×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес отбелязваме Велика сряда от Страстната седмица или Седмицата на страданията
  • Премиерът на Косово Албин Курти подаде оставка
  • 16 април 1925 г. 100 години от кървавия атентат в църквата „Света Неделя”
  • Зеленски предупреди САЩ: Не правете недопустими отстъпки на наши земи
  • Подпалвачът на дома на губернатора на Пенсилвания имал психични проблеми
  • Опозицията на Острова: САЩ са ни много по-важни, няма смисъл да флиртуваме с Брюксел
  • Вторият вот на недоверие срещу правителството влиза за обсъждане в парламента
  • Джорджа Мелони ще навива Тръмп за „Общ пазар“ на ЕС и САЩ
  • Тръмп подписа указ за намаляване на цените на лекарствата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Журналисти, институции и политици остро осъдиха побоя над Слави Ангелов: Това е акт срещу националната сигурност!


Журналисти, институции и политици остро осъдиха побоя над Слави Ангелов: Това е акт срещу националната сигурност!
Главният прокурор лично следи случая. Той определи нападението над Слави Ангелов (на снимката) като посегателство срещу държавността в този момент.
Тема в развитие
виж още
скрий
18 Март 2020, Сряда, 14:35 ч.
Автор: Флагман.бг

Екипът на Флагман.бг се присъединява към призивите за незабавно залавяне на извършителите и за разкриването на мракобесниците, които поръчаха това брутално нападение над наш колега

Късно снощи разследващият журналист и главен редактор на в. "168 часа" - Слави Ангелов, беше нападнат на улицата пред дома си. Нападателите са били двама души с маски, а трети е заснел побоя. Журналистът е настанен в болница "Царица Йоана" в стабилно състояние, с наранявания по главата и счупен крак. Днес ще му бъдат снети показания, разследващите работят усилено за разкриване на извършителите.

След жестокото посегателство не закъсняха и реакциите на колегите на Слави Ангелов, институциите и политическите партии.

Главният прокурор лично следи случая. Той определи нападението над журналиста като посегателство срещу държавността в този момент.

Половин денонощие след нападението - версията за грабеж дори не стои под въпрос. "Основната версия, по която работим е, че е дадена поръчка във връзка с някоя от дейностите, която той е извършвал като журналист", заяви главният секретар на МВР Ивайло Иванов. 

Колегите на Слави Ангелов са убедени в това. За тях остава въпросът кои материали са причина журналистът да бъде нападнат. Кои са извършителите - още не се знае. Знае се само, че нападателите са двама, а трети човек е снимал с телефон. По време на побоя обаче са снимали и видеокамерите на улицата. Именно на тях ще разчитат разследващите.

Асоциацията на европейските журналисти в България настоява разследването да открие не само конкретните изпълнители, а и поръчителите. С общо писмо до Слави Ангелов пък колегите му пожелаха кураж и не скриха гнева си.

А факултетът, подготвящ бъдещите журналисти, пожела това да е последният случай, в който свободното слово е наказано.

Ръководството на БНТ също осъди остро побоя над главния редактор на в.“168 часа“ Слави Ангелов. Генералният директор на БНТ Емил Кошлуков заяви, че в дни като тези на извънредно положение журналистите са на първа линия, за да информират и да осигуряват точна информация за обществото. Затова репресията и насилието върху тях е заплаха за националната сигурност. Той призова МВР и Прокуратурата да открият бързо извършителите и да помагат на журналистите да вършат своята отговорна работа.

Не закъсняха и декларациите от политически партии, които също остро разкритикуваха нападението над колегата Слави Ангелов.

Още снощи реагираха от ВМРО, които изпратиха декларация по повод побоя. „С разочарование и тъга разбираме, че водещият български журналист Слави Ангелов е бил нападнат и пребит пред дома си в София. Това е недопустимо! Едно от острите пера в българската журналистика, човекът, който следеше от първа линия делото срещу българските медици в Либия, човек направил десетки разследвания в защита на българските граждани, тази вечер е бил пребит пред дома си. Няма логика и смисъл в това! Човекът, борещ се за правата на хората, днес стана жертва по неясни причини. Ние от ВМРО категорично осъждаме този акт на насилие и ще настояваме за повече сигурност и права на журналистите в България“, пише в обръщението на патриотите.

От БСП настояха разследващите бързо да установят кой и защо посегна на Слави Ангелов. Журналистът и депутат от червените Александър Симов обяви, че това е нова черна точка за трагичното състояние на медийната среда у нас. Според него България се е превърнала в държавата на похитените журналисти и пленените медии. Симов беше категоричен, че БСП ще настоява за отговори и бързо разкриване на извършителите и ще иска гаранции, че журналистите няма да бъдат обект на нападения, нито ще има системни посегателства срещу хората, упражняващи тази професия.

Не закъсня и реакцията на СДС, които са категорични, че нападението над Слави Ангелов е предизвикателство към демократичните устои на обществото ни и свободата на словото. „Изразяваме дълбокото си възмущение от нападението над главния редактор на „168 часа“ Слави Ангелов. Осъждаме всяко посегателство върху личността, но когато става въпрос за журналист и е проявена такава жестокост, приемаме това като предизвикателство към демократичните устои на обществото ни и свободата на словото. Железните пръти в ръцете на престъпниците са не просто опит за заглушаване на нечий глас, а сигнал към всички останали медии – внимавайте, защото следващите може да сте Вие“, посочват от партията.

Председателят на парламентарната Комисия по културата и медиите Вежди Рашидов пожела бързо възстановяване на Слави Ангелов. „Осъждам категорично бруталното нападение над журналиста Слави Ангелов, това посегателство е недопустимо, този акт на насилие е стряскащ и дълбоко възмутителен. Властите категорично трябва да пресекат тази форма на „раздаване на присъди“. Никой няма право да посяга над когото и да е, а най-малкото над журналист, който си върши работата. Този процес на „правораздаване“ е пагубен и не може да бъде бъдещето на българската държава“, пише в позицията на Вежди Рашидов.

Екипът на Флагман.бг се присъединява към призивите за незабавно залавяне на извършителите и за разкриването на мракобесниците, които поръчаха това брутално нападение над наш колега. Посегателството срещу журналист в период на извънредно положение, когато обществото разчита на нас, за да получи обективна и навременна информация за кризата, е акт срещу националната сигурност и не може да остане безнаказано. Вярваме, че МВР и Прокуратурата ще си свършат бързо работата, ще разкрият истината за нападението и ще накажат престъпниците.

В този труден момент изразяваме пълната си подкрепа към колегата Слави Ангелов и неговото семейство.


В категории: Животът


Флагман.БГ Почина голям бизнесмен Почина голям бизнесмен 16/04/2025, Сряда 08:30 0
Флагман.БГ Какво ще е времето в България Какво ще е времето в България 16/04/2025, Сряда 07:48 0
Флагман.БГ Байдън разкритикува остро Тръмп Байдън разкритикува остро Тръмп 16/04/2025, Сряда 07:00 2
Иска да се пенсионира
Иска да се пенсионира 15/04/2025, Вторник 21:33 1
5
Коментара по темата
5.
*********
18.03.2020 18:32:01
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Коко
18.03.2020 17:31:47
0
3
Този е от малкото истински журналисти затова е тихо и всичко минава с по няколко реда тук там ,аз несъм чул до сега за бит журналист от вестник на пеевски или медия от кръга герб.можеби флагман ще излязат от кръга и ще окичат протестни плакати пред съда и полицията
3.
Да ви сера в кафявите устенца
18.03.2020 16:15:50
0
6
Изчакахте до последно вчера да видите какви ще са реакциите , а сега сте много съпричастни....какви мърши жалки сте не е истина .
2.
*********
18.03.2020 15:25:39
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
Ха ха
18.03.2020 14:52:56
2
14
Мишки с маски.....без достойнство тези и куршуми в главата не заслужават...Лисичков къде си...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Осъждан карнобатлия се запаси с дрога, полицията го спипа (СНИМКИ) Осъждан карнобатлия се запаси с дрога, полицията го спипа (СНИМКИ) Проведе се съвместна специализирана операция Радостин Василев с коментар за вота на недоверие Радостин Василев с коментар за вота на недоверие Ето какво коментира лидерът на МЕЧ Над 360 нови фиданки са засадени в Поморие Над 360 нови фиданки са засадени в Поморие Кметът Иван Алексиев стартира кампания за по-красив и зелен град Мъж наруши ограничителна заповед и запали колата на бившата си любима (ВИДЕО) Мъж наруши ограничителна заповед и запали колата на бившата си любима (ВИДЕО) Екшън във Врачанско Депутатите ще обсъждат вота на недоверие (НА ЖИВО) Депутатите ще обсъждат вота на недоверие (НА ЖИВО) Казусът с ДПС-ДПС е много интересен Какво ще е времето в България Какво ще е времето в България Затопляне в сравнение с последните дни Сигнал до Флагман: Жена е възмутена от таксиметрова фирма Сигнал до Флагман: Жена е възмутена от таксиметрова фирма Дамата твърди, че е жертва на тенденциозно отношение Почина българин, направил революция с подкастите Почина българин, направил революция с подкастите Владимир Петков - Каладан е един от хората с най-голям принос за развитието на подкаст-сферата и интереса към този формат в България през последните години Бюджет 2025: Бургас залага на стабилност, инвестиции и сигурност Бюджет 2025: Бургас залага на стабилност, инвестиции и сигурност Капиталовата програма включва над 100 проекта, приоритет – инфраструктура и видеонаблюдение Кабинетът „Желязков“ е вече правителство на малцинството, но остава на власт Кабинетът „Желязков“ е вече правителство на малцинството, но остава на власт ГЕРБ, БСП и ИТН призоваха другите партии в парламента за подкрепа, за да стане България част от еврозоната
Почина голям бизнесмен Почина голям бизнесмен Отиде си финансистът от Дания Майкъл Халбай Байдън разкритикува остро Тръмп Байдън разкритикува остро Тръмп "Не са минали и 100 управленски дни, а тази нова администрация нанесе толкова щети", каза бившият държавен глава на САЩ Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Дългогодишен брак се разпадна, защото жена сподели, че... Деликатна ситуация в САЩ Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Спират грантове за България, Рубио реже $1,7 млн. от програмата за медийна грамотност Решението на Държавния департамент засяга и различни проекти, а сред потърпевшите е и Американският университет в Благоевград Съседи със страхотен рекорд Съседи със страхотен рекорд Партизан Белград с невероятен хеттрик, феновете на "гробарите" обичат много клуба и баскетбола Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Един от най-силните хора в САЩ с тежки думи за Зеленски Ванс с остър коментар Мигрант накълца лицето на полицай в Катания Мигрант накълца лицето на полицай в Катания Нападателят е неутрализирън с тейзър Тръмп поряза Харвард с $2,2 милиарда - защо това може да излекува Америка Тръмп поряза Харвард с $2,2 милиарда - защо това може да излекува Америка Големите университети в САЩ отдавна се превърнаха в гнезда за идеологически терор Появи се инкогнито на интересно място Появи се инкогнито на интересно място 43-годишната принцесата на Уелс, която е съвместен председател на скаутите, се срещна с главния скаут Дуейн Фийлдс близо до брега на езерото Уиндърмиър Важен ден очаква всички зодии Важен ден очаква всички зодии Това е хороскопът за днес от астролога Петя Георгиева
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня - Отче, може ли красива жена да не изневерява?
- Може синко, може, ама язък за жената!
Виц на деня Виц на деня Шеф на ресторант към госта:
- Нашият ресторант е от категория лукс! Сметката на клиентите се носи от кардиолог!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след тежък запой на сутринта се събудиш, погледнеш се в огледалото и не се видиш, не се притеснявай - просто си станал неотразим
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори