×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Димитър Николов предлага училището в бургаския квартал Горно Езерово да бъде до 10-ти клас


Димитър Николов предлага училището в бургаския квартал Горно Езерово да бъде до 10-ти клас
351 ученици, разпределени в 16 паралелки, са в дневна форма на обучение, 100 деца посещават 4 подготвителни групи, а други 12 ученици са в самостоятелна форма на обучение
11 Февруари 2020, Вторник, 13:07 ч.
Автор: Флагман.БГ

В момента в него се обучават общо 463 деца и ученици до 7-ми клас

Кметът Димитър Николов предлага Основно училище "Васил Левски" в кв. Горно Езерово да бъде преобразувано в Обединено училище "Васил Левски". В момента в него се обучават общо 463 деца и ученици до 7-ми клас. От тях 351 ученици, разпределени в 16 паралелки, са в дневна форма на обучение, 100 деца посещават 4 подготвителни групи, а други 12 ученици са в самостоятелна форма на обучение.

Целта на преобразуването е да се даде шанс на учениците да надградят своето образование от 7-ми до 10-ти клас. Така ще се предостави добра възможност на учениците, завършващи 7-ми клас в кв. Горно Езерово да продължат своето образование в същото училище, което има добра среда за развитие на професионално образование.

ОУ "Васил Левски" разполага с богата материално-техническа база. То е разположено в масивна двуетажна сграда със сутерен, построена през 1976 година, с 8 класни стаи и две административни помещения. Всички класни стаи са оборудвани с видеодисплеи, електронни учебници и ресурси, интерактивни дъски, лаптопи и таблети.

През септември беше открита нова двуетажна пристройка с топла връзка към съществуващата сграда с още 8 модерно обзаведени учебни стаи, където се провеждат занятията на учениците от начален курс. В нея се помещават здравен кабинет, модерна столова за хранене, кабинет на училищен психолог, голям физкултурен салон, асансьор и просторна тераса, където се осъществяват училищни занимания на открито, когато времето позволява. Средствата за строежа на новия корпус бяха осигурени от Община Бургас, ОУ "Васил Левски" - кв. Горно Езерово и Министерството на образованието и науката.

Повечето от учениците в училището са от социално слаби семейства и голяма част от тях попадат в категорията "уязвими групи". Родителите трудно допускат децата си да се обучават след 7-ми клас в професионални гимназии и средни училища в града, което се отразява основно на момичетата. Данните сочат, че даже и след постъпване в професионална гимназия, те постепенно отпадат поради финансови, социални и културни различия.

"За успешното им реализиране на пазара на труда, е необходимо да се предложи на учениците възможност за получаване на професионална подготовка в населеното място, в което живеят. Добрата база на училището дава много добра възможност в него да бъдат осигурени и оборудвани учебно помещение и работилница по учебна практика, снабдени с учебни помагала, видеофилми, снимков материал, кулинарни книги, рецептурници, табла с основния технологичен процес и учебници по изучаваните предмети", пише още в докладната на кметът Николов.

Към момента 33-ма ученици и родителите им имат изявен интерес за продължаване на образованието в гимназиален етап в ОУ "Васил Левски" в паралелка за придобиване на първа степен на професионална квалификация по професия "Работник в заведенията за хранене и развлечения" и специалност "Работник в производството на кулинарни изделия в заведенията за хранене и развлечения".

Предвижда се и сключване на договор с Професионална гимназия по туризъм "Проф. д-р Асен Златаров" за ползване на базови обекти и учителски кадри по специалните предмети. Учебните занятия по производствена практика ще се провеждат в действащи заведения за хранене и развлечения.

С преструктурирането на ОУ "Васил Левски" - кв. Горно Езерово ще се повишат условията за равен достъп до модерно и качествено образование, ще се намали рискът от отпадане от образователната система на учениците от уязвимите групи, ще се насърчи включването им в системата на професионалното образование и реализацията им на пазара на труда.




В категории: Просвета , Бургас


7
Коментара
Заплашват го с убийство
Заплашват го с убийство 27/03/2025, Четвъртък 22:03 0
Много е чувствителна
Много е чувствителна 27/03/2025, Четвъртък 21:48 1
Става бизнесмен
Става бизнесмен 27/03/2025, Четвъртък 21:18 0
Премериха му кръвното
Премериха му кръвното 27/03/2025, Четвъртък 21:10 0
Рибари хванаха "чудовище"
Рибари хванаха "чудовище" 27/03/2025, Четвъртък 20:40 2
Ядоса любимия си
Ядоса любимия си 27/03/2025, Четвъртък 20:18 0
Иска бой срещу Кобрата в...
Иска бой срещу Кобрата в... 27/03/2025, Четвъртък 20:03 0
Флагман.БГ Става много напечено в "Ергенът" Става много напечено в "Ергенът" 27/03/2025, Четвъртък 19:48 0
7
Коментара по темата
7.
хитроооо
12.02.2020 01:21:49
0
10
мангалите ще остареят у училището дорде завършат 10 клас , намалят потока от мингяни към града , хитроооооо
6.
Съседка
11.02.2020 22:14:35
0
9
Аз не виждам повече от 40-50 деца сутрин.Дори на първият учебен ден бяха не повече от 7-8 класа...Николов май забрави,а го видях лично!!!И забрави как по време на ремонта директорката взе приз "Директор на годината" от Министерство на Образованието при затворено училище пълно с планини от пръст и бурени,посещавано от тези 40-50 деца.Децата вътре са само на книга-да направят проверка и да спрат да говорят небивалици!!!
5.
местен
11.02.2020 18:10:38
0
13
Кой ще обучават?Даскалото празно ,само персонал...
4.
Ученик
11.02.2020 17:28:27
0
7
Циганин към циганчето:
- Спирай цигарите!
- И ти си пушил в пети клас.
- Аз бях на 18 тогава, пикльо...
3.
хихи
11.02.2020 16:01:40
1
15
Те там са макс до 6ти клас и няма хора за нагоре, пък искали до 10ти клас да ги правят. Трябва да си внесат ученици
2.
висшист от Горно Езерово
11.02.2020 16:00:40
0
17
Аз предлагам да го напраят вишу към софийския
1.
XX
11.02.2020 13:30:46
9
5
Явно е трябвало да бъде направено отдавна.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Освен да клюкарства и яде друго не правеше, заради това я изгониха от Ергенът Освен да клюкарства и яде друго не правеше, заради това я изгониха от Ергенът Напускането на Диана бе изключително емоционално за двете ѝ близки приятелки Силвия и Мартина, които не скриха сълзите си по време на сбогуването си с Кабакчиева Заплашват го с убийство Заплашват го с убийство Колев с разтърсващи думи Ставаме ли параноици след предупреждението да се запасяваме с консерви заради войната Ставаме ли параноици след предупреждението да се запасяваме с консерви заради войната Според психиатъра д-р Владимир Сотиров обявеното от Еврокомисията е съвсем официална покана да превърнем параноята в норма Много е чувствителна Много е чувствителна Веселка от "Биг Брадър" с фраза за любовта Отстраниха българския европейски прокурор заради записа с Пепи Еврото Отстраниха българския европейски прокурор заради записа с Пепи Еврото Според Георгиева проверката на Европрокуратурата е заради това, че си е направила отвод по дело за разширението на „Чирен“, защото се чувства застрашена от Делян Пеевски Премериха му кръвното Премериха му кръвното Гришо победи трудно Серундоло за място на 1/2-финалите на Мастърс, българинът изцеди много сили Цветлин Йовчев: Европа се превърна в политическо джудже, Еврокомисията ни занимава с глупости Цветлин Йовчев: Европа се превърна в политическо джудже, Еврокомисията ни занимава с глупости  Говорят ни как да се запасяваме с консерви и нещата са за психиатър, каза бившият председател на ДАНС  Полицаи атакуваха къщата на Ванката, намериха 200 грама марихуана Полицаи атакуваха къщата на Ванката, намериха 200 грама марихуана В имота на ул. "Цар Симеон" I 21-годишният бургазлия кътал солидно количество суха тревна маса Фрапиращ инцидент във Варна Фрапиращ инцидент във Варна 80-годишен шофьор се вряза с колата си в магазин Колите на Google отново тръгват по българските пътища Колите на Google отново тръгват по българските пътища Те ще да обновят изображенията в навигационната система на компанията
Направи чудесна игра в "Стани богат", но си тръгна само с 1500 лева Направи чудесна игра в "Стани богат", но си тръгна само с 1500 лева Стигна до въпрос за 10 хил.лева Австрия разследва топ журналистка на Нова ТВ, обяви я за руски агент Австрия разследва топ журналистка на Нова ТВ, обяви я за руски агент Миа Сантова от години живее във Виена Става бизнесмен Става бизнесмен Модрич купи... Европа пред убийствена авантюра? Ще изпратят ли Франция и Великобритания войски в Украйна Европа пред убийствена авантюра? Ще изпратят ли Франция и Великобритания войски в Украйна Нашата цел е ясна: тя е да спечелим мир и трябва да поставим Украйна в най-добрата позиция за преговори, обяви Еманюел Макрон Рибари хванаха "чудовище" Рибари хванаха "чудовище" Интересна ситуация в САЩ Ядоса любимия си Ядоса любимия си На Синди не й остава време за годеника Иска бой срещу Кобрата в... Иска бой срещу Кобрата в... Фабио желае да се срещнат в Ипсуич Показа огромно сърце Показа огромно сърце Джордан има 6 титли от НБА, любимец е на милиони и прояви характер и извън спорта Жестоко природно бедствие удари... Жестоко природно бедствие удари... Боливия Нападение с нож в центъра на Амстердам Нападение с нож в центъра на Амстердам Полицията води разследване
Димо ГЯУРОВ Димо ГЯУРОВ В България извира от руски шпиони Виц на деня Виц на деня Първи учебен ден. Учителката:
-Ако някой иска да каже нещо, да вдигне ръка.
Петърчо вдига ръка:
-Кажи Петърчо.
-Проверявам как работи системата
Виц на деня Виц на деня -Парите или живота!
-Баце, аз съм женен. Какви пари, какъв живот.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Правилото за успешна връзка е да си имате доверие. Второто правило-трийте съобщенията.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори