×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте историята на 27-годишната София от Бургас, която замени морската вода с вечния сняг в Лапландия


Вижте историята на 27-годишната София от Бургас, която замени морската вода с вечния сняг в Лапландия
София скоро ще се върне у нас, за да се порадва на горещото време в Слънчев бряг
22 Февруари 2020, Събота, 19:37 ч.
Автор: Флагман.бг

Бургазлийката живее там, където е вечна Коледа

Цяла година да е Коледа - това може би е мечта освен на всички деца и на всички скиори, и на тези, които имат приключенски и романтичен дух! За духа на Коледа спомага обстановката в най-северната част на Европа. Там още има лампички навсякъде, разказва София Стоева пред Бтв.

„Коледната елха в центъра на града е още украсена и аз смятам, че така трябва да е, защото Лапландия е точно това!“, казва тя.

София е на 27 години. Страстта в живота й е да кара туристите да обикват мястото, на което са отишли. Така е правила дълго на българското Черноморие. Тази година решава да замени водата със снега – отива в курортния град Леви, където освен всичко необичайно има и 43 ски писти. Взимат я не просто като аниматор, а на по-висок пост, да организира всички туристически групи.

„И кацам, виждам сняг. Аз си тръгвам от Бургас, към 18 градуса беше там и кацам на минус 23. Днес е най-студеният ден, откакто съм тук. Когато пристигнах на 10 ноември беше минус 23. Оттогава не е било толкова студено, а днес се събудих на -28 сутринта, после стана -29. И за рамките на 10 минути, в които ми се наложи да вървя до един от хотелите, миглите ми бяха замръзнали, бях се покрила, само очите ми бяха навън. Миглите ми бяха измръзнали“, споделя София.

„Задължително трябва термо бельо и колкото се може с повече дрехи опаковани. С поне три пуловера отгоре, един чифт чорапи, защото се оказа, че колкото повече чорапи слагаш, толкова по-студено е“, добавя тя.

А придвижването става по необичаен начин: „Ако е адски студено, колата не може да запали, обикновено повечето местни имат елени и хващат шейната и с елена, няма как! Елени има повече отколкото хора тук в Лапландия! Месото, което най-много се яде, също е елен! Те са им домашните любимци! Лапландия е магия! Не само заради Дядо Коледа, елените и снега, но и заради северното сияние, което е неописуемо красиво!“

На 20-ия си ден вижда за първи път Северното сияние: „Емоцията е неописуема! Тук разполагаме с мобилно приложение и то изпраща известие „В следващия час можете да видите Северното сияние“. И това мобилно приложение показва доколко можеш да го видиш от 1 до 5“.

В момента вижда слънцето за по 2-3 часа на ден, а от края на ноември до края на декември животът е протичал при почти абсолютен мрак.

Какво ли е обаче да живееш на място, което е като декор на коледен филм? „Елфите, по принцип, са навсякъде. Те са наети на работа тук. Даже предната седмица пак видях един елф, което вече ми е странно да ги виждам по това време на годината. Те се грижат за настроението на гостите. Да речем разхожда се семейство, елфът ще хване детето, ще отидат да се пързалят с шейни. Ще правят пакости, след това може да пекат курабийки…“, разказва младата бургазлийка.

А сред приятелите в Лапландия можеш да назовеш дори и Дядо Коледа. „С него работихме заедно ноември месец, големи приятели сме вече! И ме чака догодина, сега е на почивка! Каза, че отива сега в Мароко на топло…“, добавя тя.

А след усиления труд през зимата, за София следва и дългоочакваната ваканция през лятото, за което отново ще се върне в Слънчев бряг.


В категории: Животът


2
Коментара
Малкото коте чака второ
Малкото коте чака второ 14/04/2025, Понеделник 17:04 0
2
Коментара по темата
2.
Бургас не е за евтиняци
22.02.2020 21:33:00
4
6
Защо не опишете живота на един продуктивен инженер който създава мостове за хората ами такива глупости????
1.
Биг
22.02.2020 21:30:00
1
17
Що пишете глупости. Просто сезона в Бг е 4 месеца по 500 евро заплата и хората се спасяват кой как може. Поредния потенциален емигрант, който при първа по-добра възможност ще забрави за бг.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Остров „Св. св. Кирик и Юлита“ ще бъде отворен за туристи още това лято Созопол е на прага на голям пробив – предстои превръщането на острова в културна и туристическа дестинация с национално значение Зодиите, които побеждават в игрите винаги Зодиите, които побеждават в игрите винаги Вижте кои са те Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Кървав сценарий с женски почерк: Как Габриела и майка ѝ ликвидираха Пейо и подпалиха трупа му Майка души, дъщеря запушва устата – прецизно планиране, Вайбър-измама и огън в мрака на Витоша -  жестоката истина за една вечер на 18 януари 2024 г.  Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Патрулки под прикритие дебнат джигити на пътя Ченгета налагат глоби на място, при неплащане свалят номерата МВР пуска необозначени коли за лов на джигити МВР пуска необозначени коли за лов на джигити Вътрешният министър Даниел Митов обяви нови мерки – ПОС терминали в патрулките, незабавни глоби и колчета в опасните зони ГЕРБ-Бургас: Изпълняваме ангажиментите си, регионът ще бъде приоритет и в новия бюджет ГЕРБ-Бургас: Изпълняваме ангажиментите си, регионът ще бъде приоритет и в новия бюджет Депутатите представиха отчет и заявиха: регионът влиза в режим „действие“ Министър Мирослав Боршош: Ковид кризата вече не може да бъде оправдание. Министър Мирослав Боршош: Ковид кризата вече не може да бъде оправдание. Той е летва, която сме длъжни да прескочим, посочи още министърът на туризма В Несебър се състоя среща по проект Toural, фокусираща развитието на туризма в цялата община В Несебър се състоя среща по проект Toural, фокусираща развитието на туризма в цялата община Докато България драпа за два хеликоптера, Китай пусна медицински дрон от бъдещето Докато България драпа за два хеликоптера, Китай пусна медицински дрон от бъдещето Haishen Medical представи революционна летяща линейка, която стига и до най-недостъпните точки на планетата Елена Папаризу идва на Spice Music festival 2025 Елена Папаризу идва на Spice Music festival 2025 Още звезди се присъединиха към програмата на фестивала
Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него CBS е извън контрол, на нива, невиждани досега, и трябва да платят висока цена за това, смяна президентът на САЩ Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Протестът е срещу забраната такситата да се движат в бус лентите Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Десислава иска 15 хил.лева Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско Затворници ще чистят 43 200 метра речни корита в Бургаско През този месец, ще бъдат отстранени наносите в отводнителния канал край пътя в границите на Миролюбово, и водоскока на пътя кв. "Банево" – Изворище Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Стюардеса разкри шокиращи кадри от таен чартърен полет с депортирани мигранти Унищожен интериор, агресия и мълчание от институциите: свидетелство от екипажа на полет до Африка 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив Кметът Костадин Димитров е разпоредил да се проучи и да се реализира възможността да има повече паркинги без човешка намеса, с паркомати, които приемат плащане с банкови карти Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Зодиите, които трябва да променят живота си през 2025 – иначе ги чака срив Вижте тази прогноза  Изгониха го от "Биг брадър" Изгониха го от "Биг брадър" Имал "неподходящ език" и "неприемливо поведение" Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Зодиите, които ще страдат най-много през 2025 Година на предизвикателства и емоционални кризи Докато правехме секс, стъпваше върху лицето ми Докато правехме секс, стъпваше върху лицето ми Димитри Пайе ще се изправи пред правосъдието, обвинен в насилие и тормоз от гаджето си Лариса Ферари
Евгени Минчев Евгени Минчев Не ви е работа дали съм пил и паднал, поне не карам пиян като вашите любимци Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори