×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дарете средства за паметника на медиците от Бургас, загубили борбата с Ковид-19


Дарете средства за паметника на медиците от Бургас, загубили борбата с Ковид-19
Паметникът ще бъде разположен пред Хирургическия корпус на УМБАЛ-Бургас
21 Май 2021, Петък, 12:23 ч.
Автор: Флагман.бг

Вече има изготвен проект на скулптурата

В подкрепа на инициативата за изграждане на паметник на бургаските медици, загубили живота си в борбата с К-19, Община Бургас откри банкова сметка, на която всеки, който желае, може според възможностите си да преведе финансово дарение. 

Както Флагман.бг вече писа, проектът на скулптурата е изготвен Неин автор е известният бургаски творец Никола Станчев. Избрано е и мястото, където ще бъде разположен пред Хирургическия корпус на УМБАЛ Бургас. 

 

Още подробности прочетете в линка долу:

Вижте проекта за паметника на медиците в Бургас и къде ще бъде разположен

Първите финансови дарения в подкрепа на инициативата също са направени. Те дойдоха от лекари и ръководители на медицински заведения, които още тъжат за своите колеги, загубили живота си през миналата и в началото на тази година.

В трудния за целия свят период, през който всички все още преминаваме, бургаските медици не абдикираха от своите задължения. Те бяха на работните си места – лекуваха, съветваха, утешаваха. Много от тях се заразиха тежко и починаха. Ако сте на мнение, че заслужават още веднъж нашето голямо благодаря под формата на този паметник, ето номера на сметката, където можете да преведете средства според възможностите си:

 

ОБЩИНА БУРГАС

IBAN: BG08SOMB91308424151744

БАНКА: ОБЩИНСКА БАНКА АД                           

BIC: SОMBBGSF

Вид плащане: 445100

Основание за плащане : Дарение за паметника на медиците

 


В категории: Бургас


Скъп ток за бизнеса от утре
Скъп ток за бизнеса от утре 13/04/2025, Неделя 21:21 0
Наред ли е
Наред ли е 13/04/2025, Неделя 21:00 2
Доналд Тръмп съсипа Шейн
Доналд Тръмп съсипа Шейн 13/04/2025, Неделя 19:21 0
26
Коментара по темата
26.
пациент
22.05.2021 13:08:06
0
0
Това е тъпо...парите трябва да се дадат за да придобие болницата някакъв вид , да се сменят асансъорите..не да се лепи стиропор по стените...оборудване , качество и отношение трябва не паметници....за пари съжалявам да го кажа но докторите хич да не реват...вчера за 3 секунди преглед с лупа и една рецепта платих 40 лв...прекалено е..
25.
Иван
22.05.2021 07:26:01
0
1
Никога!!!
24.
Сива
22.05.2021 06:16:26
0
2
Що, другите метър ли минаха? през касиерите в хр. магазини не са ли минали повече хора( неизвестно заразени или не)? През , банки, молове и др? От останалите професии по малко ли починаха? А гинеколози в ковид отделенията за по 300 лв. на ден? A грешни диагнози?
23.
и що да даряваме пари
21.05.2021 21:29:57
0
1
що бургаския творец не го дари той тоя паметник
взимат по 5000 лева за некадърни операции ,паметник им трябвало

хората може да дарят некоя стотинка ,само ако се напише девизата на бургаските медици на паметника
22.
90
21.05.2021 18:18:11
0
6
По добре да бяха вдигнали заплатите на мед. сестри.
21.
Ох котьооооо
21.05.2021 17:15:09
0
13
Шефовете на УМБАЛ със заплати от 23.000 лвва а тия от ВМА с по 30.ООО лева месечна заплата
И нямат срама да източват яко по клинични пътеки
20.
Тутурутка
21.05.2021 16:34:08
0
8
Това е паметник на един скеч на Тутурутка. Помните ли бат Рамбо?
19.
Kiro
21.05.2021 15:36:19
0
16
Двама съпровождат пияния си колега предполагам?
18.
не ми харесва идеята
21.05.2021 15:19:52
0
9
паметникът да е посветен на починалите.Излиза,че оживелите имат по-малка заслуга,така ли?Много тъпо изглежда.
17.
Въпрос
21.05.2021 14:43:22
5
10
за алкохолика Пандира имаше пари , а тука хората да събират
16.
До Общината
21.05.2021 14:38:28
3
13
Вместо да правите фестивали и простотии за щяло и не щяло отделете средства и си реализираите проекта!
15.
пациент
21.05.2021 14:37:09
4
20
Стотинка няма да дам за хора които се отнасят като куче с нас.За тези хора от които половината са с купени дипломи.Не стига че такава объркана здравн система имаме,но и тяхното отношение трябва д търпим.Кой на дежурство легнал да спи,кой с цигарата в отделението да те е страх да звъннеш да ги повикаш.За тези хора оставени да мрът пред болници и в коридори на отделения кой ще направи паметник.За тава си учил за тва си се клел ще помагаш и лекуваш.
14.
Ние със 700 лева заплата
21.05.2021 14:32:20
3
19
Ще даряваме на тия с 5 хиляди, които точат здравната каса? Вие подигравате ли ни се?
13.
Ние със 700 лева заплата
21.05.2021 14:31:25
1
16
Ще даряваме на тия с 5000 хиляди, които точат здравната каса? Вие подигравате ли ни се?
12.
И да питам
21.05.2021 14:24:31
1
18
Тая грозотия не разбраха ли общината, че никой не я харесва?!?! Нека има паметник, но не и това. И го направете по-добре от камък, че го виждам вече как пътува към някой пункт за метали..
11.
6
21.05.2021 14:17:28
0
16
Съграждани, на всички трябва да е ясно, че НИЕ плащаме здравни осигуровки, за да може нашите пълни с права, но НЕ и задължения съграждани от един друг цвят/ етнос да могат да ползват услугите на здравеопазването БЕЗПЛАТНО. Те ( тези, с правата) са толкова многобройни и пълни с проблеми, че с тях винаги е задръстено навсякъде по болниците. Лекарите не са виновни, те не могат да откажат обслужване на ония, първо, защото те също се водят хора ( водят се) и най-вече ,защото ще бъдат пребити, ако не на място и веднага, то в последствие. Системата ни е сбъркана и то много сбъркана!!
10.
Holy shit!
21.05.2021 14:07:15
0
11
Дяволите ще четат евангелието! Но "новината" не подлежи на коментар!
9.
Родопа ООД
21.05.2021 14:01:45
1
13
Хахахха за тоз нужник с дизайн от соц. времето няма да стане!!!
8.
Ruru
21.05.2021 13:52:47
1
15
Няма
7.
Bg
21.05.2021 13:52:12
1
14
Защо хората да плащат държавата да си плаща
6.
Пострадал от спешната помощ
21.05.2021 13:36:18
1
31
Никога не ми се беше налагало до миналата година да ползвам спешна помощ, здравно осигурен съм, на 30 години. Имах сериозна разкъсна рана до коста на крайник. Закараха ме с кола до там. Охраната не ме пусна, нямало кой да ме види и обработи. Казаха ми да ходя до личен лекар. Добре че бяхме с кола! И сагата започва. Отивам при личния лекар. Тя ме гледа и каза отиди тука до хирурга да те види. Отивам чукам, отваря ми сестрата и ми казва доктора го няма ама ти си за спешна помощ, отивай там! През цялото време изпитвам горяща гадна болка! Айде обратно с колата в спешното и пак тръгна да ме отпраща охраната, но тоя път се развиках и не дадох да ме отпратят и като влязох какво да видя дами и господа! Върте пълно с циганки с бебета поне 8 мангала бяха! И всичките без здравни осигуровки! А за мен който си плаща като идиот няма грижи, няма кой да ме погледне! Чаках половин час най-малко, като дойде моят ред доктора излезе и ме остави сестрата да ме обработва. Тя така ме обработи, че докато се прибера обработката падна... По-късно отидох в една от частните клиники, платих си 80 лв, хората направиха това което в спешното ми казаха че не ставало да затворят раната и така! Аз повече осигуровки НЕ плащам, а за тоя грозен паметник от мангалите да им събират пари!
5.
Кога?
21.05.2021 13:16:41
2
32
А паметник на жертвите на "медиците"?
4.
не истина
21.05.2021 12:50:05
1
27
За Докторите с лъскавите джипове и къщи имоти по морето и Халкидики
3.
Тцъ
21.05.2021 12:49:37
1
27
Такова грубо и неадекватно отношение получих в спешна помощ, че тотално изгубих респект към тези същества.
2.
FUCK YOU!!!
21.05.2021 12:46:40
1
14
...
1.
Един чичко с очилцата
21.05.2021 12:36:23
0
26
Айде офцете сипете по някой лев че ние да си направим ПР а!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Министърът с ултиматум за опасните пътища: Ще падат глави! Министърът с ултиматум за опасните пътища: Ще падат глави! Всички тези 36 опасни участъци са качени на страницата на АПИ със срокове и действия, които ще се предприемат – обезопасяване, нова маркировка, специализирана маркировка, категоричен е Иванов Утре затварят Северната тангента Утре затварят Северната тангента Движението поетапно ще се ограничава по една от лентите и трафикът ще преминава в останалите 3 свободни ленти Кога може да съдите Общината за спукана в дупка гума Кога може да съдите Общината за спукана в дупка гума Вижте какви са стъпките, съвет от адвокат Димитър Рачков: Не разбирам тази търпимост – революционери сме само на маса! Димитър Рачков: Не разбирам тази търпимост – революционери сме само на маса! Водещият проговаря за Сияна, гнева си срещу бездействието и нуждата от истинско гражданско общество Пералня падна върху моторист на булевард в София Пералня падна върху моторист на булевард в София Според очевидци уредът се е стоварил от каруца Силен творчески заряд и креативност в конкурса за афиш на концерта „Viva la musica“ Силен творчески заряд и креативност в конкурса за афиш на концерта „Viva la musica“ Фестивалът се реализира с подкрепата на Национален фонд "Култура" Много пари за тези три зодии Много пари за тези три зодии Април ще е добър за тях Цветанов: Бойко Борисов винаги се нуждае от „гръмоотводи“ – вече няма такива около него Цветанов: Бойко Борисов винаги се нуждае от „гръмоотводи“ – вече няма такива около него Ако Борисов и "ДПС-Ново начало" решат, отиваме на предсрочни избори, прогнозира той Не слушайте глупости, пазете си трудовата книжка до пенсия, защото ще съжалявате Не слушайте глупости, пазете си трудовата книжка до пенсия, защото ще съжалявате Съветът е на адвокат Пъстър лазарски празник в Камено: Отворете чемшир порти, Лазаре Пъстър лазарски празник в Камено: Отворете чемшир порти, Лазаре Над 20 групи с венци, песни и традиции превърнаха града в цветна сцена на българския фолклор
Чехия отлага приемането на еврото - нямало нужната обществена подкрепа Чехия отлага приемането на еврото - нямало нужната обществена подкрепа Три четвърти от населението против въвеждането му Мика Зайкова: Храните ще поскъпват, а рафтовете ще са празни Мика Зайкова: Храните ще поскъпват, а рафтовете ще са празни Храните ще продължават да се покачват, защото инфлацията расте, предрича икономистът „Дейли Мейл“: Ванга предсказала ужасяващия трус в Мианмар! Какви други страховити прогнози е направила за 2025-а „Дейли Мейл“: Ванга предсказала ужасяващия трус в Мианмар! Какви други страховити прогнози е направила за 2025-а Едва април е, което означава, че още много неща могат да се случат през 2025 Скъп ток за бизнеса от утре Скъп ток за бизнеса от утре В пазарен сегмент “Ден напред” на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), електроенергията за доставка на понеделник, 15 април, е търгувана на средна цена от 216,60 Наред ли е Наред ли е Доклад сочи, че е психически здрав Вучич обяви край на цветната революция Вучич обяви край на цветната революция На многохиляден митинг в Белград той лансира появата на ново движение Трудни дни очакват тези три зодии Трудни дни очакват тези три зодии Ще имат проблем с парите през април Китай залива Европа с евтини стоки Китай залива Европа с евтини стоки Юрген Матес от Института за германска икономика, базиран в Кьолн, също се опасява, че последиците за Европа от митническия спор на САЩ с Китай ще бъдат значителни Доналд Тръмп съсипа Шейн Доналд Тръмп съсипа Шейн Високите мита убиха търговеца  Тези 4 зодии не трябва да близват алкохол до 2039 г. Тези 4 зодии не трябва да близват алкохол до 2039 г. През следващите 14 години алкохолът може да стане не просто причина за пристрастяване, но и предвестник на поредица от грешки и грехове
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Корупцията въобще не е това да хванем няколко корупционера Виц на деня Виц на деня - Докторе, жена ми започна да говори сама със себе си!
- Не се притеснявайте, много хора го правят.
- Да, ама тя мисли, че аз и отговарям!
Виц на деня Виц на деня - Тате, как си намери мама?
- Ами, синко... загубих един бас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В Горно Уйно на мъжете членовете им били дълги средно по 15 см, в Долно Уйно - 25 см. Разликата идвала от това, че в първото село провели измерване, а във второто - допитване.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори