×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Covid-19 плъзна в Регионалната библиотека в Бургас, служителите искат КНСБ да плати за PCR тестове


Covid-19 плъзна в Регионалната библиотека в Бургас, служителите искат КНСБ да плати за PCR тестове
Имаме 4 карантинирани колежки и една с доказан Ковид, аз се страхувам да работя в такава среда, казва 60-годишният експерт библиограф Мариана Узунова
13 Ноември 2020, Петък, 16:30 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Всеки месец внасяме членска вноска, редно е синдикатите да отпуснат средства за тестуване, персоналът в Бургас е 20 човека,  смята Мариана Узунова

Covid-19 плъзна в Регионалната библиотека „Пейо Яворов” в Бургас. В колектива на библиотеката, която се намира в сърцето на морския град, работят 20 човека, като четирима вече са под карантина, а един е с доказан коронавирус. За това разказва експертът библиограф Мариана Узунова, която настоява Конфедерация на независимите синдикати в България (КНСБ) да отпусне средства за тестуване на всички служители, работещи в сферата.

Мариана Узунова е на 60 години. Тя е асматик и с автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Веднага след като усетила лек дискомфорт и начални симптоми на коронавируса, по собствено желание решила да си направи PCR тест, който струва 95 лева. Резултатът още не е излязъл, днес Узунова е на работното си място.

„Личният ми лекар също препоръча да си направя тест, но отказа да ми даде направление. Имам някои симптоми като – загуба на вкус и обоняние, лека температура, запушен нос и хрема. Сметнах, че е по-добре да се изследвам. Цената на теста обаче е непосилна за мен, предвид че библиотекарите сме с изключително ниски заплати”, разказва Узунова.

Тя е на мнение, че е редно КНСБ да отпусне финансова подкрепа на служителите към отдел „Култура”, предвид че всеки от тях плаща членски внос всеки месец по 5,40 лв.

„Членувам от 38 години в КНСБ, била съм секретар на СО в продължение на 4 години и вноската ми възлиза на 5,40 лв. всеки месец. За какво плащам толкова години, синдикатът никога не ние помогнал, никога не ни е защитил, знаете - заплатите ни са изключително смешни. Имат ни за хора втора ръка. На 24 май, когато всички учители получиха награди, на нас не ни дадоха нито една стотинка, всички културни работници бяхме отрязани. Редно е синдикатът да започне да помага. Дълго време съм в тази сфера и знам, че фондът има възможност да задели средства, за да подпомогне хората”, каза още Узунова.

Тя е потърсила подкрепа в лицето на Синдикалния лидер в сферата на културата и социалните дейности в Бургас Анета Лечева, но получила отговор, който буквално я попарил. Обяснили й, че няма такава практика да се финансират PCR тестовете на служителите в библиотеките, такъв проблем не е бил разискван досега.

Флагман.бг потърси г-жа Анета Лечева за становище, но се оказа, че е в болничен. 


В категории: Бургас


Денонощните аптеки вече са кът
Денонощните аптеки вече са кът 10/02/2025, Понеделник 17:43 0
Флагман.БГ Снощи българинът е гледал "Ергенът" Снощи българинът е гледал "Ергенът" 10/02/2025, Понеделник 17:36 1
11
Коментара по темата
11.
Коко
14.11.2020 11:44:21
0
2
Не служителите, а един служител - М. Узунова.
10.
Не е така
13.11.2020 22:02:02
0
2
Държавните структури удовлетворяват всяка жалба на самоопределил се от малцинство без да проверяват основателна ли е или не!
Може да се пукнете от изпити и тестове и да сте класирани, но като се жали, че са му "нарушени" правата.
Утре ще отиде някой или някоя в библиотеката и ще поиска някоя книга на момента или ще се оправи с картотеката?
Значи трябва да се оставят другите започнати служебни задачи и да се обслужи на момента като делегат. И след това отново жалба, понеже може и някой от техните да я получава тая заплата.
9.
така е
13.11.2020 19:16:23
0
12
Тая държава удовлетворява исканията на ресторантьорите и полицаите! Другите кучета ги яли !
8.
Абсурд е синдикат да ви плати PSR тестовете
13.11.2020 18:45:11
4
8
Синдикатът да платял PSR тестовете?
А защо великият вожд не въведе безплатно тестване? С правилно планиране щеше да имат пълната картина на заболелите, но на тях явно не им е необходима, защото според накъде духа вятъра могат да си направят угодна статистика
7.
Рагнар
13.11.2020 18:17:59
1
12
Да са живи и здрави жените в едно от любимите места за посещения в Бургас
6.
Rado
13.11.2020 17:24:19
0
4
АсТматик
Невежество, както винаги!
5.
...
13.11.2020 17:05:35
1
3
Димо,
еднакви по размер са им основните заплати.

Аз със симптоми на паротит отидох на преглед и ми изписаха едни пастили и ми казаха "Не е паротит. Връщай се на работа. Не е заразно заболяване."
4.
Общински храненик
13.11.2020 17:03:01
1
14
На нас вичко ни е безплатно- и тестовете и синята зона, даже и осигуровките за пенсия не ни ги удържат от заплатата като на другите будали
3.
А уеееее
13.11.2020 16:55:20
8
11
носете маски ,бе


тъпири

и нема да ривети сетне за пари
2.
...
13.11.2020 16:54:15
2
5
Какви становища търсете вие? Кои сте вие, че търсете становище?

Средата Covid-19 наистина е опасна!
При Covid-09 вратата на кабинета на един началник отдел беше разбивана в предходните 07 или 08. Експерт от женски пол в същата администрация след неграмотни писмени оплаквания започна с юмручна саморазправа до като се добере до длъжност "началник- отдел".
Наистина е опасна подобна среда!
1.
Димо
13.11.2020 16:48:07
2
26
На общинските служители се правят безплатни PCR тестове, доколкото ми е известно, а те са с по-големи заплати. Помогнете на библиотекарките - техните заплати са много ниски!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Психично болен заплашва хора със самурайски меч насред улицата Психично болен заплашва хора със самурайски меч насред улицата Освирепелият скочил и на ченгета Известен адвокат дере нощем паркирани коли в центъра на Бургас. Ще му се размине ли? Известен адвокат дере нощем паркирани коли в центъра на Бургас. Ще му се размине ли? Разкрит е от полицията, но ще има ли "за милиони закони" - ще решат Районната прокуратура и Съдът Караджов: Дронът над летище София е провокация Караджов: Дронът над летище София е провокация В понеделник се проведе среща, на която бяха обсъдени мерките срещу навлизането на чужди обекти над летищата Кефа цена няма: 3 март на СПА гълта над хилядарка Кефа цена няма: 3 март на СПА гълта над хилядарка Броим 240 лева за полет с балон над Белоградчишките скали Инвеститор отсече. Това е големият удар Инвеститор отсече. Това е големият удар В какво трямва да се инвестира сега Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Съдът не даде ход на делото по искане на прокурор Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Десислава Иванчева остава в затвора, съдът не се смили над нея Съдът не даде ход на делото по искане на прокурор Да пречистим тялото и духа: Житният режим на Петър Дънов започва след дни - всичко, което трябва да знаем Да пречистим тялото и духа: Житният режим на Петър Дънов започва след дни - всичко, което трябва да знаем Според учителя Петър Дънов, с появата на житото, е започнала и еволюцията на човека За бойкота на търговските вериги и защо саламът е по-силен от гражданското чувство За бойкота на търговските вериги и защо саламът е по-силен от гражданското чувство Не, че гражданинът не е човек, напротив - той е човек плюс още нещо, но не е базов човек, чиято гледна точка също ще разгледаме тук Къде у нас измериха -13,6 градуса Къде у нас измериха -13,6 градуса От ниските температури малки реки и язовири в региона започнаха да замръзват
Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Системата на театрите колабира! Виц на деня Виц на деня - Брей, че си отслабнала! Каква е тайната?!
- Картофи, лук, чушки, домати, краставици, бамя.
- И само това ли ядеш, а месо?
- Абе какво ти ядене, копах ги!
Виц на деня Виц на деня - Какво работиш?
- Шофьор съм.
- Каква заплата ти дават?
- Седем милиона долара!
- Стига, бе, къде работиш?
- Във "ФОРМУЛА 1"!...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато мъж хване шаран, това е риболов.
Когато жена хване шаран, това е брак!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори