×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия
  • Минималната заплата в България е 4 пъти по-ниска от тази в Ирландия, сочи изследване
  • Северна Корея стана третият най-голям притежател на биткойни в света
  • Руската армия нанесе масирани удари по Купянск
  • Европейският съвет обсъжда отбраната, Украйна, Близкия изток, миграцията и бюджета на ЕС
  • Опозиционната Народнорепубликанска партия излезе на протест в центъра на Анкара
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Прокуратурата загуби дело срещу РИОСВ-Бургас за „подпорния хотел“ на Алепу


Прокуратурата загуби дело срещу РИОСВ-Бургас за „подпорния хотел“ на Алепу
Съдебната сага около градежа на хотелския комплекс продължава
16 Февруари 2022, Сряда, 18:14 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Решението на Административен съд-Бургас обаче не е окончателно, държавното обвинение може да обжалва във ВАС

Сагата с „подпорния хотел“ на Алепу продължава с ново съдебно решение. То е излязло вчера в Административен съд-Бургас, показа справка на "Флагман".

Съдът отхвърля протеста на прокурор при Окръжна прокуратура-Бургас против решение, издадено на 29 декември 2017 г. от директора на Регионалната инспекция по околната среда и водите-Бургас. Тогава Таня Манолова като изпълняващ длъжността директор на РИОСВ съгласува инвестиционно предложение за изграждането на курортен комплекс, както и съпътстващата дейност по укрепване на регистрираното в района свлачище.

Титулярният ръководител на РИОСВ Тонка Атанасова в този момент е била в отпуск.

Административен съд-Бургас, освен това, осъжда прокуратурата да заплати на Инспекцията 400 лв. разноски по делото.

Държавното обвинение дължи още и 240 лв. на „Бриз 2000“ ООД и 3500 лв. на „Блек сий фемили резидънс“ ЕАД, които са възложители за строежа на хотела, според съдебното решение.

То обаче не е окончателно и може да се обжалва с касационна жалба пред Върховния административен съд (ВАС) в 14-дневен срок.

Според бившата директорка на РИОСВ-Бургас Тонка Атанасова решението на бургаския съд е важно.

„Съдът потвърждава, че ние сме се произнесли правилно“, коментира тя пред „Флагман“.

„Един много велик господин твърдеше, че не сме провели процедура по ОВОС, тъй като това е брегоукрепване. Значи, не е брегоукрепване. Окончателно поне в това решение на Административен съд-Бургас и експертизата е записано, че това не е брегоукрепване, а укрепване на съоръжения. Аз мисля, че прокуратурата отново ще обжалва решението“, заяви г-жа Атанасова.

Тя добави: „На този етап аз не смятам, - докато не влезе в сила окончателно решение на който и да е съд, - че Регионалната инспекция би трябвало да дава някакво становище по подновяване на разрешението за строеж, тъй като разрешението за строеж е обявено незаконосъобразно.“

Тонка Атанасова обясни, че възложителят към момента няма право да продължава строителството на хотелския комплекс.

 


В категории: Созопол


Какво уби този млад спортист
Какво уби този млад спортист 20/03/2025, Четвъртък 17:21 0
Флагман.БГ Какво се случва с тези двамата Какво се случва с тези двамата 20/03/2025, Четвъртък 16:40 1
14
Коментара по темата
14.
Габи
17.02.2022 09:23:53
0
5
Кой в случая екорумпиран?Защо няма противници на съда, който в много случаи защитава очевадни престъпления и нарушения?Затова чирноморието ни ще бъде цялото в бетон.
13.
Хм...
17.02.2022 09:13:55
1
9
Добре е, че цитираните "експертки" вече няма да могат да вредят на природата и обществените интереси. Лошото е, че по-младите им колежки също се научиха на врътки и далавери. А най-лошото е, че намират целия цирк за нещо напълно нормално.
12.
Тонка е извъртяла заместничката си
17.02.2022 08:29:58
0
11
Когато има да се подписва някой такъв опасен договор или разрешително, титуляра отива за гъби, а заместника поема и си слага главата в торбата. Обаче Тонка като се е върнала е трябвало да провери какво е разписала заместничката и, за да контролира подопечното си ведомство. А тя се прави на ни лук яла, ни лук мирисала
11.
Емигрант
16.02.2022 23:12:58
0
15
Личи си, че е хотел за птички. К’во не му харесвате?
10.
бургазлия
16.02.2022 22:23:38
0
23
Боже, сега видях стоежа. Тия изроди са копали здраво. Няма как да се възстанови. Вижте докъде стига тревата. Колко навътре са копали тези уроди
9.
4984
16.02.2022 21:36:14
2
29
Коя е тази Таня Манолова която си е позволила като изпълняващ длъжността директор на РИОСВ да съгласува инвестиционно предложение за изграждането на курортен комплекс, както и съпътстващата дейност по укрепване на регистрираното в района свлачище. Дайте снимка та когато я видим в Бургас да я заплюем. Съборете го този хотел и възстановете природата.
8.
до 6
16.02.2022 20:48:48
13
5
Закона е ясен !
Съдийте просто го констатират.
А на теб в главата ти още ДС офицери бродят. Сигурно са на по 80 години вече ?
7.
до 5
16.02.2022 20:37:26
22
5
И пълен комунизъм Йеее !
Все забравяте, че у нас има частна собственост. И този имот е частен. Не е на Цацата или на Тома Белев.
И какво би спряло строителство в урбанизирана, частна територия, предвидена да се застроява ?
Желанието на тълпата да накаже богатите ли?
Никой не може да спре желанието а още повече тук става въпрос за правото на собственика да построи нещо върху имота си.
6.
ГЕРБ-ДПС
16.02.2022 19:28:07
8
35
Прокуратурата на Каскета винаги губи дела, в полза на ДС другарите, бетониращи черноморието ни. Случайност?
5.
Tsatsata
16.02.2022 19:24:13
0
38
Да не се смесват двата проблема...
Това, което е написано в статията касае решение на РИОСВ , което се оспорва от прокуратурата ...
Иначе разрешителното за строеж е обявено за нищожно и там няма мърдане-строежът ще трябва да бъде съборен. дали изцяло или частично, това ще се реши от комисии , но там курортен комплекс няма да има !
Фантасмагориите на Стоянчо, новият собственик, че ще иска ново разрешително, няма да минат !
Така всеки циганин, на който искат да му съборят незаконния коптор ще иска ново разрешително !
4.
Тонке, тонекее! Тонке Бонбонке
16.02.2022 19:14:51
2
32
Тая Тонка да не бърза да отваря шампанското, че предстоят рев и сополи скоро
3.
Еееех
16.02.2022 19:09:25
0
23
Еееех "съдии" и "съдийчета" пфу
2.
Tyyi
16.02.2022 18:45:28
1
37
Събаряне нищо друго ?
1.
*********
16.02.2022 18:25:18
0
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Култови коментари на зрителите след целувката на Виктор в "Ергенът" Култови коментари на зрителите след целувката на Виктор в "Ергенът" Въпреки че трябваше да изглежда непринудено, целувката бе добре премислена от Виктор Мобилен екип ще събира електроотпадъците по заявки на гражданите в Несебър Мобилен екип ще събира електроотпадъците по заявки на гражданите в Несебър Зявки се приемат на  безплатен национален телефон 0800 14 100 Ето кои са в ОПГ-то на село Винарско, спипаха ги със 750 гр марихуана Ето кои са в ОПГ-то на село Винарско, спипаха ги със 750 гр марихуана Трима от тях са криминално проявени и осъждани, четвъртият едва 18-годишен, но вече престъпник СЕМ санкционира "Hell’s Kitchen" заради засягане на човешкото достойнство СЕМ санкционира "Hell’s Kitchen" заради засягане на човешкото достойнство Регулаторът налага глоба заради жалби срещу поведението на шеф Виктор Ангелов Като в индийски сериал: Баща помогна на сина си да отвлече жена си от дома на родителите ѝ Като в индийски сериал: Баща помогна на сина си да отвлече жена си от дома на родителите ѝ Жената е освободена невредима, а с нея работят разследващи и специалисти, за да се установят всички детайли около случилото се Созопол създава най-големия си парк по международен екопроект Созопол създава най-големия си парк по международен екопроект Реализацията на парка ще се осъществи на два етапа Неговият съвет - никога не хващай гадже фолкпевица Неговият съвет - никога не хващай гадже фолкпевица Интересно откровение от Ергена Мартин Дара Екимова с голям концерт в Бургас Дара Екимова с голям концерт в Бургас Певицата ще радва феновете си по морето на 30 април Малки ученици от Руен се запознаха с полицейската работа! Най-голям интерес – лентата с шипове Малки ученици от Руен се запознаха с полицейската работа! Най-голям интерес – лентата с шипове Най-голям интерес сред децата предизвика лентата с шипове, използвана за принудително спиране на автомобили Ямбол е в шок, капитан Марин Маринов е българската жертвата в Газа Ямбол е в шок, капитан Марин Маринов е българската жертвата в Газа Това не е инцидент – ООН реагира на смъртта на българския си служител в Газа
2 милиона души използвани за жив щит от „Хамас“, а Николай Младенов посочи кой уби българина от ООН 2 милиона души използвани за жив щит от „Хамас“, а Николай Младенов посочи кой уби българина от ООН Тези хора живеят в ад без достъп до питейна вода, а храната е силно ограничена, поясни бившият външен министър  Какво уби този млад спортист Какво уби този млад спортист Умира след две седмици в медицинския център, когато медиците установяват, че мускулите му са разрушени до неизлечимост Какво се случва с тези двамата Какво се случва с тези двамата С постъпката си баровецът предизвика истинска сензация Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Отиде си един от най-големите ръководители във Формула 1 Еди Джордан загуби битката с рака Пребиха го като куче Пребиха го като куче Стилистът е претърпял операция и има поставени пирони в краката Издаде колко пият кифлите от Ергенът Издаде колко пият кифлите от Ергенът Това стана повод за това ютюбърът Слави Туджаров да направи специално интервю с него за сайта на bTV 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона 9 ранени при удари по складове в Сана, а хутите свалиха американски MQ-9 Reaper за $30 милиона Сред пострадалите има жени и деца 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 70 000 украински войници загинали напразно в област Курск, а над област Суми е свален F-16 Въпреки това Зеленски продължава да нарича операцията „успешна“, въпреки че няколко хиляди войници от „ВСУ“ са изоставени там в обкръжение Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Русия иззе активи от компании на стойност $28,57 млрд Част от засегнатите са чуждестранни дружества В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията В Казахстан водят чиновници на екскурзии в затворите, като мярка за борба с корупцията 104 казахстанци са получили повече от 35 милиона тенге (5,8 милиона рубли) за сигнали срещу корумпирани чиновници
Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Ще видим трайното завръщане на Путин на международното поле за преговори Виц на деня Виц на деня - Муцка, кога ти е рожденият ден?
- Аз нямам рожден ден.
- Е как така?
- Ами, родена съм през нощта...
Виц на деня Виц на деня - Съседе, ще ми дадеш ли бормашината си за събота и неделя?
- Ами какво да те правя - давам ти я. ще ремонтираш ли?
- Не, ще спя.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко му трябва на човек да е щастлив-няколко кафета сутрин, а вечер-шепа успокоителни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори