, минута мълчание... без гняв - така близо 150 хил. души в Осло почетоха паметта на загиналите 76 души при двата атентата от 22 юли.

Те се стекоха от всички краища на града към пристанището. Наложи се полицията да ги помоли да се насочат към централните части на града, просто защото на брега нямаше място за всички. Фериботите, които са единствената връзка между някои части на града и центъра, не успяваха да превозят всички желаещи да участват в траурното шествие.

Внезапно всички вдигнаха цветята и ги размахаха към небето в минута мълчание. Това се повтори на няколко пъти през вечерта.

Движението по основните артерии на града бе спряно.

На улицата бяха премиерът Йенс Столтенберг, престолонаследникът принц Хокон, съпругата му Мете-Марит и бившият премиер Гру Харлем Брунтланд.

Сред хората не се забелязваше никакъв гняв към атентатора, подчертава АФП.

Той не ни интересува, тук сме заради нашата страна, заради жертвите и техните семейства, не заради него. Идвайки тук, искаме да покажем, че не ни е страх.

Премиерът Столтенберг призна, че

Норвегия не помни подобен масов митинг от края на Втората световна война, отбеляза АФП.

Подобни масови митинги имаше и в други градове, като Берген (15 хил. души), Ставангер (няколко хиляди) и Трьонхайм (20 хил.), предаде АФП.

Междувременно норвежката полиция обяви, че обмисля дали да използва параграф от наказателния кодекс за престъпления срещу човечеството в делото срещу Андерш Брайвик, който се призна за автор на атентатите.

Въведената през 2008 г. клауза предвижда максимална присъда от 30 години за престъпления срещу човечеството.

Прибягването до параграф 102 засега е само теоретично. До момента полицията се позовава на първите две алинеи от параграф 147, който визира терористичните прояви и предвижда максимално наказание от 21 години затвор.

 Руският в. "Независимая газета" пише днес, че "кръстоносецът" Брайвик се хвали в манифеста си, че в Европа имало близо 80 групи "мъченици", готови да последват примера му.

Според "Новие известия" в Норвегия сега се чудят дали Брайвик лъже или в страната наистина има ултрадесни терористи. Ако последното излезе вярно, това ще е още по-голям шок за норвежците.

 

 


                          

 




Коментари
Флагман.БГ Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? 25/04/2025, Петък 07:10 0
"Али Реза ряпа да яде"
"Али Реза ряпа да яде" 24/04/2025, Четвъртък 22:00 3
Получи интересен приз
Получи интересен приз 24/04/2025, Четвъртък 21:40 1
Карат се за имот
Карат се за имот 24/04/2025, Четвъртък 21:21 0
Подиграваха му се и реши да...
Подиграваха му се и реши да... 24/04/2025, Четвъртък 21:00 1
Китай и Русия с грандиозен план
Китай и Русия с грандиозен план 24/04/2025, Четвъртък 20:47 4
Фрапиращ инцидент в България
Фрапиращ инцидент в България 24/04/2025, Четвъртък 20:18 0
Мъчи го коронавирус
Мъчи го коронавирус 24/04/2025, Четвъртък 20:00 1
Много грозен побой в страната
Много грозен побой в страната 24/04/2025, Четвъртък 19:48 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тежка катастрофа с чужденци на пътя Бургас-Варна Тежка катастрофа с чужденци на пътя Бургас-Варна Всички замесени в инцидента са от съседна Румъния Полицията разплете кражба в Камено, бандитите са трима Полицията разплете кражба в Камено, бандитите са трима Провинилите се имат криминално минало Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? Сравнително топло в страната Земетресение до Несебър Земетресение до Несебър Няма данни за пострадали Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Ергенът Мартин излезе от „харема“ и Силвия полетя за Бургас, обляна в сълзи Шри Ланка напуснаха също Мартина и Анна-Мария, след като Елвиса обяви решението си да се отдаде на любовта с Даниела Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков? Посланикът ни във Вашингтон се връща в Поморие заради скандала с Елка Русков?  Това е формалната причина да бъде поискана оставката на Георги Панайотов след куп гафове "Али Реза ряпа да яде" "Али Реза ряпа да яде" Златева каза за олимпийските шампиони Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Нападателят с меча твърди, че травеститът е започнал да се заяжда пръв Случаят се пренасочва към Отдел „Културно-абсурдни инциденти“ при Столична община Фрапиращ инцидент в България Фрапиращ инцидент в България Младеж си спретна гонка с полицията Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Размина ли ни се водният режим? Министър уверява, че язовир Камчия има достатъчно вода Иван Иванов съобщи, че в момента ВиК Варна работи по проект за захранването на града от друг водоизточник
Получи 105 млрд. долара от САЩ. За какво отидоха парите? Получи 105 млрд. долара от САЩ. За какво отидоха парите? Имам собствен одит и страната ми документира много точно цялата информация, обяви Зеленски Страшно предупреждение за Турция: Срокът изтече, очаква се бедствие Страшно предупреждение за Турция: Срокът изтече, очаква се бедствие Истанбул е изправен пред сериозна сеизмична заплаха, предупреди японският експерт Йошинори Мориваки Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков Тръмп притиска руснаците да върнат на Украйна АЕЦ "Запорожие" и окупираната земя край Харков За да има мироопазващи сили, трябва Русия да се съгласи, което на практика е невъзможно, коментира дипломатът Любомир Кючуков Карат се за имот Карат се за имот Афлек и Джей Ло не могат да се разберат за цена на луксозно имение Подиграваха му се и реши да... Подиграваха му се и реши да... Сина си присади коса Китай и Русия с грандиозен план Китай и Русия с грандиозен план Свързан с Луната Мъчи го коронавирус Мъчи го коронавирус Сантана влезе в болница Прави интересен ход Прави интересен ход Меси ще е парламентьор между Интер Маями и Модрич Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Потвърдено: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд Израелските сили за отбрана признаха, че по погрешка са стреляли по обект на ООН Жена бе отнесена на пешеходна пътека Жена бе отнесена на пешеходна пътека Неприятен инцидент в Пловдив
Проф. Александър Кьосев Проф. Александър Кьосев Корабът бавно потъва. Над 30% от българите въобще не четат Виц на деня Виц на деня – Защо TikTok-ърът не ходи на интервю за работа?
– Защото чакаше клипът му да стане виръл и да се пенсионира на 22.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, в училище ми казаха, че съм много разсеян!
- Иванчо, живееш в съседния вход...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жени, не се страхувайте от мишките, страхувайте се от котараците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори