Казанджията в Атия се ядоса, че го пращат на търг, изтръгна инсталацията и си тръгна, остави селото без ракия
Не е ясно как е стопанисвал казана досега, но идеята да се яви на търг не му се е понравила
Обиден казанджия е на път да остави созополското село Атия без най-милото на мъжката част – домашната ракия, алармираха притеснени жители на селото.
Наемателят на общинския казан Тодор Бурделов, който го стопанисвал 10-ина години, изтръгнал преди дни цялата инсталация и си тръгнал. Той се ядосал на това, че трябвало да се яви на търг за общинската сграда.
Уредите за варене на спиртни напитки били негови, но ракиджийницата – общинска. Казанджията дълго време я стопанисвал при неясни правила и срещу символичен наем. Изглежда вече е считал за своя и приел много лично желанието да се регулират отношенията му с общината.
Наемът отново щял да остане на възможно най-ниското равнище, но за да има правно основание да използва сградата, бил обявен търг– напълно рутинна процедура, каквато прилага всяка нормална администрация.
Тодор обаче се разгневил като разбрал, че ще отдават казана под наем и за 24 часа изтърбушил цялото помещение, вземайки със себе си всичко, което някога през годините е монтирал в сградата. В момента помещението изглежда като след бомбардировка, казаха наши източници.
Разбил е барбекюто, навеса и другите подобрения, които правили престоя там изключително приятен.
Нов наемател няма, а дори и да се намери, на него ще му трябва поне месец, за да инсталира уредите и да ремонтира щетите от стария стопанин. Много е вероятно тази година в село Атия да няма къде да си сварят ракията.
"Недоувявам защо постъпи по този начин. Разговаряхме с него, поканихме го да участва в търга, обещахме, че ще го оставим да работи при старите условия, докато влезе в сила новия договор, но той не искаше да чуе. Ядоса се и сътвори тези глупости. Да не говорим, че по договор всички подобрения, които е направил, трябва да останат в полза на общината", коментира пред Флагман.бг кметът на Атия Румен Димитров.
Казусът за ракиджийницата влезе и в дневния ред на последното заседание на Общинския съвет в Созопол. Съветникът от СДС Цветан Георгиев попита кмета Тихомир Янакиев какво ще правят в Атия, след като селото е останало без казан.
"Там договорът за наем изтече през август, пуснахме конкурс. В това време старият наемател отиде и разби казана. Защо? Да се яви на конкурса, какво пречи? Отиде разби казана! Аз не мога да разбера какво е това нещо? Изтича договорът, пуска се конкурс за ползване на земята и помещението, а той отиде изкърти всичко и си взе уредите и си замина. Аз не вярвам това да се възстанови от който и да е наемател за една- две седмици. Можеше да се направи анекс, кой да предположи, че ще отиде и ще изкърти всичко", недоумяваше кметът Тихомир Янакиев.
Лошо са постъпили общинарите. Трябва да се коригират. Това е.
Търг за казан означава съвсем друго...
Търг за казан означава съвсем друго...
Ако е Цветелин Георгиев той каза така, защо по ваша инициатива господин кмете затворихте казана. А що се отнася до подобренията, някой знае ли колко кал имаше там, ходеше се с каруци преди години. Тодор канджията изсипа 20 кубика бетон, сградата беше пред разпадане, стабилизира я. Покрива течеше, разцепен беше на две, вижда се на снимката как е оправен няма да тече. Много ви е жал за барбекюто, на кой всъщност му е мъчно за него, на кмета и неговите приятели ли.
Явно искат да го направят партиен дом на събирачки. Спокойно ще си запалят огън и пак ще се изпече мезето. А да отбележа, барбекюто беше от тия преместваемите, които продават по складовете не е било дълготрайна инвестиция както се опитват да я препишат. С кой протокол го вписаха, че го има това барбекю, по време на приемането на обекта или предаването или може би един приятел казал, че там имало барбекю. Мечта им беше да махнат казанджията, махнаха го, евала на новата власт. Аз за вас никой път няма да гласувам, както и всички дето пием ракия.
Информацията поднесена тук е от сорта на "една жена каза"
След такива думи на кмета е нормално човека да си изнесе покъщнината, която сам е донесъл.
Не може кмета да очаква, че като си внесал стол или казан за ракия и друга техника, тя се води за "подобрение". Подобрение е да пребоядисаш, да смениш някоя неработеща крушка и тн. Да оставиш казан по-скъп от сградата не е подобрение, а жива кражба.
Как така уредите били негови, а казана бил общински? Една стая без уреди за варене казан ли е?
Как така хем няма договор, хем трябва подобренията да останат за общината?
В последните години държавата започна ПРЕКАЛЕНО много да се бърка в отношенията на хората от народа и вече става нетърпимо. Само журналистите с робски манталитет не го разбират това. Време е да разберем, че държавата не помага, тя ПРЕЧИ
И музиката да свири,
Чучура да тече,
и цената малко ще се промени... Естестиси
Там е фатката.
Може да е направил, може и да не е направил.
На никому не е бил длъжен да прави подобрения, че са ги получи после наготово някой си.
Точно така се реагира, иначе щеше да е чист секс, без вазелин.
Човекът ако е разбрал,че друг вече е "спечелил" търга добре е направил!