Българите можели да спасят зимния туризъм в коронакризата
СПА курортите в момента били много подходящи за туризъм, посочи вицепремиерът Марияна Николова
Разчитаме българите да подпомогнат и предстоящия зимен сезон, както спасиха летния. Над 900 хил. българи са посетили родното Черноморие, а общият брой на пътувалите из страната е 2,7 млн., като чужденците са 1,1 млн. Това заяви вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова пред БНТ. Тя посочи още, че е имало засилен интерес към Южното Черноморие, както и спа курортите, които и в момента са много подходящи за туризъм.
И допълни, че в условията на пандемията от COVID-19 туристите търсят по-малки места за настаняване, където може да се спазва дистанция и в тази връзка ще оцелее тази част от бизнеса, която прилага по-иновативни практики и проявява гъвкавост. По думите ѝ през предстоящите зимни месеци се очакват и чуждестранни посетители, най-вече от близките балкански страни, които ще дойдат със сухопътен транспорт.
Министър Николова уточни още, че контролът за спазването на мерките в местата за хранене и развлечение е безкомпромисен и регионалните здравни инспекции проверяват непрекъснато курортите, така че да се гарантира сигурността на всички гости. И най-малкото нарушение, няма да бъде толерирано, бе категорична тя.
Относно мерките, които правителството предприема за подпомагане на бизнеса, вицепремиерът обясни, че социалните мерки са на стойност над 2,2 млрд. лв. И допълни, че първоначално бизнесът е имал резерви за прилагането на мярката 60 на 40, но сега вече я възприемат и подкрепят. Вицепремиерът каза още, че 60 на 40 ще бъде удължена до края на годината, като има тенденции да бъде продължена и до 2021 година.
Логиката е запазване на работниците и подкрепа на бизнеса, коментира министърът на туризма. Тя поясни, че винаги може да има недоволни, но правителство полага усилия да подкрепя обществото, защото без икономически мерки няма как да оцелеят нито хората, нито бизнесът.
Ястрбец 1 е 5км дължина но повече от 8 спускания там трудно правиш заради опашката след 10часа сутринта
Средно за, чичаци с кореми 20-23км на ден
Банско пистите са къси, заледени, опашките най дълги с1дума Банско е набутка
Пампорово и Чепеларе е добре натоварвания та не са като Боровец, опашки няма, приятно а Чепеларе е върха дъъълги писти(5,4км), перфектен наклон супер релакс без особени усилия 40км минимум спускания .
- Кого търсите.
- Търся Мими да ходим да караме ски. (И с движения показва суха тренировка).
- А бе що не ходиш да си играеш тенис с топките си. ( И показва суха тренировка).
Лифт карти за 2ма 140лв на ден Ако нямате ски/сноуборд екипировка за 2ма ОЩЕ 2х50лв =100лв на ден
Удрящ черта ТОТАЛ общо за 2ма 380 лв на ДЕН без ХРАНА и без Транспорт
Да сложим храна продукти от магазин закуска - обяд - вечеря (без ресторант) - 50лв на ден за 5дена 250лв
До тук са 2150 лева за5дена и транспорт кола 7литра на100кмили 56литра бензин за 800км отиване връщане до Банско /Боровец - Бургас-150лв
Значи 5дневна СКИ /сноуборд почивка за 2ма без да ходят по ресторанти стискай ки се 2300 ЛЕВА ако имате 2деца за тях трябва да до платите за лифт карти нощувка -+100лв за ски учители значи 3000-3200 ЛЕВА за 5дни за 4ччлено семейство
При средни заплати във Бургас 800лв - 1000лева излиза че 14члено семейство трябва да ПОХАРЧИ 3месечните си спестявания за СКИ почивка във България, но НЕ всички са ГЕРБерасти, държавни служители и калинки от Министерства
Ако Цеко Минев, Цеца Бориславова и Бороспорт НАМАЛЯТ цените на картите с 30 %средно с20 лв МОЖЕ и да дойдат БГ туристи и хотелите от 140лв средна на нощ на 70 лв
НЕ МЕРСИ !!!
Чудя се, как зимния туризъм ще спаси МЕН, ако се наложи?
Ne znam koi kogo iska da spasqvs
Да разясним някои неща.
Голям успех, че Мудис ни повишили кредитния рейтинг с една степен.
За незапознатите, рейтингът на България при трите големи агенции е една или две степени над статут JUNK (боклук) обозначаващ спекулативен и несигурен инвестиционен статут.
Повечето хора едва ли са запознати с факта, че оценките на големите рейтингови агенции отдавна не носят значителна тежест.
Неслучайно Moody’s и S&P платиха глоби за над 2 милиарда долара за подвеждане на инвеститорите чрез завишиване на рейтинги на ипотечни ценни книжа.
Отговорните комисии в САЩ заключиха, че заблуждаващата информация на въпросните кредитни агенции имат основна заслуга за финансовата криза и краха през 2008 г.