×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес отбелязваме Велика сряда от Страстната седмица или Седмицата на страданията
  • Премиерът на Косово Албин Курти подаде оставка
  • 16 април 1925 г. 100 години от кървавия атентат в църквата „Света Неделя”
  • Зеленски предупреди САЩ: Не правете недопустими отстъпки на наши земи
  • Подпалвачът на дома на губернатора на Пенсилвания имал психични проблеми
  • Опозицията на Острова: САЩ са ни много по-важни, няма смисъл да флиртуваме с Брюксел
  • Вторият вот на недоверие срещу правителството влиза за обсъждане в парламента
  • Джорджа Мелони ще навива Тръмп за „Общ пазар“ на ЕС и САЩ
  • Тръмп подписа указ за намаляване на цените на лекарствата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Ройтерс" гърми: Румъния направи първата стъпка да вземе завода на "Фолксваген"


17 Октомври 2019, Четвъртък, 08:41 ч.

По думите на търговския министър Стефан-Раду Опреа, дискусиите за завода са били рестартирани още вчера

 

Румъния е започнала нови преговори с "Фолксваген", след като германският автопроизводител обяви, че е отложил окончателното решение дали да построи новия си завод за Източна Европа в Турция, пише "Ройтерс". Новината е била обявена днес от търговския министър Стефан-Раду Опреа.

По думите му, дискусиите за завода са били рестартирани още вчера. Припомняме, че вчера говорител на "Фолксваген" обяви, че концернът е отложил своето окончателно решение заради международните критики към Турция, която стартира военна операция в Северна Сирия. Ден по-късно ръководителят на Румънската асоциация на автомобилните производители (ACAROM) Габриел Сико съобщи, че Румъния може да се върне в надпреварата за новия завод на германската група.

„Започнахме нови преговори с Volkswagen Group. Румъния вече има много добро досие в техническата област и нямаме проблем с работната ръка“, каза пред журналисти Стефан-Раду Опреа. В момента Румъния е дом на автопроизводителите Dacia, който е собственост на френската компания Renault, както и на Ford Romania. България също продължава да се бори за германската инвестиция.

Днес почетният председател на автомобилния клъстер Росен Плевнелиев обяви, че страната ни е готова да удвои размера на държавната субсидия за Volkswagen - от 135 млн. на 260 млн. евро. Шефът на Агенцията за инвестиции с горещи данни за новата ситуация с "Фолксваген" От немския автомобилен концерн все още нe ca oбявили, дaли щe зaпoчнaт прeгoвoри c нoви cтрaни. 




3
Коментара
Тъжна вест във футбола
Тъжна вест във футбола 16/04/2025, Сряда 22:00 0
Нафтата подписа с...
Нафтата подписа с... 16/04/2025, Сряда 20:03 0
Флагман.БГ Невероятен скандал в България Невероятен скандал в България 16/04/2025, Сряда 19:24 0
Флагман.БГ "Бомба" в имението с розите "Бомба" в имението с розите 16/04/2025, Сряда 18:40 3
Флагман.БГ Направи разтърсващо признание Направи разтърсващо признание 16/04/2025, Сряда 18:21 2
3
Коментара по темата
3.
ХХ
17.10.2019 10:21:36
0
15
Мдааа... румъния има дачия и рено, ние имаме плевнелиев да обещава 800 милиона еврос (от една друга вчерашна статия) наши пари...
ценности.
2.
kleopatra
17.10.2019 09:35:50
8
2
siguren sym 4e ti si ot meden rudnik i si dosta kosmato mom4e
1.
Михаля
17.10.2019 09:14:13
2
20
VW пътьом минаха през България и отидоха в Турция да строят завод. Сега обратно - през България за Румъния.
На кого още не му е станало ясно,че завод на Фолксваген у нас няма да има?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
20-годишната Теодора от Бургас изчезна безследно, близките й молят за помощ 20-годишната Теодора от Бургас изчезна безследно, близките й молят за помощ Била е с момче на нейната възраст и ръст, с което мислим че са, защото я е уговарял да избягат, разказва сестрата на издирваното момиче Теменужка Петкова: Никога не сме били по-близо до еврозоната, покриваме критериите Теменужка Петкова: Никога не сме били по-близо до еврозоната, покриваме критериите Според финансовия министър търговската война няма да окаже голямо влияние върху икономиката на страната ни Възможни ли са нови избори заради замяната на Доган с Пеевски? Социолог заговори за електорални щети Възможни ли са нови избори заради замяната на Доган с Пеевски? Социолог заговори за електорални щети Това скъсява хоризонта на управление, коментира Геновева Петрова Направи обръщение към българското общество Направи обръщение към българското общество Рамазанов иска да носи още спортна слава на България, той е един от тримата ни настоящи олимпийски шампиони Митрополит Арсеник в крайна сметка размисли за зарята Митрополит Арсеник в крайна сметка размисли за зарята „Нося ви фактурата...” Трагедия край Пловдив! Жена загина, а дете е ранено Трагедия край Пловдив! Жена загина, а дете е ранено Тежката катастрофа е станала на Околовръстния път Нафтата подписа с... Нафтата подписа с... Диагонал от чужбина се присъединява към "Нефтохимик" Бойко Борисов: Двата реактора от Белене може да ни донесат десетки милиарди левове Бойко Борисов: Двата реактора от Белене може да ни донесат десетки милиарди левове  Ние мислим за държавата, а хората на Доган за сарая, каза лидерът на ГЕРБ Пускат нападателя на Дебора под парична гаранция Пускат нападателя на Дебора под парична гаранция Пловдивският районен съд промени постоянната мярка за неотклонение на подсъдимия Невероятен скандал в България Невероятен скандал в България В борбата
Тъжна вест във футбола Тъжна вест във футбола Почина национал на Габон Сръбският парламент избра ново правителство Сръбският парламент избра ново правителство Депутатите взеха решение да гласуват поименно Сподели, че никога няма да... Сподели, че никога няма да... Лилиън е порн* модел "Бомба" в имението с розите "Бомба" в имението с розите Ергените хванаха бас, който не изглежда от най-джентълменските Направи разтърсващо признание Направи разтърсващо признание Бил е жертва на тормоз като дете Крах на петрола: Саудитска Арабия под натиск, търси изход в златото и мините Крах на петрола: Саудитска Арабия под натиск, търси изход в златото и мините Цените на петрола падат, ОПЕК+ увеличава добива, а Рияд губи позиции Раздаде за ден 10 000 апартамента Раздаде за ден 10 000 апартамента Севернокорейският лидер Ким Чен Ун отбеляза завършването на третата фаза от мащабен жилищен проект Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Лекар обвинен в убийството на 15 пациенти, палел и домовете им Той ги убивал напълно съзнателно с коктейл от медикаменти Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Забраниха "Снежанка" заради участието на тази актриса Израелската актриса Гал Гадот е включена в "черния списък" на страната Трагедия в Алпите - загина изпълнителният директор на Lego, близък приятел на краля Трагедия в Алпите - загина изпълнителният директор на Lego, близък приятел на краля Майкъл Халбю изскочил от пистата с висока скорост и паднал в дълбок сняг
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня - Отче, може ли красива жена да не изневерява?
- Може синко, може, ама язък за жената!
Виц на деня Виц на деня Шеф на ресторант към госта:
- Нашият ресторант е от категория лукс! Сметката на клиентите се носи от кардиолог!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след тежък запой на сутринта се събудиш, погледнеш се в огледалото и не се видиш, не се притеснявай - просто си станал неотразим
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори