×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Младите масово напускат Русия след „операцията“ в Украйна, бягат от страх, че Путин ще обяви военно положение


Младите масово напускат Русия след „операцията“ в Украйна, бягат от страх, че Путин ще обяви военно положение
Възможно е това да означава, че голяма част от тях, преминавайки през Турция, ще се насочат към България, където семействата им имат имоти
05 Март 2022, Събота, 13:10 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

„Бъдещето пред нас не изглежда оптимистично“

Млади руснаци масово напускат родината си след началото на войната в Украйна, а причината се оказва страхът им от това, че Путин ще обяви военно положение и голяма част от тях ще бъдат задължени да служат определено време в армията. И докато от Кремъл категорично отричат подобни слухове, младите изглежда не са склонни да рискуват и опитват всячески, още от 24 февруари, да се изнесат възможно най-скоро от Русия, съобщава Aljazeera.

Засега обаче единственият им път по въздух към Европа остава Турция, която все още не е затворила въздушното си пространство за полети от Русия. Така реално хората във възрастовата група между 20 и 40 г., които имат възможност да напуснат родината си, могат да го направят единствено от там, ако са тръгнали към Европа или през Литва, Латвия или Естони по суша. 

Всичко това означава, че макар и по-трудно, редица руснаци, които са собственици на жилища по българското Черноморие, реално отново има шанс да се завърнат за лятото, но дори и да останат за по-дълъг период от време – засега неопределен. Това обаче е една потенциална възможност, в подкрепа на която засега няма реални данни.

"Преселение": Над 1.2 млн. избяха от Украйна заради руската офанзива

Александър така или иначе е планувал да посети приятелката си зад граница, но събитията от 24 февруари са го накарали да премести плановете си за по-ранна дата. „Веднага приятелите ми и близките ми започнаха да ме убеждават и то с право да закупя билети веднага за същата дата. Тогава ми се стори, че е прекалено, но в петък, когато вече бях в Будапеща, видях по новините, че въздушното пространство над всички държави в ЕС е затворено за руски полети и се убедих, че съм взел правилното решение“, казва Александър в разговор с репортери на АлДжазира по телефона.

По-рано тази седмица Русия съобщи, че от началото на операцията в Украйна е загубила около 500 войници. И докато Путин обяви, че за семействата на всички, паднали в бой, ще има компенсации, пред голямата част от младите в Русия бъдещето не изглежда оптимистично. 

„Искам да съм оптимист, да вярвам, че след тежките санкции тази война ще се превърне в икономическо самоубийство за Путин и че скоро режимът ще падне, но 30-те ми години като гражданин на Русия казват друго. Нямам спомен за нито една демократична промяна. Затова се готвя за най-лошото – десетилетие на военна икономика, пълна автокрация, където лукс като свободна преса и развиващ се IT сектор са митове“, казва още Александър, цитиран от Aljazeera.


В категории: Животът


Флагман.БГ "Погребаха" го "Погребаха" го 22/02/2025, Събота 14:21 1
Флагман.БГ Почина легендарен музикант Почина легендарен музикант 22/02/2025, Събота 13:00 0
Уникален студ в...
Уникален студ в... 22/02/2025, Събота 12:49 0
Има голям празник
Има голям празник 22/02/2025, Събота 12:31 0
Приказката им свърши
Приказката им свърши 22/02/2025, Събота 12:24 1
21
Коментара по темата
21.
Гочето
06.03.2022 08:32:39
1
5
Ще махат само картофи и самагон десетина години напред. Жените им пък......няма да ги обсъждам.
20.
З............
06.03.2022 00:08:51
4
3
Поздрави от САЩ , аз вече съм добре и да пазите родината .
19.
Стойчо Стоев
05.03.2022 21:01:07
1
20
Горещо подкрепям всички които искат да заменят адекватните млади руснаци за българските русофили - путинофили. Твърдо съм ЗА!
18.
В Москва съм
05.03.2022 20:49:23
0
14
Звъня на посолството те не вдигат,отивам на място,викам нямам пари вече,няма къде да спя. Питам кога ше има някви полети за боргас. Викат ако няма кво да ядеш виж кво има по кофите. Ако няма къде да спиш,спри пред вратата на посолстово. Полети няма,чакай…
Дойдох на екскурзия,изядох дървото!
17.
В Москва съм
05.03.2022 20:45:21
0
8
Как напускат,то няма никви полети е флагман
16.
Rando
05.03.2022 19:11:06
1
30
Да направим кампания,всеки млад решил да напусне Русия понеже не харесва Путин,да идва тука на мястото на някой русофил (или по-скоро Путинофил),а Путинофила да ходи в рая на земята Русия

Така всеки ще е доволен
15.
Путин В.В.
05.03.2022 19:07:33
2
20
Идeален момент нашенските путинифили-безродници да заминат за могучая и да са по-близо до тотема си!
14.
БАРТЕР
05.03.2022 18:47:15
2
31
Взимаме младите адекватни руснаци и ги разменяме с Русия срещу български комунисти със сварени мозъци. Молим ви, най-учтиво ви приканваме, русофилчета, руски лизачи и путьопоклонници - тръгвайте час по-скоро за Русия, за да се избавим най-накрая взаимно едни от други. Там, където сърцето (и портфейла) ви принадлежат. Там, където ще живеете в блянувания ви свиден соц, по който толкова въздишате и милеете. Сега имате шанса! Смело напред, не изоставяйте мечтите си!
13.
Ядосан олигарх
05.03.2022 18:14:31
1
25
Той не знае още горкия, че зауби войната вече. Дори и цяла украйна да превземе, пак я е загубил, нито ще може да я управлява. Като гледам накъде отиват нещата скоро ще му измислят болест, несъвместима с живота, и то точно неговите дружки с милиардите. Това без яхта живот ли е....
12.
Хаха
05.03.2022 17:57:28
0
24
От днес и Япония и Южна Корея се присъединяват към санкциите и марки като Нинтендо, Атари, Сони, Самсунг, Хюндай, Тойота, Нисан и Мазда също се изтеглят. На руснаците Great wall, Sangg Yong, Huawei ще им са най луксозните стоки :))
11.
Чудесна идея!
05.03.2022 17:45:45
2
25
Бягащите от Путин руснаци тук, местните русофили в Русия.
10.
Мазна лъжа
05.03.2022 15:25:04
29
11
На фашистка медия
9.
хахаха
05.03.2022 14:58:09
8
7
Могат да спретнат гей парад на бицепса. Ако са ходили като нашите в казарма.
8.
Българина
05.03.2022 14:14:54
8
15
Хех, flagman.bg, до Aljazeera ли стигнахте?..
7.
do 3 -88
05.03.2022 14:04:38
18
35
пепел ти на устата....гледай кремълското жуже да не анексира и бг черноморието ,заради блядовете с имоти,па тогава да те видя къде ша бягаш и се криеш.....
щото пък нас българите много на обичат и ша на канят у тях си (гърци,турци и сърби)по комшийски....
6.
До 88
05.03.2022 13:38:49
21
51
'Щото тези, които сме в Бургас не ги знаеме и едните и другите.... Руснаци и украинци са си еднакво нахални, нагли и агресивни. Все едно една майка ги е раждала.
5.
Аз
05.03.2022 13:35:22
32
14
АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ,РОДЕНИ ОТ БОЛЕН И ПРОДАЖЕН МОЗЪК…ПЛОД НА ЧЕРВЕНОКОЖИ ДИВАЦИ И ЕВРОГЕЙСКИ БОКЛУЦИ
4.
Ко каза ко????????
05.03.2022 13:31:41
16
57
Викам Ганя педераса да ги замени.

Марш от България, тук е НАТО, тук е Европа.

Който вика за Проссия да ходи там.
3.
88
05.03.2022 13:29:28
51
71
В Бургас и другите морски градове не сме виждали още млади руснаци.За съжаление виждаме украинци с много нагло държание,надути като пуйки,невъзпитани.Скоро ще ги гонят хотелите.
2.
Аз също
05.03.2022 13:20:58
12
28
Та бартера да е - младите руснаци тука а тн бежанци с Лексусите и Мерцедесите в Русия. Супер, а
1.
Гвв
05.03.2022 13:18:04
18
110
Предлагам да направим бартер - младите и интелигентни руснаци ще дойдат тук, а ние ще им пратим изчаткалите родни путинсти. Всички ще са щастливи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Какво се случва в София? Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Ето какво твърди политикът Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” "Възраждане" запали чучула с лицата на видни европейски лидери в центъра на София. Това съобщиха от пресцентъра на партията "Погребаха" го "Погребаха" го Фалшива новина стресна феновете на Захари Бахаров Обсъдиха стратегическото развитие на туризма на форум в Бургас Обсъдиха стратегическото развитие на туризма на форум в Бургас Туризмът е национален приоритет, но държавата трябва да помогне Масови фалити на производители заради олио от Украйна Масови фалити на производители заради олио от Украйна В момента цените на външните пазари са ниски, на вътрешния също не се наблюдава покачване, въпреки поскъпването има на всички стоки Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Марин Киров: Ключова задача пред държавата е основен ремонт на пътя Бургас-Созопол-Приморско-Царево Ето какво каза кметът на Царево Плевнелиев: Всяка държава, която е влязла в еврозоната, е по-богата от България Плевнелиев: Всяка държава, която е влязла в еврозоната, е по-богата от България "Нашите предци ни казваха да бъдем в сърцето на Стария континент", отчита политикът Уникален студ в... Уникален студ в... Разградско Невероятно ниски температури в България, термометърът падна до минус 25 градуса Невероятно ниски температури в България, термометърът падна до минус 25 градуса "Още 5-6 дни температурите ще останат минусови", обясни климатологът Симеон Матев
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Почина легендарен музикант Почина легендарен музикант В САЩ скърбят Има голям празник Има голям празник Баримор е родена на 22-ри февруари Тръмп със знаково уволнение в САЩ Тръмп със знаково уволнение в САЩ Чарлз Браун вече не е председател на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на страната Изненада феновете си Изненада феновете си Снима се в първия си сериал Украинци в САЩ с масови шествия Украинци в САЩ с масови шествия Броени часове до третата година от началото на войната Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Зове за преговори между Киев и Москва Мъск със смразяващи думи за Украйна Мъск със смразяващи думи за Украйна Отношенията между Вашингтон и Киев са много динамични, получи се разлив Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Хороскоп за деня – 22 февруари 2025, събота Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Колинс е модел
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори