×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В четвъртък ще бъде спряно движението по Дунав мост при Русе
  • Откриха изчезнал човек в Рила планина след мащабна акция с дронове и шейни
  • Бюджетът за 2025 година е обнародван в „Държавен вестник“
  • Александър Лукашенко встъпва в длъжност за седми мандат като президент на Беларус
  • Пореден ден на протести в Турция заради ареста на Имамоглу
  • Празнуваме Благовещение - ето кой има имен ден
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Щабът в Бургас към живеещите в чужбина: Не се прибирайте по празниците, застрашавате близките си!


Щабът в Бургас към живеещите в чужбина: Не се прибирайте по празниците, застрашавате близките си!
По последни данни 663 са под карантина в областта, от които 295 в Бургас
25 Април 2020, Събота, 15:29 ч.
Автор: Флагман.БГ

13 са настанените пациенти с коронавирус в УМБАЛ-Бургас, един е в тежко състояние

Общинският кризисен щаб призовава всички бургазлии, живеещи в чужбина, особено в рискови държави, да се въздържат от прибиране у дома, предвид предстоящите празници 1 май, Гергьовден и 24 май, тъй като така застрашават здравето на най-близките си и на околните. 

Както Флагман.бг съобщи, четири са новорегистрираните случаи на заразени в област Бургас. Това е семейство от Бургас - две жени на 53 и 48 години (сестри), баща им на 77 и синът на едната - на 34 години. Касае се за трайно живеещи в Италия майка и син (53 г. и 34 г.), решили да прекарат празниците със семейството си в България. Придвижвали са се с личен автомобил. Влезли са в България на Цветница през гр. Видин, пристигнали са в Бургас за празника във фамилната си къща в бургаски квартал. 

По информация на РЗИ, положителни проби са дали още 77-годишният мъж и 48-годишната жена, които живеят на същия адрес. Направили са си тестове в частна лаборатория. Вчера двете жени са били настанени в Инфекциозното отделение на УМБАЛ. Така пациентите там стават 13. Общото състояние на настанените засега е добро, с изключение на един от тях, който е на терапия с кислород, но не е интубиран. 

663 са под карантина в областта, от които 295 в Бургас.


В категории: Бургас


10
Коментара
Зверство смрази морски град
Зверство смрази морски град 25/03/2025, Вторник 22:00 1
Получи огромно признание
Получи огромно признание 25/03/2025, Вторник 21:18 0
Флагман.БГ Събра погледите на 57 години Събра погледите на 57 години 25/03/2025, Вторник 20:48 2
Вързаха й тенекия
Вързаха й тенекия 25/03/2025, Вторник 20:24 0
Флагман.БГ Не си поплюва Не си поплюва 25/03/2025, Вторник 19:49 4
Флагман.БГ Направи голям фурор в "Стани богат" Направи голям фурор в "Стани богат" 25/03/2025, Вторник 19:33 0
Ще е булка
Ще е булка 25/03/2025, Вторник 19:24 0
Пак показа класа
Пак показа класа 25/03/2025, Вторник 19:21 0
10
Коментара по темата
10.
gugi
26.04.2020 00:35:49
0
2
никакви пари не вадят навън чувал че българските роби в чужбина се принуждавали да правят и "бибитки" на дъртаци за да изкарат някое евро и вържат месечния бюджет :)))))
9.
€€€ до 8
26.04.2020 00:29:19
1
0
Наистина е ДАРБА да напишеш цял роман и да не кажеш НИЩО!!!! Българите работещи в ЕС имат абсолютно равнопоставени права със всички работещи в съответната държава! Естествено говоря за тези, които са с официален трудов договор! За работещите на черно ситуацията е идентична и с тези които работят на черно и в България!! Ти ако отидеш без здравна осигуровка за лечение в България, някой ще те лекува ли??? В града, в който живея и извършвам дейност в Германия бяхме 11 души българи през 1999 година. Сега са малко над 800!! Предполагам, че и ти не вярваш в глупостите, които си написал!!
8.
Хитлер
25.04.2020 23:30:15
0
3
Връщат се, защото там няма да им обърнат никакво внимание, ако се наложи да влязат в болница. Как си представяте в положението, в което се намират примерно Италия, Англия, Испания или САЩ, отива българин и си показва българската лична карта и, че има нужда от лечение. Ще го изритат като долно куче или в най-добрия случай ще се направят на глухи. 99%процента от българите в странство са никои там и никой не го интересува за тях, те са там, за да работят работа, която никой друг не би вършил и за без пари спрямо техните стандарти. Някои ще кажат, да ама аз взимам много повече пари отколкото в България? Еми взимай ги, ама си никой, затворен в някоя стая под наем, пътуваш и се връщаш от работа за общо 2 до 4 часа. Като си платиш наема и другите разходи ти остават некви кинти, ни ако останеш без работа за 1 месец и си на улицата. Не дай си боже да се разболееш цял живот ще изплащаш здравната си осигуровка. В щатите лечението струва над 50 хиляди долара, които рано или късно човек ще трябва да връща, подобно е и положението в западна Европа.
7.
Фикуса
25.04.2020 22:33:56
2
2
Да се прибера обратно в кочината?!!! Вие ташак ли си правите?!! Даже искам да затворите всички граници и да не пускате повече цървулковци в Европа!!
6.
Ха Ха
25.04.2020 22:27:39
0
1
То май не останаха българи които да не са се прибрали, има още 5,6 декара гъби и после почват доматите!
5.
*********
25.04.2020 22:15:30
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
а добър ден
25.04.2020 19:15:19
2
12
Сетихте са. Нито влизането е забранено, нито се настаняват пристигналите в места за изтърпяване на задължителната карантина, нито се затварят църкви като в Германия и Италия, нито се спират стотиците хиляди през КПП. Не се взема нито едно непопулярно решение, а само популистки.
3.
Георги Каската
25.04.2020 17:44:01
34
5
каква е гаранцията че като се прибират нама да се заразят в милата ни татковина Булгаристан като семейството се прибира ли преди Цветница и са минали 20 дена от тогава
2.
Георги Каската
25.04.2020 17:43:01
35
4
каква е гаранцията че като се прибират нама да се заразят в милата ни татковина Булгаристан като семейството се прибира ли преди Цветница и са минали 20 дена от тогава
1.
бургазлийка
25.04.2020 17:19:52
32
19
Абе, важното е да се съберат и да се напразнуват хората. А колко ще заразят и колко от тях ще умрат няма значение.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почернена майка с разтърсваща изповед! Синът й Димитър скачаше под коли в София преди да "полети" фатално Почернена майка с разтърсваща изповед! Синът й Димитър скачаше под коли в София преди да "полети" фатално Можеше ли да бъде спасен млад човешки живот? Зверство смрази морски град Зверство смрази морски град Убиха с пушка кърмеща майка куче Възстановяват ПГ на МЕЧ, но готвят нов удар по Радостин Василев Възстановяват ПГ на МЕЧ, но готвят нов удар по Радостин Василев С това мутренско поведение той не може да е заместник-председател на парламента, заяви Драгомир Стойнев от БСП, но не каза дали ще го свалят от поста Ще има ли задължителна матура по математика? Министър Вълчев заговори и за пълна забрана на телефоните Ще има ли задължителна матура по математика? Министър Вълчев заговори и за пълна забрана на телефоните  Учителите губят 5 минути да съберат телефоните след междучасията и затова е нужна промяната, каза той Не си поплюва Не си поплюва Фънки с негативни думи за Лили Иванова Направи голям фурор в "Стани богат" Направи голям фурор в "Стани богат" Млад мъж отвори въпрос за 20 000 лева Каза за Рачков Каза за Рачков Веско Маринов направи комплимент на комика Виц за националите изби рибата: Влизат момчетата в известен магазин и... Виц за националите изби рибата: Влизат момчетата в известен магазин и... Шегата почти звучи като реалност Животът му бе изпълнен с драматични обрати Животът му бе изпълнен с драматични обрати В последното си интервю той споделя, че е видял самата смърт - била като грозна жена  Бургаски стоматолог задържа здравни книжки и отчита съмнително лечение Бургаски стоматолог задържа здравни книжки и отчита съмнително лечение Пациентка твърди, че лечението, вписано в книжката ѝ, никога не е било извършено. От РЗОК започват проверка
Тръмп се хвали с напредък за мира в Украйна, но сделката за АЕЦ „Запорожие“ пропада Тръмп се хвали с напредък за мира в Украйна, но сделката за АЕЦ „Запорожие“ пропада  От Кремъл са категорични, че АЕЦ „Запорожие“ е руска и прехвърлянето й на друга страна е невъзможно  Знаменит тенисист с култово последно желание Знаменит тенисист с култово последно желание Агилера поиска студена бира Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Желание за стриптийз в „Ергенът“, но Мартин отказа Това е гадно, каза той, след като Анна-Мария го би в игра и това й даде право да поиска нещо от него Получи огромно признание Получи огромно признание Мъри и Гьозтепе мобилизират френетична фенска маса Вързаха й тенекия Вързаха й тенекия Дрю е чаровна и богата, но не сполучи с определен мъж Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Река с крокодили ще е домакин на знаменито състезание? Ето какво планират Ще е булка Ще е булка Леердам каза "да" на Пол Пак показа класа Пак показа класа Григор е 1/4-финалист в Маями, турнирът е за 1000 точки при трофей Край на войната в Черно море! САЩ, Русия и Украйна се споразумяха, но... има нюанси Край на войната в Черно море! САЩ, Русия и Украйна се споразумяха, но... има нюанси От Кремъл обявиха, че ако няма отмяна на санкциите срещу банковия и хранителния сектор, няма да бъде прекратен огъня Беше на върха на славата, а сега е в затвора Беше на върха на славата, а сега е в затвора Робиньо е зад решетките
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня - Кога ще е готова поръчката ни?
- Не знам точно.
- Кажете грубо.
- Не знам, да ти е*а майката!
Виц на деня Виц на деня - Ленче, отивам до кръчмата, облечи си балтоня.
- И мен ли ще вземеш?
- Не ма, спирам печката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Чисто технически, смартфонът е вградената черна кутия на живота ви.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори