×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Германските ВВС отблъснаха руски разузнавателен самолет над Балтийско море
  • Крал Чарлз влезе в болница след странични ефекти от лечението на рака
  • Чуждите инвестиции в Китай спаднаха с над 27% за година
  • Григор Димитров срещу Новак Джокович в Маями
  • Експлозии в Одеса, Украйна отвърна с атака на близо 80 дрона
  • Финансовият, земеделският и още 13 министри отговарят на депутатски въпроси
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сестрата на убития Ивайло от Бургас: Дрогираният Пислар отне три живота, а му намалиха присъдата


Сестрата на убития Ивайло от Бургас: Дрогираният Пислар отне три живота, а му намалиха присъдата
Инициирах подписка, защото законът не е приложен в цялата си тежест, сподели Доротея Минчева – сестрата на убития Ивайло от Бургас
26 Март 2021, Петък, 08:19 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Снаха ми беше бременна в седмия месец, но това нямало никаква тежест, каза Доротея Минчева

Решението на Върховният касационен съд, с което се потвърждава намаляването на присъдата на украинеца Станислав Пислар, който уби на магистрала „Тракия“ брат ми и бременната му съпруга Северина, е изключително неадекватно. Това каза пред Нова телевизия Доротея Минчева - сестрата на убития Ивайло Минчев от Бургас.

Инициирах подписка, защото законът не е приложен в цялата си тежест, сподели тя.

Върховният касационен съд реши, че за отнемането на три човешки живота украинецът трябва да лежи в затвора само четири години и осем месеца, поясни водещият на „Здравей, България“ по Нова телевизия Виктор Николаев. 

„Брат ми и снаха ми Северина (б.а. от Карнобат) пътуваха от Бургас за София, защото имаха час за преглед, тъй като тя бе бременна в седмия месец. Поради усложнения, които имаше още в началото на бременността, те искаха да отидат в столицата при специалист и да се убедят, че всичко е наред“, разказва Доротея. 

„Това, че е била бременна нямало никаква тежест, тъй като неродено дете не се смята за отнет живот. Така ни бе обяснено“, добавя тя. 

Гавра: Надрусаният тираджия, погубил бременната Северина и мъжа й на АМ "Тракия", ще лежи само 4,8 г.

„Имало е стеснение на участъка на пътя и тирът се блъска в указателните табели, минава през мантинелата и удря тяхната кола. Така се стигна до нелепия инцидент, при който двамата загиват“, заяви сестрата на убития Ивайло. 

„Доказано е, че украинецът е употребил наркотични вещества. Мисля, че е канабис. Той е признал вината си“, добави тя. 

„Първоначално присъдата му бе 9 години. След това бе намалена на седем и в последствие стана четири години и осем месеца. Имаше възражение от страна на прокурор, но това не се е взело под внимание и преди два дни присъдата бе потвърдена, което според мен, е изключително неадекватно решение“, коментира младата жена. 

“Мотивите за намаляването на присъдата са, че няма генерално нарушаване на правилата за движение от гледна точка на това, че шофьорът е бил под влияние на наркотиците, както и това, че си е признал вината. Случаят вече не се разглежда като особено тежък. Това е финалното решение на съда. Аз инициирах подписка, защото законът не е приложен в цялата си тежест и затова се стига до това човек сам да търси някаква справедливост“, добави тя. 

„Не мога да се примеря. Законите трябва да станат по-тежки, за да има респеркт и да не се позволява някой да е над правилата“, каза още Доротея Минчева.
 




В категории: Темида


Флагман.БГ Заслужава ли само 8 години затвор Заслужава ли само 8 години затвор 28/03/2025, Петък 10:21 3
Флагман.БГ Край с това предаване Край с това предаване 28/03/2025, Петък 10:20 0
19
Коментара по темата
19.
винету
26.03.2021 18:37:23
0
4
В белите държави такива убийци пияни друсани и неспазващи правилата за движение по пътищата щяха да са в затвора до живот. Но в абсурдистан това е начин да убиеш когото си искаш като го блъснеш с кола и се отърваваш с условна или минимална присъда.
18.
Хммм
26.03.2021 17:29:57
0
1
Поне не са го били полицаите а е оставен на съдебната система наркомана!!! Все пак около случая в Казанлък се разбра, че мнозинството вярва в съдебната система! Благодаря!
17.
Кратка характеристика насъдебната система.
26.03.2021 14:31:44
0
13
Бавна, тромава,мудна, некомпетентна, корумпирана... раздаваща огромни заплати, бонуси, ваканции...
16.
!!!
26.03.2021 13:33:44
0
17
Човекът е обещал да не убива повече, що да не му я намалят присъдата? Виж да беше сгазил детето на съдията, който му налаи присъдата, щеше да е с утежняващи вината обстоятелства!
15.
Терминал2
26.03.2021 12:38:25
0
15
Хора докога ще ги търпим тези утайки дайте да направим нещо стига само сме си чесали езиците давайте съвети идеи става вече нетърпимо подиграват се с нас докога ние май сме мазохисти ако ние не си помогнем няма кой друг
14.
Наблюдател
26.03.2021 12:28:16
0
10
до кога ще търпим...?
13.
Линк към петицията
26.03.2021 12:28:02
0
7
https://www.peticiq.com/po-tezhka-prisada-za-prichinilia-smartta-na-ivo-i-severina?fbclid=IwAR1uWhYmKjNWd-g2aeUPJLJx4SFjRVmAZZxOqFIg0ZsAyC5yQuKettjwftY
12.
подписка
26.03.2021 12:19:33
0
8
къде е подписката
11.
тинтири-минтири
26.03.2021 12:09:51
0
24
Вместо да го третират като терорист, и да го вкарат задълго вътре, те му намалят присъдата. Ми пуснете го като Максим Стависки, направо да си ходи. Дал е подкуп сигурно. Ако е някой без пари, тогава са "справедливи". Пиявици...
10.
петрови
26.03.2021 11:52:16
1
15
Виновен е законът, който не е достатъчно точен, строг и конкретен!
9.
Йонко
26.03.2021 11:52:06
0
19
Позор!
"Разтрел" за теЗи съдии малодушни,корумпирани и безкруполни,само това ще ги сплаши може би...Дай боже не испитат никога болката на засегнатите семейства!
8.
Стига
26.03.2021 11:40:00
0
16
Когато в затвора отидат босовете на наркоразпространението, малко ще се променят нещата.Щом те правят законите и се разпореждат в държавата, се разпореждат и с човешките животи.Ако се случи на техни близки, няма да мислят така.Жалко за близките ви.Болката е голяма.
7.
До номер 2
26.03.2021 09:18:08
1
43
Ами така е. За притежание и разпространение на наркотици дават повече, защото трябва да се отчитат на тях. Бъркат им се в бизнека...А че 3-ма души умрели, няма проблем. И да.... идвайте чужденци в България, бийте ни, плюйте ни, трепете ни... ще останете ненаказани!
Ако българин убие някой по този начин в друга държава, не му мърда доживотна присъда. Ама очевидно животът на българския народ не е скъп за съдиите и управниците ни. Пак е играла парата и в тоя случай
6.
Бг
26.03.2021 08:59:42
2
42
Ако тираджията беше българин,присъдата щеше да е по-тежка и адекватна.
Да си Българин в България е наказание.
5.
Стефан
26.03.2021 08:59:12
1
33
Почивай в мир иво
4.
Защо
26.03.2021 08:45:43
3
56
Защо нероденото дете не се смята за отнет живот в този случай, а когато става въпрос за абортите го смятат и искаха да ги забраняват ??
3.
Закони
26.03.2021 08:43:22
0
50
Законът трябва да се промени и при наличие на смъртен случаи да няма право от намаляване на присъдата с 1/3 при самопризнание.
То вече стана едно и също дали ще откраднеш или убиеш, все няма да си много години в затвора.
2.
неизвестен
26.03.2021 08:41:18
2
58
Не разбирам...За марихуана по 3-4години а масово за по два отнети живота присьда от 3-4 години май човешкия живот не е от значение все има някакви смекчаващи обстоятелства.
1.
Я
26.03.2021 08:31:08
2
64
Шибани съдии ! А ако жертвите бяха ваши близки ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургасмед“ разкри Отделение по медицинска онкология „Бургасмед“ разкри Отделение по медицинска онкология Специални палиативни грижи са насочени към подобряване на качеството на живот на пациентите с напреднало онкологично заболяване Безмилостен вирус заплашва домашните котенца Безмилостен вирус заплашва домашните котенца Силно заразна и често фатална – панлевкопенията застрашава живота на хиляди домашни любимци Ще се върне преобразена в Капките Ще се върне преобразена в Капките Роксана се тунингова Получи пенсия, която няма да му стигне дори за една вечер в Студентски град Получи пенсия, която няма да му стигне дори за една вечер в Студентски град Сумата е безбожно малка за стандартите му Ще позволявам да ми се катерят по гърба, докато влезем в еврозоната, каза Бойко Борисов Ще позволявам да ми се катерят по гърба, докато влезем в еврозоната, каза Бойко Борисов Ултимативният тон дразни и създава проблем на ГЕРБ, обяви Борисов Ученици и учители заедно даряват кръв в Бургас Ученици и учители заедно даряват кръв в Бургас В акцията са се включили 6 гимназии от Бургас и региона До една година ще санират 1000 блока, обеща зам.-министър До една година ще санират 1000 блока, обеща зам.-министър От местните власти се очаква да уведомят собствениците за промяната, тъй като те трябва да осигурят 20-процентовото съфинансиране Извънредно: Откриха трупа на бургазлията Мартин край Малко Търново Извънредно: Откриха трупа на бургазлията Мартин край Малко Търново Мъжът скочи от 60-метровия мост Битата жена от Ямбол с разтърсващ разказ Битата жена от Ямбол с разтърсващ разказ Тече разследване по скандалния казус Бившата на Доган и дъщеря им заедно в хитов сериал Бившата на Доган и дъщеря им заедно в хитов сериал Любопитна подробност е, че единствената дъщеря на Ахмед Доган всъщност завърши "Журналистика“, но така и не пробва развитие в тази сфера
Всички виждат блясъка, но не знаят за трудния живот на тази звезда Всички виждат блясъка, но не знаят за трудния живот на тази звезда Благодарение на невороятния си характер тя успява да пребори рака на гърдата, за който разбира докато играе в „Огледален свят“ Шокиращи подробности за последните часове на Марадона Шокиращи подробности за последните часове на Марадона Футболният идол на милиони е можел да бъде спасен, смятат лекари Изпусна се за богатия си дърт любовник в Дубай Изпусна се за богатия си дърт любовник в Дубай Тя обаче не разкрива самоличността му Носеха го на ръце, а сега мислят да го уволняват Носеха го на ръце, а сега мислят да го уволняват Гьозтепе обсъжда смяната на Мъри Заслужава ли само 8 години затвор Заслужава ли само 8 години затвор Извергът Чернев е записвал част от изтезанията на видеото, в което се чува как детето умолява да бъде убито, защото не издържа повече болката и ужаса, на е подложено Край с това предаване Край с това предаване Идва "България търси талант" Много силно земетресение в Азия (ВИДЕО) Много силно земетресение в Азия (ВИДЕО) Земята се разтресе в Мианмар С това "Хелс Китчън" удари дъното С това "Хелс Китчън" удари дъното Финансистката Виктория получи изненадващо предложение за брак от дългогодишния си приятел по време на емоционално посещение в техния дом Зеленски вбеси Кремъл, Путин със сензационно предложение Зеленски вбеси Кремъл, Путин със сензационно предложение От Киев сравниха руснаците с динозаври Путин ще умре скоро, убеден е Зеленски Путин ще умре скоро, убеден е Зеленски Оценката на Зеленски за здравето на Путин дойде по време на интервю с журналисти в Париж след среща с френския президент Еманюел Макрон
Димо ГЯУРОВ Димо ГЯУРОВ В България извира от руски шпиони Виц на деня Виц на деня Първи учебен ден. Учителката:
-Ако някой иска да каже нещо, да вдигне ръка.
Петърчо вдига ръка:
-Кажи Петърчо.
-Проверявам как работи системата
Виц на деня Виц на деня -Парите или живота!
-Баце, аз съм женен. Какви пари, какъв живот.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Правилото за успешна връзка е да си имате доверие. Второто правило-трийте съобщенията.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори