×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българи от чужбина създадоха детски кът в УМБАЛ-Бургас


Българи от чужбина създадоха детски кът в УМБАЛ-Бургас
Детският кът е създаден за по-малко от месец
08 Септември 2021, Сряда, 10:18 ч.
Автор: Флагман.БГ

Ремонтът и настилката в помещението са дело на болницата, а фондацията закупи мебелите, играчките и книжките

 Българи от чужбина превърнаха в реалност дългогодишна идея на персонала на Второ детко отделение на УМБАЛ Бургас – малките пациенти да имат място за игра. Фондация „Ангели за България“ оборудва детски кът, който вече се ползва от настанените в отделението деца. Ремонтът и настилката в помещението са дело на болницата, а фондацията закупи мебелите, играчките и книжките.

 „Детският кът е създаден за по-малко от месец, ние сме много щастливи, че вече го има, защото майките знаят колко е трудно да създадеш занимание за детето в рамките на болничната стая и колко натоварващ може да бъде този престой и за майката, и за детето. Сега всички деца, чието състояние позволява, могат да играят в този специален кът и се надяваме престоят им тук да минава по-леко“, сподели началникът на отделението д-р Хрипсиме Каспарян. Тя добави, че комуникацията с дарителите е била много лесна и бърза. Стаята се ползва по график според спецификата на заболяванията при децата, за да не се смесват пациенти с различни диагнози.

 Фондация „Ангели за България“ е създадена от българи, които живеят във Великобритания, но каузите й подкрепят сънародници от всички краища на света. Голяма част от дарителите, които са пожелали да помогнат на бургаската болница, са родом от Бургас. Кампанията за построяване на детски кътове в педиатричните отделения на държавните болници в България тече почти година. До момента са оборудвани 20 детски къта, като всеки месец се създават два нови. Целта е да се обхванат всички детски отделения в страната.




В категории: Здраве


Изтезават телата си
Изтезават телата си 23/02/2025, Неделя 17:00 0
Еничар е
Еничар е 23/02/2025, Неделя 16:20 0
Любовта я съсипа
Любовта я съсипа 23/02/2025, Неделя 14:00 1
България Всички новини
Атанас Зафиров: Действията на "Възраждане" засилиха връзките в управлението Атанас Зафиров: Действията на "Възраждане" засилиха връзките в управлението Вицепремиерът подчерта, че Еврозоната е една от стратегическите цели и по тази тема в кабинета има единство СДВР: Полицейските служители са действали в рамките на закона при протеста на „Възраждане“ СДВР: Полицейските служители са действали в рамките на закона при протеста на „Възраждане“ По време на процесуалните действия лице с имунитет е извършило заснемане, въпреки предупрежденията на полицейските служители, посочват от полицията Свали връхните дрехи Свали връхните дрехи Андреа показа отлична кондиция Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Измамна схема с "неустоими оферти" за парфюми подвежда хиляди потребители Вижте как кукери прогониха злите сили от кв. Лозово Вижте как кукери прогониха злите сили от кв. Лозово Традицията оживяха с впечатляващи игри в бургаския квартал Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Учените искат да обучат имунната система да разпознава и унищожава опасните клетки Какъв е характерът ви според кръвната група Какъв е характерът ви според кръвната група Хората имат различен характер и кръвната им група играе важна роля за това Изяли сме 13 000 тона фалшиво сирене Изяли сме 13 000 тона фалшиво сирене Количеството е по-голямо от произведеното през 2023 г. Днес беше само загрявка, в сряда идва ред на парламента, предупреди Цончо Ганев Днес беше само загрявка, в сряда идва ред на парламента, предупреди Цончо Ганев Полицаите сами са си виновни, ние не сме направили нищо, твърди депутатът МВР със спешна акция, ще задържа вандалите от протеста в София МВР със спешна акция, ще задържа вандалите от протеста в София След раняването на 10 полицаи, МВР предприема действия срещу агресията 
Изтезават телата си Изтезават телата си Булгур, зеленчуци и вода правят чудеса с телата на турските звезди Еничар е Еничар е Премиерата на сериала "Турчин", в който Джан Яман играе главната роля, е насрочена за 21 март Фон дер Лайен в шок след вандализма срещу сградата на ЕК и ЕП в София Фон дер Лайен в шок след вандализма срещу сградата на ЕК и ЕП в София Европейската комисия остро осъжда актовете на насилие и вандализъм срещу Дома на Европа в София ЕС ни заплаши заради забраната на ЛГБТИ пропагандата в училищата ЕС ни заплаши заради забраната на ЛГБТИ пропагандата в училищата И докато в САЩ рязко започнаха връщане към нормалността, Европа буксува инатейки се, че важните неща са свързани с ЛГБТИ, цензуриране на медии и всички, които не пеят в правилния мейнстрийм хор Папата е в критично състояние Папата е в критично състояние По-рано медиците потвърдиха, че папата се лекува от пневмония и усложнена дихателна инфекция Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Заблудени балъци клъвват на фалшиви оферти от Douglas Измамна схема с "неустоими оферти" за парфюми подвежда хиляди потребители Арестуваха го Арестуваха го Проблеми за Ерик Мабиус Шокираща смърт в Русия Шокираща смърт в Русия Известна жена почина по много нелеп начин Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Ваксина ще спира рака, преди да се развие в тялото Учените искат да обучат имунната система да разпознава и унищожава опасните клетки Какъв е характерът ви според кръвната група Какъв е характерът ви според кръвната група Хората имат различен характер и кръвната им група играе важна роля за това
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори