Тревога в Ямбол: 22 деца приети в болница заради хранително натравяне
Децата се оплакали от остри болки в корема след, като са яли в училищния стол нишесте и пиле с каша
22 деца са приети в МБАЛ – Ямбол със съмнения за хранително натравяне, съобщава Нова телевизия. Децата се оплакали от остри болки в корема, след като са яли в училищния стол, разказват родителите им.
Децата са от село Хаджидимитрово, област Ямбол. Те са на възраст от 7 до 12 години. Повечето от тях са настанени в инфекциозното отделение на ямболската болница, информира БНТ.
В късния следобед вчера учениците се почувствали зле и били откарани в спешния център в Ямбол. Очакват се резултатите от изследванията.
Всички деца учат в съседното село Дражево. Храната се доставя чрез кетъринг и с нея се хранят близо 1 300 ученици от община Тунджа.
Храната, която им се предоставя е на принципа на кетъринг и с нея се хранят близо 1 300 ученици от община Тунджа. В момента представители на здравната инспекция и областната дирекция по безопасност на храните извършват проверки в училището в Дражево.
Детето ми повърна десетина пъти, каза Недялка Михайлова пред Нова телевизия.
Д-р Валентин Вълчев уверява, че няма деца в тежко състояние. Той поясни, че учениците са яли нишесте и пиле с каша. Това е клинична картина на хранително отравяне, но няма нищо драматично на този етап, добави лекарят.
„Най-интересното е че става въпрос само за деца от Хаджидимитрово а тази храна ядат всички деца от община Тунджа. В Дражево учат деца от Хаджидимитрово и Дражево нито едно Дражевско дете не е тук, само Хаджидимитровски и нито едно дете от други училища от нашата община които са консумирали същата тази храна днес“, каза кметът на община Тунджа Георги Георгиев.
Ако детето ви има болки в корема и повръща, е най-добре да се обърнете към специалист лекар, защото тези симптоми са много общи, заяви пред камерата на Нова телевизия д-р Валентин Вълчев.
„Може това да е в резултат и на други клинични състояния. Разликата обаче е в това, че появата на симптомите в случая с приетите в болницата съвпада при много голям брой деца“, каза още д-р Вълчев.