×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жечо Станков: Интересът към санирането остава, но програмата продължава да е в застой


Жечо Станков: Интересът към санирането остава, но програмата  продължава да е в застой
Чакам отговор от министър Асен Василев дали Програмата за саниране с безвъзмездна финансова помощ ще продължи, каза Жечо Станков
26 Януари 2022, Сряда, 10:50 ч.
Автор: Флагман.бг

В дългосрочен план има само едно решение за високите цени на тока - Планът за възстановяване и устойчивост, категоричен е депутатът от ГЕРБ

Високите цени на електроенергията, санирането на сгради в Бургас и възможности за инвестиции във фотоволтаични системи. От тези теми се интересуват жителите на морския град. Те поставиха въпросите си пред Жечо Станков в приемния му ден.

„Няма как високите цени на тока да не вълнуват цялото ни общество, защото те имат ефект върху всички сфери. Бизнесът има нужда от помощ, но нека не забравяме, че преди седмица беше отхвърлено наше предложение за създаване на компенсаторен механизъм за тока за небитовите потребители, който да покрие 75% от повишението на сметките. В дългосрочен план има само едно решение - Планът за възстановяване и устойчивост. Там сме заложили средства както за битовите потребители, за да предприемат мерки за енергийна ефективност, с която да намалят сметките си поне на 50%. Както и за покривните пространства за соларни и фотоволтаични панели“, коментира бургаският депутат от ГЕРБ.

Станков коментира, че почти всеки разговор по време на срещите си с гражданите е бил свързан с Програмата за саниране.

„Тя е спряна към момента от сегашните упарвляващи, а надеждите на хиляди български семейства да обновят с безвъзмездна финансова помощ домовете си бяха в нея. Отправил съм въпрос по темата към министър Асен Василев но все още нямам отговор. Последната информация по темата беше, програмата да продължи с дофинансиране от собствениците от 20%. Което не е приемлив вариант за българските граждани. Хората ме питат и за малките многофамилни сгради, които вече са кандидатствали и документите им са подадени. Те обаче ще трябва по всяка вероятност наново да подготвят документацията си според новите изисквания на управляващите“.

По време на приемния ден интерес имаше и към темата за изграждане на фотоволтаични паркове и инсталации в региона на Бургас.

„Имах много интересен разговор с човек, който благодарение на програма Еразъм + е бил в Испания и се е впечатлил от политиката по отношение на фотоволтаиците там. Държавата и енергийния сектор има още много работа в тази посока, за да следваме примера на други западни държави“, сподели Жечо Станков.


В категории: Политика


23
Коментара
Направи гръмко признание
Направи гръмко признание 17/04/2025, Четвъртък 20:03 0
Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
Каза тежката си дума
Каза тежката си дума 17/04/2025, Четвъртък 19:24 0
Флагман.БГ Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 18:33 1
Унгария забрани гей парадите
Унгария забрани гей парадите 17/04/2025, Четвъртък 17:35 1
23
Коментара по темата
23.
До 18
26.01.2022 20:49:10
2
1
Ти изобщо знаеш ли какво значи "САНИРАНЕ" и "енергийна ефективност"????
Налепил си фибрана))))
Хаха........
Аман от професори и Ганьовци.
22.
Русева
26.01.2022 19:13:35
2
12
Ей, енергетик-----провалени сте, където се пипне провал и заложени капани. Дано най-после на хората им светне и да ви прати завинаги в историята,като СДС.
21.
Бургазлия
26.01.2022 18:15:08
2
9
Вълка обикаля три години там ,където е ял агнето. Горкия ! Загрижил се за хората
20.
наблюдателен
26.01.2022 17:35:25
2
11
Най-ревностния защитник на безплатното саниране.....Безплатното саниране е гордост на ГЕРБ още от 2012г. А то е доказано корупционно....Напъни.., напъни, напън дори да е следващия кмет от ГЕРБ. Когато си част от едно управление, което вече е в историята и все още не си осъзнал, че не управляваш, просто трябва да признаеш, че си сгрешил, да погледнеш критично към себе си. Не сме 2013 и правителството не е покрепено от ДПС, за да реши в един момент да върне ГЕРБ отново на власт.
19.
интерес ще има винаги
26.01.2022 17:25:39
2
6
тамо са парите


ама ,сега НАНАЙСИ пари за крадене
18.
Ама от дек на дек?
26.01.2022 16:41:35
3
8
Аз живея в стара къща, която си санирах САМ. Съвсем сам. Сам си купих фибрана, сам си го поставих, сам измазах. Не съм чакал на сульо и пульо да дойдат и да ми налепат изолация, нито на някой политик да подхвърля купчини с пари на манговци и селяндурските им шефове,че да си купуват гласоподаватели. ОТКЪДЕ НАКЪДЕ някакъв самозван енергетик ще раздава от моите данъци на други хора, че да им санират безплатно домовете? Баси и извратената логика имат тия от ГЕРБ-ДПС.
17.
Бургас
26.01.2022 16:14:31
2
15
Масово в Бургас санираха на 700 лв на квадрат по тая програма
Свирепо крадене
16.
*********
26.01.2022 16:07:34
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
*********
26.01.2022 15:15:03
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
До Жечко
26.01.2022 15:12:37
1
15
Санирането спря благодарение на ГЕРБ да припомня ли че в началото надхвърляше над 500 лв на квадратен метър и много на бързо откраднахте парите а сега в качеството си на какъв чакаш отговор от министъра
13.
Това ако е саниране!
26.01.2022 14:07:29
2
18
Даже и воронки и тръби не смениха по терасите на санираните блокове
12.
Жечка, не бегай по кривата пътечка!
26.01.2022 14:05:38
1
26
Като гледам интереса по санирането е най-голям от строителните фирми близки до Герб. Голяма баница беше, ама свърши
11.
sss
26.01.2022 13:59:49
0
18
на боята и стиропора да казваш саниране е меко казано смешно... Ако ще санираш то: обследвай фугите при панелните сгради, смени цялата стара тръбна инсталация, обследвай конструкцията на сградата и т.н.. това, на което в БГ му лепнаха кат ''саниране'' е като да боядисаш развалено яйце...
10.
burgazlia
26.01.2022 13:14:35
0
27
Пак ли тоя и неговите напъни да лепи стиропор .......
Веднъж като си пробвал от кацата, как да се откажеш.
9.
Напред Жечо
26.01.2022 12:14:56
49
10
Бургас е с теб.
Колкото и Бачийски да работи срещу теб, ти си бъдещия ни кмет.
8.
крадци герб
26.01.2022 11:53:46
9
32
Санирането едно от перата за кражби на Тиквоча,порно актьора от Банкя Буци манафа
7.
БУРГАС
26.01.2022 11:48:24
6
40
Има ли все още хора,който да вярват на този човек?
6.
На снимката
26.01.2022 11:34:39
5
31
Жечо Станков и заинтерисован за санировка на свинарник с прилежаща постройка-зайчарник.
5.
eh
26.01.2022 11:31:17
4
34
Защо не кажеш, че вие сте виновни за цените на тока. Вашето правителство подписа са либерализация на енергията и търгуването и на свободния пазар! Айде няма нужда да се правим на интересни
4.
ех
26.01.2022 11:29:39
2
23
Защо не кажеш, че вашето правителство подписа за либерализация на свободния пазар на електроенергия! Вие сте виновни за цените на тока в момента!
3.
lep
26.01.2022 11:19:23
6
40
Този продължава да иска да се лепи стиропор. Така и не му влезе в кратуната, че лепеното на стиропор не се нарича саниране!
2.
Алпинист
26.01.2022 11:18:43
6
34
Ами много пари се отраднаха от това саниране,чак в Европа ни говорят
1.
ГАЛЯ
26.01.2022 11:07:24
6
39
г-н Търчи, лъжи...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални  Каза тежката си дума Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие Така децата ще почиват от 1 до 6 май включително Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година След мащабната работа през последните години в ж.к. „Възраждане“ и Централната градска част, обновяването на ключови улици продължава с пълна сила Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Следващата седмица валежите ще са интензивни, с гръмотевици Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Той и тийнейджърът, които били на гости вчера в дома на убития Атанас, са имали предходен конфликт с него Край на евтинджоса: Тему и Шейн вдигат цените след Великден Край на евтинджоса: Тему и Шейн вдигат цените след Великден Митата на Тръмп ударили тежко компаниите
Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Жена избяга гола от истински ад  - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Приемният ден ще се състои на 23 април 2025 г. (сряда) от 16:00 до 18:00 ч. ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти Въпреки спада с 38% на незаконните влизания на мигранти в ЕС миналата година до най-ниското ниво от 2021 г. насам, имиграцията остава изключително чувствителен въпрос сред 27-те държави-членки на блока Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Дори да имат сертификат, няма да бъдат признати като дами Какво крие тази кифла от Ергенът Какво крие тази кифла от Ергенът Имала е връзка с милионер и 4 пластични операции
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори