×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Симеонов: Като ме познавате, мога ли да бъда инструмент на Бойко Борисов или на някой друг?


Симеонов: Като ме познавате, мога ли да бъда инструмент на Бойко Борисов или на някой друг?
Лидерът на НФСБ поиска промени в Държавната комисия по хазарта, която била сериозно пробита в полза на един играч
22 Януари 2020, Сряда, 13:15 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Хазартът съсипвал здравето и имуществото на хората, както и народопсихологията - това била основна причина за законодателните му предложения

Мога ли да бъда инструмент на някого? Това попита риторично лидерът на НФСБ Валери Симеонов репортери в парламента.

Той отговори на обвинения на собственика на футболния клуб „Левски“ Васил Божков, че е инструмент за съсипване на бизнеса му, свързан с хазарта и по-точно с частните лотарии.

„Не, аз не мога да бъда ничий инструмент. Не мисля, че трябва вас да ви убеждавам – хора, които все пак виждате моята политическа биография в последните... хайде, последните три години. Мога ли да бъда инструмент на някого? На Бойко Борисов? Или на някой друг... така, както ме познавате? Смятате ли, че такъв упрек може да ми бъде отправен“, попита Симеонов.

Лидерът на НФСБ обясни, че няма колебание за промените в Закона за хазарта, които е предложил - с тях се забраняват частните лотарии. Той припомни, че през 2018 г. е внесъл друг законопроект в подобна посока.

Симеонов бе попитан дали се притеснява, че ГЕРБ отново може да се отметнат от изразената подкрепа за новите му предложения.

„Аз правя това, което трябва да направя и отговарям пред собствената си съвест. Нека колегите от ГЕРБ и от всички останали партии, включително и БСП – не виждам защо трябва да бъдат прескачани, тъй като те преди по-малко от две години изразиха подкрепа на промените в Закона за хазарта – нека те също да отговарят пред собствената си съвест“, коментира водачът на НФСБ.

Той отхвърли упреците, че новите му предложения противоречат на Констутицията. Според Симеонов основният закон предвижда държавата да полага грижи за здравето на хората и за спорта.

„Нека да не забравяме основната причина да се внесат тези законопроекти в средата на 2018 г. и сега – това е масовото съсипване на здравето, на имуществото на голяма част от българското общество, което след угоднически променените закони 2013 г. залита към хазарта, търсейки решения на своите проблеми; бързо и лесно решение. Но това тотално подменя ценностната система на българина, променя народопсихологията, тъй като се внушава и на младите хора, и на децата, и на пенсионерите – които са в по-тежко положение, че те могат да решат всички свои проблеми, търкайки талончета. Това не е така. Къде останаха онези основни ценности като трудолюбие, като упоритост, последователност – няма ги никъде вече. Внушава се от сутрин до вечер, и то основно през телевизиите – ще извинявате, колеги, че е достатъчно да си купиш печелившото талонче и всички твои проблеми ще бъдат решени; и ти ще отидеш на екзотичните острови, ще си платиш задълженията и ще си купиш всичко, което е нужно; и не е нужно да работиш, не е нужно да се образоваш, не е нужно да имаш амбиции в която и да било посока, освен с всеки свободен лев да купуваш и да играеш, и да залагаш. Това мисля, че е изключително рушащо психологията на един народ. Това е причината да бъдат внесени тези два законопроекта“, заяви още Валери Симеонов.

След въпрос на „Флагман“ има ли забележки към Държавната комисия по хазарта и трябва ли да има промени там, лидерът на НФСБ отговори: „Абсолютно – забележки! Публична тайна е, че Комисията по хазарта, и общественото мнение е, че е сериозно пробита в полза на един основен играч в хазартния бранш.“

По думите на Симеонов, основният играч бил един.

Според лидера на НФСБ хазартната мания е „съвременна проказа“. Предложенията му били в синхрон и с програмата за управление и не били удар по частния бизнес.

„Има едни закони, които са създадени в услуга на конкретна фирма и на конкретно лице по време на правителството на Орешарски, които трябва да бъдат променени. Рано или късно това ще стане. Дай Боже да стане по най-бързия начин“, посочи още Валери Симеонов.

Той изрази съмнения по отношение твърденията, че футболният клуб „Левски“ е заплашен от фалит.

„Първо, не е ясно какъв е размерът на спонсорството по отношение на „Левски“. Определено аз по отношение думите на основния спонсор не мога да вярвам, тъй като вече има доста разминавания в цифрите, които той споменава, както и неговите представители и глашатаи. Защото се говори, че „Национална лотария“ е внесла за 2019 г. 70 милиона такси. Справката на Комисията по хазарта е, че са внесли 19,7 млн. лв. Вижте какви сериозни разминавания“, коментира водачът на НФСБ, който е и зам.-председател на Народното събрание.

„Във всички случаи обаче държавата не би трябвало и мисля, че няма да допусне ликвидирането на един отбор по финансови причини. Ако те сами си го направят с техните резултати, това си е техен проблем, на всеки спортен клуб“, добави Валери Симеонов.

Той отправи обвинения към институциите, че приемали нечетливи отчети на хазартни фирми.

„Отчетът на „Ню Геймс“ и на „Национална лотария“ е нечетлив – така е публикуван и това е прието и от Комисията по хазарта и от органите на НАП“, заяви Симеонов. Той упрекна в тази посока и Агенцията по вписванията.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Кой печели "Живот на кантар" Кой печели "Живот на кантар" 29/03/2025, Събота 16:40 0
43
Коментара по темата
43.
НФсБягай
27.01.2020 11:49:20
0
2
Може може и то какъв инструмент направо член на герб...
42.
*********
24.01.2020 16:58:32
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
41.
СИН
23.01.2020 16:52:06
2
6
Тук май вече яко настъпихте мотиката и ти и Красен Крадлев.
40.
*********
23.01.2020 07:15:08
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
39.
J......
23.01.2020 04:03:06
2
9
Това човече скоро щте го отне се c1f00
38.
монопол
23.01.2020 02:52:54
1
7
Верно,някой водили статистика колко министри-бушони изгоряха през годините,без съд,без отговорност за НИЩО?
Бах т'ва крадене,бах т'ва безочие..лошакарма за децата ви,мърши!
37.
Вашингтон
22.01.2020 23:58:45
3
5
КОЙ НОСИ ОТГОВОРНОСТ В ПРЕДСТАВИТЕЛНАТА "ДЕМОКРАЦИЯ" И "СВОБОДА". КОЙ В представителната "демокрация" и "свобода" гражданите НЕ гласуват, гражданите НЕ избират, а гражданите се СЪГЛАСЯВАТ цялата власт да е в ръцете САМО на ОПРЕДЕЛЕНА ШЕПА от хора. В представителната "демокрация" и "свобода" гражданите чрез така нареченото "гласуване" или "негласуване" стават АНОНИМНИ съучастници на ШЕПА представителни политици и религиозни лидери да изземат безусловно ЦЯЛАТА власт от ВСЕКИ гражданин. Представителните политици НЕ носят НИКАКВА индивидуална отговорност, защото в диктатурата на представителната "демокрация" и "свобода" има САМО групова отговорност, а реално и юридически групова (колективна) отговорност НЕ съществува. Никой представителен политик НЕ носи индивидуална отговорност за своите действия тук и сега. Следствието ВИНАГИ от това е, че представителните политици ГОВОРЯТ едно, а МИСЛЯТ и вършат ДРУГО. Така наречените "избиратели" в представителната "демокрация" и "свобода" са ВИНАГИ АНОНИМНИ, ГРУПОВИ и САМО за един ден. Никой от тези анонимни и групови ЕДНОДНЕВКИ, набедени уж за "избиратели", също НЕ носи индивидуална отговорност за своите действия. Ето защо демокрацията - постоянна власт от и за гражданите, тук и сега - всеки ден, ВИНАГИ се изражда в мутрокрация - власт САМО на представителни политици и религиозни лидери, в безумните НАЛОЖЕНИ върху теб от тях условия на представителната "демокрация" и "свобода". Никой РЕАЛНО НЕ носи индивидуална отговорност.
36.
Морски
22.01.2020 22:35:18
5
11
Тоя наистина си верва...
35.
Хорнет
22.01.2020 22:08:14
1
8
Това,което искаш да се узакони,както каза е ,че е обсъждано с вожда пътеводител, ти Валери ще отнесеш негативите. Не се ли усетихте,че Бойко ви използва,само и само той да е чист и ако се наложи се намесвам като месия. И вижте как само може само той да оправя нещата.По замисляли се и виж колко от министрите от 3-те му правителства бяха сменени да от неговата партия.Инструменти сте Вие коалиционните партии,с които да си измива ръцете.
34.
хихи
22.01.2020 21:00:12
2
12
може да си му инструмент, не знам дали се сещаш какъв инструмент :-))
33.
Жив
22.01.2020 20:55:14
3
10
ибрик
32.
Казан за ракия
22.01.2020 20:12:50
15
7
Най-големия съвременен патриот безпорно.
Наздраве с домашна гроздова.
Обичаме те Валери.
31.
минаващ
22.01.2020 19:19:37
3
7
Е, тя лотарията е на хора, които ако пипнеш, ще съжаляваш, че си се родил и на теб ти е ясно това. Така, че заеби.
30.
Коко
22.01.2020 19:12:55
3
10
Валката има страхотни попадения и знае кога да иска ще му повярвам ако след като герб гласуват против -се направи на сърдит и бутне правителството.
29.
Бургас
22.01.2020 17:22:37
0
17
Защо триете коментарите подлоги??? Ебати смешния сайт,от кой ви е страх подлоги???
28.
А не ве, швепс
22.01.2020 16:38:09
2
17
На тоя му е толкова голямо егото, че като му го почешат малко и го моделират като пластелин. Лошо е че не може да се погледне отстрани, но такива хора не са способни на самокритика, на тях все някой друг им е виновен. Бойко закри много партии с подобно лакейско поведение, НФСБ също ще пострадат от общото им управление, както и ВМРО
27.
Валерчо
22.01.2020 16:26:04
7
22
Доколкото те познаваме , ми се иска да се върне народният съд...
26.
Истината
22.01.2020 16:18:54
3
23
Не на Бойко, ти си инструмент на джоба си, защото те познаваме.
25.
българин
22.01.2020 16:13:44
7
23
истината е че Валерката иска да вземе в свои ръце бизнеса на Божков не защитавам Божков но Валерката надушва къде са мангизите и иска чрез парламентарни механизми да вземе лотарията в свои ръце а и в офнюз и още няколко сайта четох че Валерката иска да вземе лотарията в свои ръце и това го казват хора приближени до властта
24.
*********
22.01.2020 15:34:04
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
23.
Незебравко
22.01.2020 15:15:16
5
26
А бре Валерко, след като толкова много мислиш за здравето на хората, защо лично ти ЛОБИРА, за това в заведенията да може да се пуши???
Значи един път мислиш за здравето, ама друг път не мислиш. Много избирателно е това твое мислене и напълно безпринципно.
22.
*********
22.01.2020 15:01:15
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
*********
22.01.2020 15:00:17
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
20.
Гошо
22.01.2020 14:23:59
3
23
Рядко единодушие се е получило. Обикновено се разделяме на два лагера в коментарите и се псуваме на воля, ама тук гледам, че 100% са на едно мнение. Едва ли е случайно...
19.
Не може да бъде, Мисирков.
22.01.2020 14:23:11
3
19
Валери да му нарежда някой? Ко? Не! Само свинотаврите могат! Муахахаххаха.....
18.
*********
22.01.2020 14:11:03
0
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
Иво
22.01.2020 14:10:36
2
27
Всъщност те познаваме... да можеш :D
16.
Норвегия
22.01.2020 14:10:16
2
22
В Норвегия може да играеш на месец по 250 Евро в казино, хората отдавна са го измисли хазарта да не проваля животи
15.
Фен на ЦСКА!
22.01.2020 14:04:51
5
17
Фен съм на ЦСКА, но гарантирам, че Тиквата ще даде заден и няма да има национализация. Ако държавата си фалира синия отбор, ще се прекръстя на Ахмед! 1914 да дишат спокойно.
14.
*********
22.01.2020 14:03:41
3
14
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
13.
Куку
22.01.2020 13:52:45
10
32
Тоя въобще не знае къде се намира!
Ами като е болест хазарта защо не го забраните? Искаш да го вземете от единия собственик, който е вложил милиони и го прехвърлете на друг, на който му се е усладило да налапа печеливш бизнес?!
Ае прави бизнес в България после...
12.
Един белокос чичо пееше
22.01.2020 13:52:42
5
31
Бойко пуделче намери, кръсти го....
11.
Запознат
22.01.2020 13:47:04
3
26
Инструмент не. Ибрик да.
10.
Иванов
22.01.2020 13:45:58
7
10
Защо да променяме закона за хазарта ?
Че той така си е перфектен ! Защо лотарията да стане държавна и приходите да останат в хазната ?България е богата страна ,пенсиите са достатъчно високи ,Черепа има по-голяма нужда от пари точно в момента ,нека да го оставим да изкара още 300-400 милиона !
9.
ЕФБЕТ-НАЙДЕНОВИ
22.01.2020 13:39:40
2
35
Можеш Вал, Можеш.
Което не става с пари става с МНОГО ПАРЕ!!!
8.
оффф...
22.01.2020 13:18:30
5
41
Симеонов, ти дори сам себе си не можеш да контролираш
7.
Светлин
22.01.2020 12:56:18
3
36
Инструмент не но подложа да.
6.
Бойко
22.01.2020 12:55:53
7
30
Е не се прави, ти най обичаше да стоиш до моя инструмент, даже и го пипаше от време на време
5.
ДълбокатаДържава
22.01.2020 12:46:25
5
34
Нямаш избор моето момче попадна на хора стана на маймуна ...
4.
Отговор
22.01.2020 12:34:39
3
37
Да и още как ги умееш тези неща!
3.
TWICER
22.01.2020 12:29:35
3
27
ПОРАДИ ОГРОМНИТЕ РАЗМЕРИ В ПАРЛАМЕНТА НА 'ИНСТРУМЕНТАЛЕН ЛОБИЗЪМ' БОРБАТА СЪС 'СВЕТАТА ТРОИЦА' Е НЕВЪЗМОЖНА/ П&Д&Б/ ! ! ! !
2.
ХХ
22.01.2020 12:23:48
3
37
зависи дали ибрикът по дефиниция е инструмент или не...
1.
Гошо
22.01.2020 12:20:00
15
53
Еееей, отдавна не съм се смял толкова :-) Инж. Симеонов както винаги е пълен с бисери.
Работа почти не върши, ама поне е забавен ;-)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кой печели "Живот на кантар" Кой печели "Живот на кантар" В теб виждам потенциален победител, каза той на таксиметровия шофьор Славко Целта ни е да изградим най-голямата енергийна общност в Европа Целта ни е да изградим най-голямата енергийна общност в Европа Всяко училище, всяка болница – може да стане производител на енергия, обясни Жечо Станков За Деня на Тракия: Родолюбци поднесоха цветя и венци на паметника на Петрова нива За Деня на Тракия: Родолюбци поднесоха цветя и венци на паметника на Петрова нива Благодетелят и водещ хирург в България проф. Иван Гавраилов призова държавата да отдели средства за ремонт на пътя до мястото, дало началото на Илинденско-Преображенското въстание Заключен мъж почина в болница в Стара Загора Заключен мъж почина в болница в Стара Загора Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства по случая продължава Стотици на протест в Бургас срещу насилието над животни, деца и жени Стотици на протест в Бургас срещу насилието над животни, деца и жени Утре те пак ще излязат пред Съдебната палата, а организаторът инж. Николай Кючуков поиска по-тежки наказания за садистите Лоша новина за 13-годишното дете с менингит в София Лоша новина за 13-годишното дете с менингит в София В тежко състояние е Огнен ад в Царацово, но предотвратиха голяма трагедия Огнен ад в Царацово, но предотвратиха голяма трагедия На място са изпратени 7 пожарни екипа от няколко пловдивски служби, включително и автомеханична стълба България дава старт на енергиен мегапроект и соларна революция в общините България дава старт на енергиен мегапроект и соларна революция в общините В Бургас пристигнаха първите 4 хил. тръби за проекта " Вертикален газов коридор" „Вкусът на България“ се завърна в ефира „Вкусът на България“ се завърна в ефира Приключенията и срещите с Мария Жекова ще бъдат всяка събота от 11:00 часа Шефът на „Пирогов“ с добра новина, всички пострадали при пожара в Кочани са екстубирани Шефът на „Пирогов“ с добра новина, всички пострадали при пожара в Кочани са екстубирани Един от най-тежко пострадалите вече е изписан, каза той
Внукът на Симеон II отива в манастир Внукът на Симеон II отива в манастир В Шаолин младият княз ще усъвършенства своите кунг-фу умения Кои се разболяват от менингит? Доц. Мангъров каза как микробите "подивяват" Кои се разболяват от менингит? Доц. Мангъров каза как микробите "подивяват" Не е нужно менингококова ваксина да бъде задължителна, не е нужно да бъде за всички, но би трябвало най-малкото да я има, категоричен е той Арестуваха един от най-големите наркобарони Арестуваха един от най-големите наркобарони Съоснователят на "Меделин" получил доживотна присъда Гола жена, обляна в кръв, вилня на летище Гола жена, обляна в кръв, вилня на летище Очевидци разказват, че инцидентът се е разиграл в Тексас Над 100 души се разболяха от мистериозна пяна на плаж Над 100 души се разболяха от мистериозна пяна на плаж Заразените имат странни симптоми: замъглено зрение, сърбящи очи, кашлица и затруднено дишане Forbes: Русия удари по-една от най-силните страни на Украйна в битката Forbes: Русия удари по-една от най-силните страни на Украйна в битката Започна да заглушава украинските прецизни бомби със системи за радиоелектронна борба ISW: Защо Путин поставя нови искания в мирните преговори ISW: Защо Путин поставя нови искания в мирните преговори Кремъл продължава да "държи преговорите като заложник“ и се опитва да ''изнудва'' Запада за допълнителни отстъпки USAID отива в историята, а кой ще плаща за цветните революции и перверзията? USAID отива в историята, а кой ще плаща за цветните революции и перверзията? Държавният департамент на САЩ разпуска агенцията, която от разпространител на свобода и демокрация, се изроди в пропагандатор на разврата Банков обир завърши с убийство на нападателя Банков обир завърши с убийство на нападателя Полицайка го гръмна в главата  "Аз не опипвам жени" "Аз не опипвам жени" Депардийо заяви, че не е насилник
Димо ГЯУРОВ Димо ГЯУРОВ В България извира от руски шпиони Виц на деня Виц на деня Първи учебен ден. Учителката:
-Ако някой иска да каже нещо, да вдигне ръка.
Петърчо вдига ръка:
-Кажи Петърчо.
-Проверявам как работи системата
Виц на деня Виц на деня -Парите или живота!
-Баце, аз съм женен. Какви пари, какъв живот.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Правилото за успешна връзка е да си имате доверие. Второто правило-трийте съобщенията.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори