Седми случай на коронавирус у нас, 62-годишна лекарка е заразена
Пациентката не е в тежко състояние
Седми случай на коронавирус у нас. Това потвърди началникът на кризисния щаб генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски по време на редовния брифинг на Националния оперативен щаб. Пациентката е 62-годишна жена, която не е контактувала с никого в България.
Става въпрос за лекарка, която е била на работното си място последно на 22 февруари. Оттогава допреди няколко дни тя е била в чужбина по служебни ангажименти, посетила е Англия и Испания.
За щастие пациентката не е в тежко състояние и е постъпила в инфекциозната клиника на ВМА, като нейната проба за коронавирус е положителна, поясни още ген. Мутафчийски.
Припомняме, че коронавирусът у нас взе първата си жертва, почина 66-годишната пациентка, която бе настанена в Пирогов. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Проблемът е в това, че като станат много случаите, няма да има достатъчно обдишватели в болниците, нито лекари да работят. Ще се решава на място кой да живее и кой да умре. Младите които в момента са много ербап у фейса, щото данните за заразата не са рискови за тях, ще реват театрално на погребенията на родителите си. Много прост народ.
Нормално е диктаторът, пък било то и тиква, да се заобиколи с мижитурки - калинки и тиквички... в целия ес е така, с малки изключения.
Факт.
Изписват ударно лекарства,
пращат ги на екзотични екскурзии.
Лекари изписват ударно лекарства на конкретни фармацевтични фирми, за да пътуват безплатно на екзотични екскурзии. За всяка дестинация е необходимо те да съберат определен брой изписани опаковки от даден медикамент. Това са предимно лекарства за сърдечносъдови заболявания, като хипертония, и диабет, които се отпускат безплатно или частично от Националната здравноосигурителна каса. . Предоставени са конкретни оферти, предложени на лекари .
Обикновено става въпрос за по-скъпи медикаменти, за които НЗОК трябва да плати повече, а в някои случаи има и разлика, която е за сметка на пациента.
Пред НЕОБАЛКАНИКА (МС ФАРМА)отчитането е с копието от рецептата
за изписаното реимбурсирано лекарство или от компютъра на доктора, където това също се нанася.
За екскурзия до Мексико и Сингапур например лекар трябва да продаде 5000 опаковки от определено лекарство. Гвоздеят в туристическата програма обаче е полуостров Камчатка, за където българи все още пътуват твърде малко. Тази дестинация сега е много модна както в Русия, така и сред европейците, и е много скъпа. За нея лекарят трябва да изпише 6000 опаковки. Толкова трябва да изтъргува и ако иска да пътува на аванта до Исландия и Гренландия. За да се разходи до Западното крайбрежие на САЩ обаче, трябва да се озори да осигури продажбите на 7500 опаковки. Пътуването за сметка на фирмата за Санкт Петербург и Дубай съответно „струва“ 3000 и 2500 изписани опаковки. 3000 пък осигуряват на запалените скиори ски и спа в Алпите. С по 1400 и 1000 продажби почивката е осигурена в Халкидики или Анталия - по избор на доктора, или круиз по Дунава. Лекарите, които не са ударници в продажбите, но могат да докарат 650, 800 или 850 продажби, си осигуряват съответно пътуване в Хърватия, шопинг тур (така е записано в офертата - б.р.) до Загреб, Венеция и Милано и разглеждане на баварските замъци.
Предложените оферти са за 2015 година.
Да се променя медикамент, за да се отиде на екскурзия, е изключително неморално, п
но още има почтени лекари, които не се хващат на уловките на Доларес Арсенова и мафиотската и фармацевтична фирма.