×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нинова с "оригинални" идеи: Да паднат КПП-тата и хората да бъдат пуснати на работа


Нинова с "оригинални" идеи: Да паднат КПП-тата и хората да бъдат пуснати на работа
"Скоро да паднат ограничителните мерки за работа и връщане на работните места", иска Нинова. Не стана обаче ясно какво конкретно има предвид.
05 Май 2020, Вторник, 14:35 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Изпълнителното бюро и парламентарната група на БСП излизат със свои предложения за отпускане на парични помощи за засегнатите от кризата

Лидерът на БСП Корнелия Нинова излезе с любопитни идеи по отношение на мерките, свързани с извънредното положение. Тя и нейни колеги участваха в пресконференция на „Позитано“ 20.

БСП обявиха свои предложения, свързани най-вече с отпускане на финансови помощи за хора и сектори.

След въпрос на „Флагман“ дали имат препоръки за допълнително падане на ограничителните мерки, свързани с коронавируса Covid-19, Нинова отговори: „КПП-тата трябва да се махнат, те показаха своята неефективност. Това е може би най-спешното, което трябва да стане.“

От правителството обаче вече неколкократно анонсираха, че това вероятно ще се случи от утре следобед.

Нинова добави: „И второто, което бихме искали да стане, е по-скоро хората да бъдат пуснати да отидат на работа. Просто трябва да заработят фирмите, икономиката и хората да се върнат на работните си места, защото всеки ден без доходи виждате до какви социологически данни води – над 25% казват вече, че са почувствали тежко върху доходите си кризата, други 25% очакват да им се влоши състоянието още повече. Така че скоро да паднат ограничителните мерки за работа и връщане на работните места.“

Не стана ясно какво се има предвид под „хората да бъдат пуснати да отидат на работа“. Конкретни забрани за ходене на работа в момента няма. Нинова вероятно има предвид ограниченията за някои бизнеси и сектори, но тя не даде конкретни разяснения кои има предвид. 

Във връзка с промените, които се очаква да се гласуват в парламента по отношение на извънредното положение, днес Изпълнителното бюро на БСП и ръководството на парламентарната група също обсъдили техен план и предложения за мерки, които ще внесат за разглеждане в следващите дни. 

Поставили си три цели.

Едните са ориентирани към най-засегнатите хора, останали извън обхвата за помощ. На второ място - държавна подкрепа за онези сектори от икономиката, които могат да гарантират увеличаване на брутния вътрешен продукт и развитие на икономиката. И на трето - повишаване на потреблението като друг основен стълб за икономически растеж. 

Предлага се държавата да отпусне по една минимална работна заплата и осигуровки за хора, които са останали без работа и които не са обхванати от бюрата по труда, както и за излезли в неплатен отпуск. Това щяло да струва по 725 лв. на човек. 

БСП се съсредоточили върху три сектора, които следва да се подпомогнат - туризмът, строителството и земеделието. 

30 млн. лв. помощ за дребни земеделски производители в посока стимулиране на производство, предлагат от соцпартията. 

Според БСП, държавата трябва да се намеси и в изкупуване на продукцията чрез шестте си борси. 

ВиК-секторът следва да е приоритетен по отношение на подпомагане на строителството, смятат от соцформацията. 

БСП предлагат да се диференцира ДДС на 9% за храни и лекарства. Според тях това ще помогне и на туризма. 

Друга идея е да се подкрепят и общините, които понесли тежко кризата. 400 млн. лв. допълнително (т.е. още 10%) следва да отпусне държавата в тази посока, са изчислили от БСП. 

Както информира и зам.-председателят на БСП Кирил Добрев, те предлагат да се създаде временна парламентарна комисия за контрол на харченето на средства от страна на държавата във връзка с кризата с Covid-19.

Комисията трябва да се оглавява от опозицията, обяви Корнелия Нинова. 

След въпрос на "Флагман" - има ли за тях значение коя партия от опозицията би оглавила временния парламентарен орган и кои са опозиция в това Народно събрание, Нинова отговори: "Мисля, че годините на работа на това Народно събрание доказаха кой е опозиция и че това е БСП. В различни варианти и по ключови решения сме виждали, че правителството се подкрепя от много плаващи мнозинства - и от "Воля", които уж се бяха обявили за опозиция, в някои моменти и от ДПС. Мисля, че е ясно кой е опозицията в този парламент."

Лидерката на БСП добави: "Освен това е демократична европейска практика във всички такива случаи, ако се загледате в демокрациите в Европа - контролът и председателството на такива комисии се дава на опозиционната партия". 

Корнелия Нинова обясни, че БСП биха подкрепили някои от новите мерки, които се предлагат от управляващите във връзка с кризата, защото те звучали разумно. 

От соцформацията чакали с нетърпение да им се каже кога ще падне забраната за събиране на повече хора на едно място. Причината е, че следва да се проведат над 140 местни партийни конференции по повод изборната кампания в БСП. 

Едва след като се разреши тези конференции да се случат, ще може да продължи подготовката за избор на лидер на партията. 




Флагман.БГ Плати огромна сметка Плати огромна сметка 17/04/2025, Четвъртък 20:33 0
Голям трилър в "Ергенът"
Голям трилър в "Ергенът" 17/04/2025, Четвъртък 20:20 0
Направи гръмко признание
Направи гръмко признание 17/04/2025, Четвъртък 20:03 1
Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
Каза тежката си дума
Каза тежката си дума 17/04/2025, Четвъртък 19:24 0
Флагман.БГ Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 18:33 1
Унгария забрани гей парадите
Унгария забрани гей парадите 17/04/2025, Четвъртък 17:35 1
4
Коментара по темата
4.
00
05.05.2020 18:54:01
0
0
това го предлага тя, СМЯХ
та те от ГЕРБ казаха още преди 3 дена, че ще го направят - таз обаче наистина се надява на тези които забравят бързо
3.
Mухахаха
05.05.2020 15:52:17
6
3
Какво друго може да измисли кака Корнела, като се приемаха законопроектите за пенсии, енергетика, данъци, правосъдие, комунягите ги нямаше никакви в парламента, сега вече много загрижени за Кпп-тата :) Хахахаха смешници. Радев скоро няма ли да пусне клип как се върти на лоста, той и без това за друго не става :))))))
2.
eheeee
05.05.2020 15:44:58
6
7
махнете всички безумия които ограничават свободата на хората ,не сме бебета да ни пазете
1.
Лисицов-че мило
05.05.2020 15:22:27
5
6
Тя тая кака от доста време говори за КПП - тата бре. Ти кво, глух и сляп ли си или такива са ви служебните опорки
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Направи гръмко признание Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказа да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални  Каза тежката си дума Каза тежката си дума Олимпийският и европейски шампион Магомед Рамазанов счита, че ще се разбере с федерацията по борба, иска дългосрочно да помага на България и като треньор Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Разтърсващ случай: Задържаха 13-годишен за... Много неприятна ситуация в България Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... Родният спорт се тресе: Отсякоха, че Гриша Ганчев е... От централата по борба са категорични, че Ганчев е в миналото й като фактор! Той обаче е финансов благодетел на ЦСКА, а "армейците" при мъжете в борбата май са най-силният клуб в страната изобщо За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие За Гергьовден кметът Иван Алексиев обявява 2 почивни дни за учениците от Поморие Така децата ще почиват от 1 до 6 май включително Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година Кои улици ще се ремонтират в ЦГЧ на Бургас и ж.к."Възраждане" през тази година След мащабната работа през последните години в ж.к. „Възраждане“ и Централната градска част, обновяването на ключови улици продължава с пълна сила Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Синоптик: Най-слънчевото време по Великден ще е по Черноморието Следващата седмица валежите ще са интензивни, с гръмотевици Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Повдигнаха обвинение на Киряк Иванов за касапницата в Кошарица Той и тийнейджърът, които били на гости вчера в дома на убития Атанас, са имали предходен конфликт с него
Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността Жена избяга гола от истински ад  - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Жена избяга гола от истински ад - изнасилвана 5 дни от нелегален мигрант Тунизиец без документи е арестуван за бруталното сексуално насилие Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Жители на Бургас ще имат възможност да поставят важни въпроси пред депутата Андрей Рунчев Приемният ден ще се състои на 23 април 2025 г. (сряда) от 16:00 до 18:00 ч. ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти ЕС публикува списък на "безопасни страни" за връщане на мигранти Въпреки спада с 38% на незаконните влизания на мигранти в ЕС миналата година до най-ниското ниво от 2021 г. насам, имиграцията остава изключително чувствителен въпрос сред 27-те държави-членки на блока Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Върховният съд на UK: Транссексуалните не са жени! Дори да имат сертификат, няма да бъдат признати като дами Какво крие тази кифла от Ергенът Какво крие тази кифла от Ергенът Имала е връзка с милионер и 4 пластични операции
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори