13 училища в Бургаско с нови специалности
Увеличава се и броят на паралелките
Няколко нови специалности ще предложат училищата на територията на област Бургас за учебната 2020/2021 година. Увеличава се и броят на паралелките. През 2019 приемът на ученици е осъществен в 134 паралелки, сега са одобрени 144. Това стана ясно по време на заседание на Комисията по заетост, ръководено от заместник областния управител Владимир Крумов.
По данни на Регионално управление образование (РУО) броят на завършващите VII клас ученици през 2020 година е 3996. Общо за областта държавен план-прием за учебната 2020/2021 год. предлагат 55 образователни институции: 17 професионални гимназии, 6 профилирани гимназии (общински и 1 частна), 25 средни училища (1 вечерно), 5 обединени училища, Спортно училище „Юрий Гагарин” – гр. Бургас, Национално училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров” - гр.Бургас.
13 са училищата, които ще предложат нови специалности:
Средно училище „Никола Вапцаров“- гр. Айтос – Компютърен график
Средно училище „Христо Ботев“- гр. Айтос – Графичен дизайн
ПГЕЕ „К. Фотинов“- Бургас- Техник по комуникационни системи
ПГСАГ „К. Фичето“- Бургас – Брокер/Недвижими имоти
Средно училище „Д.Дебелянов“- Бургас- Компютърен график
Средно училище „Епископ К. Преславски“- Бургас- Организатор Интернет приложения
Средно училище „Константин Петканов“ – Бургас – 2 специалности: Икономист- информатик и Графичен дизайнер
Обединено училище „Хр. Ботев“, с. Росен, Созопол – Камериер
Средно училище „Св. Св.Кирил и Методий“ – Созопол – Софтуерни и хардуерни науки
Средно училище „Н.Вапцаров“- Царево- Сервитьор/Барман
ПГ по морско корабоплаване и риболов „Св.Никола“- Бургас – Корабостроителен техник (задочна форма)
До настъпването на новата кампания по прием предстои 2 основни училища в област Бургас да бъдат преобразувани в обединени. Това ще им даде възможност да предложат професионална подготовка след 7 клас.
В училище „Васил Лески“ , кв. „Горно езерово“,Бургас желаещите да продължат своето обучение ще могат да го направят в професия „Работник в заведенията за хранене и развлечение“. Училище „Св. П. Хилендарски“ в гр. Каблешково ще предложи професия „Работник в озеленяването“. С тези промени се цели да бъде улеснен достъпа до образование, както и да се намали рискът от отпадане от образователната система.
В Профилирана природоматематическа гимназия „Акад. Н. Обрешков” – гр. Бургас, профил „Математически”, с прием в 5. клас Комисията утвърди три паралелки.
От професионалното съсловие на учителите определиха предложения от РУО план-прием като балансиран и добре структуриран.
Чак сега разбрах че не е график като вахтен график а график като човек който се занимава с графика. Едно време на електричарите казваха Електрик. Много тъпо измислено.
ВСИЧКО ЖИВО ЩЕ УЧИ КОМПЮТЪРНА ГРАФИКА.
А НА ПАТОЛОЧИЧНИЯ ПАЦИЕНТ ОТ РИО ИЗМИСЛИЛ СПЕЦИАЛНОСТТА КАМЕРИЕР ТРЯБВА ДА МУ СЕ НАЛОЖИ ДОЖИВИТЕН ЗАТВОР БЕЗ ПРАВО НА ЗАМЯНА В СТЕРИЛНА СРЕДА. ЗАРАДИ СЪДИСТИЧНО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ПОДРАСТВАЩОТО ПОКОЛЕНИЕ.
ТРИ ГОДИНИ ВЕЛИКИЯ КАМЕРИЕР ЩЕ ТРОШИ ДЪРЖАВНИ ПАРИ ЗА ДА УЧИ КАК СЕ БЪРШИ ПРАХ И ПОСТИЛАТ ЧАРШАФИ. И ТОВА ЩЕ Е БЪДЕЩЕ ЗА ТЕЗИ ДЕЦА КАТО СЛУГИНСКИ ПЕРСОНАЛ СЪС ЗАЕТОСТ 4 МЕСЕЦА В ГОДИНАТА.
Сигурно на яхтеното пристанище в Средец ще работят задочниците.
Поредната тъпа идея, то няма как да е умна с тази директорка...